Oranje na ruime zege op Hongaren naar kwartfinales Nations League
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal staat in de kwartfinales van de Nations League. In de Johan Cruijff ArenA won het elftal van bondscoach Ronald Koeman van directe concurrent Hongarije met 4-0. Oranje, dat dinsdag nog op bezoek gaat bij Bosnië en Herzegovina, eindigt daardoor achter Duitsland als tweede in groep 3 van de A-divisie.
Wout Weghorst opende vanuit een strafschop de score in de 21e minuut, kort nadat het spel enige tijd stillag nadat de Hongaarse assistent Ádám Szalai onwel was geworden. Hij bleek later "stabiel en bij bewustzijn". Kort voor rust kreeg Nederland weer een penalty en dit keer schoot Cody Gakpo raak (2-0).
Denzel Dumfries zorgde in de 64e minuut met een diagonaal schot voor de 3-0 en Teun Koopmeiners bepaalde de eindstand.
Frenkie de Jong maakte na lange tijd als basisspeler zijn rentree bij Oranje. Ook invallers Koopmeiners en Noa Lang keerden na blessures terug als international.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
3 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
4 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
5 uur geleden