Oranje na verlies tegen Oostenrijk als nummer 3 ronde verder
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste groepswedstrijd op het EK verloren. Oostenrijk was in het Olympiastadion van Berlijn met 3-2 te sterk voor het elftal van bondscoach Ronald Koeman, dat zo als derde eindigde en in de achtste finales tegen de winnaar van groep B (Spanje), C of E moet spelen.
Oostenrijk kwam al in de zesde minuut op voorsprong door een eigen doelpunt van Donyell Malen. Cody Gakpo maakte kort na rust gelijk. Oranje leek daarmee beter in de wedstrijd te komen, maar Romano Schmid scoorde na een uur voor de Oostenrijkers (2-1).
Memphis Depay bracht Nederland in de 75e minuut voor de tweede keer langszij, maar ook die treffer bleek niet genoeg voor een punt. Marcel Sabitzer passeerde doelman Bart Verbruggen in de 80e minuut: 3-2.
Frankrijk speelde met 1-1 gelijk tegen Polen. Oostenrijk is daardoor met 6 punten groepswinnaar en Frankrijk gaat met 5 punten als nummer 2 naar de achtste finales.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
44 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
45 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.
5 uur geleden