Oranje oefent in maart tegen Denemarken en Duitsland
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal speelt eind maart oefeninterlands tegen Denemarken en Duitsland. De wedstrijden zijn in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam. Oranje neemt het op zaterdag 26 maart op tegen de Denen en drie dagen later tegen de Duitsers.
De landen hebben zich net als de ploeg van bondscoach Louis van Gaal als groepswinnaar geplaatst voor het WK van eind dit jaar in Qatar. "Natuurlijk zijn Denemarken en Duitsland aansprekende landen. Zeker met het oog op het WK wil ik spelen tegen sterke tegenstanders, dus ik ben zeer tevreden met deze duels", aldus Van Gaal. "Samen met de wedstrijden in de Nations League vind ik dat we een mooi programma hebben in 2022. Dat is in aanloop naar het WK een belangrijk onderdeel van een goede voorbereiding."
Oranje speelde tien jaar geleden voor het laatst tegen Denemarken. In de groepsfase van het EK 2012 verloor de ploeg van toenmalig bondscoach Bert van Marwijk met 1-0. Het laatste duel met Duitsland dateert van 6 september 2019. Oranje won toen in Hamburg in de EK-kwalificatie met 4-2.
Kaartverkoop
De KNVB maakte bekend dat de thuiswedstrijden in de Nations League tegen Polen (vrijdag 10 juni) en Wales (maandag 13 juni) worden gespeeld in De Kuip, het stadion van Feyenoord in Rotterdam. Het duel met Belgiƫ op zondag 25 september vindt in de ArenA plaats. Oranje opent de derde editie van de Nations League op 6 juni met een uitwedstrijd tegen Wales. De winnaars van de vier poules uit de hoogste divisie van de Nations League strijden in de zomer van 2023 om de eindzege.
Vanwege de coronamaatregelen zijn momenteel geen toeschouwers welkom in de voetbalstadions. Het is nog niet bekend of in maart wel weer met publiek mag worden gespeeld. De kaartverkoop gaat daarom voorlopig niet van start.
Van Gaal werkt met Oranje toe naar het WK in Qatar. De loting voor de groepsfase van dat toernooi vindt begin april plaats.
Meer uit Voetbal
GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
7 minuten geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
3 uur geledenBERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.
3 uur geledenNYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.
3 uur geledenMAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.
4 uur geleden