Oranje oefent in maart tegen Denemarken en Duitsland
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal speelt eind maart oefeninterlands tegen Denemarken en Duitsland. De wedstrijden zijn in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam. Oranje neemt het op zaterdag 26 maart op tegen de Denen en drie dagen later tegen de Duitsers.
De landen hebben zich net als de ploeg van bondscoach Louis van Gaal als groepswinnaar geplaatst voor het WK van eind dit jaar in Qatar. "Natuurlijk zijn Denemarken en Duitsland aansprekende landen. Zeker met het oog op het WK wil ik spelen tegen sterke tegenstanders, dus ik ben zeer tevreden met deze duels", aldus Van Gaal. "Samen met de wedstrijden in de Nations League vind ik dat we een mooi programma hebben in 2022. Dat is in aanloop naar het WK een belangrijk onderdeel van een goede voorbereiding."
Oranje speelde tien jaar geleden voor het laatst tegen Denemarken. In de groepsfase van het EK 2012 verloor de ploeg van toenmalig bondscoach Bert van Marwijk met 1-0. Het laatste duel met Duitsland dateert van 6 september 2019. Oranje won toen in Hamburg in de EK-kwalificatie met 4-2.
Kaartverkoop
De KNVB maakte bekend dat de thuiswedstrijden in de Nations League tegen Polen (vrijdag 10 juni) en Wales (maandag 13 juni) worden gespeeld in De Kuip, het stadion van Feyenoord in Rotterdam. Het duel met België op zondag 25 september vindt in de ArenA plaats. Oranje opent de derde editie van de Nations League op 6 juni met een uitwedstrijd tegen Wales. De winnaars van de vier poules uit de hoogste divisie van de Nations League strijden in de zomer van 2023 om de eindzege.
Vanwege de coronamaatregelen zijn momenteel geen toeschouwers welkom in de voetbalstadions. Het is nog niet bekend of in maart wel weer met publiek mag worden gespeeld. De kaartverkoop gaat daarom voorlopig niet van start.
Van Gaal werkt met Oranje toe naar het WK in Qatar. De loting voor de groepsfase van dat toernooi vindt begin april plaats.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
22 minuten geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
13 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
15 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
15 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
16 uur geleden