Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje naar achtste finale bij nieuwe zege én puntenverlies Qatar

Oranje naar achtste finale bij nieuwe zege én puntenverlies Qatar

DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal kan zich vrijdag bij het wereldkampioenschap in Qatar al plaatsen voor de achtste finales. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal moet dan zelf winnen van Ecuador en is ook afhankelijk van het resultaat bij Qatar tegen Senegal. Alleen als Qatar dat duel niet wint, kwalificeert Oranje zich officieel.

In tegenstelling tot bijvoorbeeld de Champions League, wordt bij het WK bij een gelijk aantal punten eerst gekeken naar het doelsaldo. Als dat ook gelijk is, geeft het aantal gemaakte doelpunten de doorslag. Pas daarna gaat het om het onderlinge resultaat.

Nederland, dat de groepsfase begon met een zege op Senegal (2-0), komt bij een overwinning op Ecuador op 6 punten. Ecuador was het WK gestart met winst op gastland Qatar (ook 2-0).

Punten

Als Qatar vrijdag van Senegal wint, staat Nederland op 6 punten en Qatar en Ecuador allebei op 3. De laatste speelronde staan Nederland - Qatar en Ecuador - Senegal op het programma. Bij winst van Qatar en Ecuador eindigden dan drie landen op 6 punten.

Oranje weet nog voor het duel met Ecuador waar het aan toe is. Qatar en Senegal spelen namelijk al eerder op vrijdag.

Vorige WK's

Nederland was bij de vorige drie deelnames aan het WK, in 2006, 2010 en 2014, na twee groepswedstrijden al zeker van de achtste finales. In 2006 versloeg Oranje eerst Servië en Montenegro met 1-0 en vervolgens Ivoorkust met 2-1. In het laatste pouleduel met Argentinië ging het alleen nog om de eerste plek. De Argentijnen hadden aan een gelijkspel (0-0) genoeg voor de groepswinst.

In 2010 was Nederland na zeges op Denemarken (2-0) en Japan (1-0) na twee duels ook al zeker van een vervolg. Het laatste duel in de poulefase, tegen Kameroen, werd ook gewonnen: 2-1. In 2014 waren zeges in de eerste twee duels ook voldoende, tegen Spanje (5-1) en Australië (3-2). De ploeg van bondscoach Louis van Gaal versloeg vervolgens ook Chili (2-0).

Bij het WK van 1998 had Oranje voor het laatst drie groepswedstrijden nodig om de achtste finales te bereiken. Nederland startte met een gelijkspel tegen België (0-0) en zette vervolgens Zuid-Korea met 5-0 aan de kant. Een gelijkspel tegen Mexico (2-2) was voldoende om als eerste te eindigen.

Meer uit Voetbal

Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

2 uur geleden
City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

15 uur geleden
Aanvaller Noslin helpt Lazio aan zege op Cremonese

CREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).

19 uur geleden
Atlético Madrid rekent op spits Álvarez voor uitduel met Arsenal

LONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.

19 uur geleden
Chelsea verliest ook kansloos van Nottingham Forest

LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).

21 uur geleden
Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

23 uur geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

1 dag geleden