Oranje oefent eind maart in ArenA tegen Spanje
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal speelt in aanloop naar het Europees kampioenschap voetbal een oefenwedstrijd tegen Spanje. Oranje treft de ploeg van de teruggekeerde bondscoach Luis Enrique zondag 29 maart om 19.00 uur in de Amsterdam ArenA.
Nog voordat het duel met Spanje is, speelt het elftal van bondscoach Ronald Koeman nog een oefenwedstrijd. De KNVB hoopt die tegenstander op korte termijn bekend te maken.
Nederland en Spanje stonden twaalf keer eerder tegenover elkaar. Oranje won zes keer. Spanje versloeg Nederland in 2010 in de finale van het wereldkampioenschap.
Oranje is bij het EK ingedeeld in een groep met Oekraïne en Oostenrijk. Spanje treft Zweden en Polen. Beide landen weten nog niet wie de derde tegenstander in de groepsfase wordt.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
30 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
55 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.
1 uur geledenALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.
1 uur geleden