Oranje na verlies tegen Oostenrijk als nummer 3 ronde verder
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste groepswedstrijd op het EK verloren. Oostenrijk was in het Olympiastadion van Berlijn met 3-2 te sterk voor het elftal van bondscoach Ronald Koeman, dat zo als derde eindigde en in de achtste finales tegen de winnaar van groep B (Spanje), C of E moet spelen.
Oostenrijk kwam al in de zesde minuut op voorsprong door een eigen doelpunt van Donyell Malen. Cody Gakpo maakte kort na rust gelijk. Oranje leek daarmee beter in de wedstrijd te komen, maar Romano Schmid scoorde na een uur voor de Oostenrijkers (2-1).
Memphis Depay bracht Nederland in de 75e minuut voor de tweede keer langszij, maar ook die treffer bleek niet genoeg voor een punt. Marcel Sabitzer passeerde doelman Bart Verbruggen in de 80e minuut: 3-2.
Frankrijk speelde met 1-1 gelijk tegen Polen. Oostenrijk is daardoor met 6 punten groepswinnaar en Frankrijk gaat met 5 punten als nummer 2 naar de achtste finales.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
2 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
5 uur geleden