Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje oefent in maart tegen Denemarken en Duitsland

Oranje oefent in maart tegen Denemarken en Duitsland

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal speelt eind maart oefeninterlands tegen Denemarken en Duitsland. De wedstrijden zijn in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam. Oranje neemt het op zaterdag 26 maart op tegen de Denen en drie dagen later tegen de Duitsers.

De landen hebben zich net als de ploeg van bondscoach Louis van Gaal als groepswinnaar geplaatst voor het WK van eind dit jaar in Qatar. "Natuurlijk zijn Denemarken en Duitsland aansprekende landen. Zeker met het oog op het WK wil ik spelen tegen sterke tegenstanders, dus ik ben zeer tevreden met deze duels", aldus Van Gaal. "Samen met de wedstrijden in de Nations League vind ik dat we een mooi programma hebben in 2022. Dat is in aanloop naar het WK een belangrijk onderdeel van een goede voorbereiding."

Oranje speelde tien jaar geleden voor het laatst tegen Denemarken. In de groepsfase van het EK 2012 verloor de ploeg van toenmalig bondscoach Bert van Marwijk met 1-0. Het laatste duel met Duitsland dateert van 6 september 2019. Oranje won toen in Hamburg in de EK-kwalificatie met 4-2.

Kaartverkoop

De KNVB maakte bekend dat de thuiswedstrijden in de Nations League tegen Polen (vrijdag 10 juni) en Wales (maandag 13 juni) worden gespeeld in De Kuip, het stadion van Feyenoord in Rotterdam. Het duel met België op zondag 25 september vindt in de ArenA plaats. Oranje opent de derde editie van de Nations League op 6 juni met een uitwedstrijd tegen Wales. De winnaars van de vier poules uit de hoogste divisie van de Nations League strijden in de zomer van 2023 om de eindzege.

Vanwege de coronamaatregelen zijn momenteel geen toeschouwers welkom in de voetbalstadions. Het is nog niet bekend of in maart wel weer met publiek mag worden gespeeld. De kaartverkoop gaat daarom voorlopig niet van start.

Van Gaal werkt met Oranje toe naar het WK in Qatar. De loting voor de groepsfase van dat toernooi vindt begin april plaats.

Meer uit Voetbal

Eintracht Frankfurt neemt afscheid van coach Riera

FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.

42 minuten geleden
Club Brugge zet met zege op Union grote stap naar titel

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.

2 uur geleden
West Ham na nederlaag bij Newcastle dicht bij degradatie

NEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.

2 uur geleden
Neymar bij Santos gewisseld door fout vierde official

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.

2 uur geleden
Vertrekkend AZ-directeur Huiberts ereburger gemeente Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.

3 uur geleden
Elversberg promoveert en speelt voor het eerst in de Bundesliga

SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.

3 uur geleden
Zerrouki wil na verhuur aan Twente niet meer terug naar Feyenoord

EINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.

4 uur geleden