Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje naar achtste finale bij nieuwe zege én puntenverlies Qatar

Oranje naar achtste finale bij nieuwe zege én puntenverlies Qatar

DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal kan zich vrijdag bij het wereldkampioenschap in Qatar al plaatsen voor de achtste finales. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal moet dan zelf winnen van Ecuador en is ook afhankelijk van het resultaat bij Qatar tegen Senegal. Alleen als Qatar dat duel niet wint, kwalificeert Oranje zich officieel.

In tegenstelling tot bijvoorbeeld de Champions League, wordt bij het WK bij een gelijk aantal punten eerst gekeken naar het doelsaldo. Als dat ook gelijk is, geeft het aantal gemaakte doelpunten de doorslag. Pas daarna gaat het om het onderlinge resultaat.

Nederland, dat de groepsfase begon met een zege op Senegal (2-0), komt bij een overwinning op Ecuador op 6 punten. Ecuador was het WK gestart met winst op gastland Qatar (ook 2-0).

Punten

Als Qatar vrijdag van Senegal wint, staat Nederland op 6 punten en Qatar en Ecuador allebei op 3. De laatste speelronde staan Nederland - Qatar en Ecuador - Senegal op het programma. Bij winst van Qatar en Ecuador eindigden dan drie landen op 6 punten.

Oranje weet nog voor het duel met Ecuador waar het aan toe is. Qatar en Senegal spelen namelijk al eerder op vrijdag.

Vorige WK's

Nederland was bij de vorige drie deelnames aan het WK, in 2006, 2010 en 2014, na twee groepswedstrijden al zeker van de achtste finales. In 2006 versloeg Oranje eerst Servië en Montenegro met 1-0 en vervolgens Ivoorkust met 2-1. In het laatste pouleduel met Argentinië ging het alleen nog om de eerste plek. De Argentijnen hadden aan een gelijkspel (0-0) genoeg voor de groepswinst.

In 2010 was Nederland na zeges op Denemarken (2-0) en Japan (1-0) na twee duels ook al zeker van een vervolg. Het laatste duel in de poulefase, tegen Kameroen, werd ook gewonnen: 2-1. In 2014 waren zeges in de eerste twee duels ook voldoende, tegen Spanje (5-1) en Australië (3-2). De ploeg van bondscoach Louis van Gaal versloeg vervolgens ook Chili (2-0).

Bij het WK van 1998 had Oranje voor het laatst drie groepswedstrijden nodig om de achtste finales te bereiken. Nederland startte met een gelijkspel tegen België (0-0) en zette vervolgens Zuid-Korea met 5-0 aan de kant. Een gelijkspel tegen Mexico (2-2) was voldoende om als eerste te eindigen.

Meer uit Voetbal

Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

14 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

15 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

15 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

17 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

18 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

19 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

19 uur geleden