Oranje na ruime zege op Hongaren naar kwartfinales Nations League
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal staat in de kwartfinales van de Nations League. In de Johan Cruijff ArenA won het elftal van bondscoach Ronald Koeman van directe concurrent Hongarije met 4-0. Oranje, dat dinsdag nog op bezoek gaat bij Bosnië en Herzegovina, eindigt daardoor achter Duitsland als tweede in groep 3 van de A-divisie.
Wout Weghorst opende vanuit een strafschop de score in de 21e minuut, kort nadat het spel enige tijd stillag nadat de Hongaarse assistent Ádám Szalai onwel was geworden. Hij bleek later "stabiel en bij bewustzijn". Kort voor rust kreeg Nederland weer een penalty en dit keer schoot Cody Gakpo raak (2-0).
Denzel Dumfries zorgde in de 64e minuut met een diagonaal schot voor de 3-0 en Teun Koopmeiners bepaalde de eindstand.
Frenkie de Jong maakte na lange tijd als basisspeler zijn rentree bij Oranje. Ook invallers Koopmeiners en Noa Lang keerden na blessures terug als international.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
5 uur geleden