Oranje na verlies tegen Oostenrijk als nummer 3 ronde verder
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste groepswedstrijd op het EK verloren. Oostenrijk was in het Olympiastadion van Berlijn met 3-2 te sterk voor het elftal van bondscoach Ronald Koeman, dat zo als derde eindigde en in de achtste finales tegen de winnaar van groep B (Spanje), C of E moet spelen.
Oostenrijk kwam al in de zesde minuut op voorsprong door een eigen doelpunt van Donyell Malen. Cody Gakpo maakte kort na rust gelijk. Oranje leek daarmee beter in de wedstrijd te komen, maar Romano Schmid scoorde na een uur voor de Oostenrijkers (2-1).
Memphis Depay bracht Nederland in de 75e minuut voor de tweede keer langszij, maar ook die treffer bleek niet genoeg voor een punt. Marcel Sabitzer passeerde doelman Bart Verbruggen in de 80e minuut: 3-2.
Frankrijk speelde met 1-1 gelijk tegen Polen. Oostenrijk is daardoor met 6 punten groepswinnaar en Frankrijk gaat met 5 punten als nummer 2 naar de achtste finales.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders maakt het seizoen af bij Telstar. De 20-jarige vleugelverdediger komt op huurbasis over van Ajax, waar hij nog ruim twee jaar onder contract staat.
22 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Rome-Jayden Owusu-Oduro verdedigt het doel van AZ in het thuisduel met FC Twente in de kwartfinale van de KNVB-beker. De keeper krijgt weer de voorkeur boven Jeroen Zoet.
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-directeur Dennis te Kloese wordt de afgelopen dagen "veelvuldig telefonisch lastiggevallen en bedreigd", meldt de politie. Die doet onderzoek naar de dreigementen en naar het online verspreiden van het mobiele telefoonnummer van de clubdirecteur.
31 minuten geledenHAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Kodai Sano wil NEC aan het einde van het seizoen verlaten. "Ik ben naar NEC gekomen om een volgende stap te maken", vertelt hij op de website van de club uit Nijmegen. "Ik weet hoe belangrijk die volgende stap is. Ik hoopte deze winter een stap te maken, maar ik heb ook begrip voor de situatie van de club. Nu richt ik me op de zomer."
3 uur geleden