Oranje naar plek 8 FIFA-ranglijst, grootste stijger in top 10
ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is gestegen naar de achtste plek op de wereldranglijst van de FIFA. Met een winst van twee plaatsen dankzij goede resultaten in de Nations League is de ploeg van bondscoach Louis van Gaal de grootste stijger in de top 10. Wereldkampioen Frankrijk presteerde de afgelopen interlandperiode minder goed en is zijn plek bij de beste drie landen kwijt aan Argentinië.
Brazilië heeft zijn koppositie op de ranglijst verstevigd. Het land profiteerde van mindere resultaten van België in dezelfde groep als Nederland in de Nations League.
Oranje won de afgelopen interlandperiode van België in Brussel (1-4), zegevierde met de tweede keus in Wales (1-2), speelde gelijk tegen Polen (2-2) in De Kuip en won thuis van Wales (3-2). De groepszege, die een plaats in de finaleronde van de derde editie van de Nations League oplevert, ligt voor het grijpen.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
48 minuten geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
52 minuten geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
4 uur geleden