Oranje na twee EK-duels al zeker van plek in volgende ronde
DÜSSELDORF (ANP) - Het Nederlands elftal is na twee duels al zeker van een plek in de volgende ronde van het EK. Door de resultaten in groep B behoort Oranje, mocht het dinsdag verliezen van Oostenrijk, zeker tot de vier beste nummers 3.
In groep B was Spanje met 1-0 te sterk voor en Kroatië speelde met 1-1 gelijk tegen regerend kampioen Italië.
Oranje speelt dinsdag in Berlijn de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk. Ook groepsgenoten Frankrijk en Polen treffen elkaar dan. Pas na die twee duels wordt bekend of Oranje eerste, tweede of derde is geworden in de poule.
Naast alle nummer 1 en 2 plaatsen ook de vier beste nummers 3 van de zes groepen zich voor de achtste finales. Hongarije werd met 3 punten derde in groep A en Kroatië is in groep B derde geworden met 2 punten. Oranje heeft na twee duels al 4 punten, na een zege op Polen (2-1) en een gelijkspel tegen Frankrijk (0-0).
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
8 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
9 uur geleden