Oranje na 0-0 tegen Frankrijk dicht bij achtste finales EK
LEIPZIG (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een grote stap gezet richting de achtste finales van het Europees kampioenschap in Duitsland. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman speelde in Leipzig met 0-0 gelijk tegen WK-finalist Frankrijk.
In een vrij gelijkopgaande eerste helft noteerden beide teams zes doelpogingen. Na rust had Frankrijk meer de overhand, maar bleef Nederland zonder hele grote problemen overeind. Oranje dacht een kleine twintig minuten voor tijd zelfs op voorsprong te komen, maar het doelpunt van Xavi Simons werd afgekeurd. Denzel Dumfries stond bij het schot van de speler van RB Leipzig buitenspel, oordeelden de grensrechter en videoscheidsrechter.
Oranje en Frankrijk hebben na twee duels 4 punten. Oostenrijk, dat Polen eerder op vrijdag met 3-1 versloeg, volgt met 3 punten. Polen is puntloos.
De nummers 1 en 2 plaatsen zich voor de achtste finales, net als de vier beste nummers 3 van de zes poules. Nederland speelt dinsdag tegen Oostenrijk.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
15 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
18 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
18 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
18 uur geleden