Oranje naar plek 13 op wereldranglijst
ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal heeft op de wereldranglijst één plek winst geboekt. Oranje steeg na de eerste twee wedstrijden in de Nations League naar de dertiende plaats. Onder leiding van interim-bondscoach Dwight Lodeweges won de nationale voetbalploeg met 1-0 van Polen, het duel met Italië ging met dezelfde cijfers verloren.
Oranje stond geruime tijd op de veertiende plaats van de mondiale ranking, die is gebaseerd op de resultaten van de nationale ploegen en de sterkte van de tegenstanders. Het internationale voetbal lag bijna een half jaar stil vanwege de coronacrisis. Begin deze maand ging in Europa de tweede editie van de Nations League van start.
Aan de top 4 van de wereldranglijst (België, Frankrijk, Brazilië en Engeland) veranderde niets. Europees kampioen Portugal klom van de zevende naar de vijfde plaats door overwinningen op Kroatië en Zweden. De Kroaten zakten van zes naar acht.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
10 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
10 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
15 uur geleden