Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje mogelijk zonder Janssen en Beerensteyn in openingsduel EK

Oranje mogelijk zonder Janssen en Beerensteyn in openingsduel EK

SHEFFIELD (ANP) - Mark Parsons, de bondscoach van de voetbalsters van Oranje, kan bij de start van het EK mogelijk niet beschikken over verdedigster Dominique Janssen en aanvalster Lineth Beerensteyn. Beiden raakten in aanloop naar de openingswedstrijd tegen Zweden licht geblesseerd.

Parsons wilde voor de camera van de NOS niet te veel prijsgeven over de fysieke toestand van de twee speelsters. "Ik ben positief gestemd, maar vanavond weten we meer over hun inzetbaarheid. En als iemand er niet voor klaar is, dan hebben we genoeg andere speelsters die ervaring hebben opgedaan. In februari en april hadden we ook te maken met speelsters die er niet bij waren, maar we hebben een bredere selectie."

De bondscoach kijkt uit naar het duel van zaterdag. Om 21.00 uur klinkt het eerste fluitsignaal. "Sinds we in Engeland geland zijn, hebben we op geweldige velden getraind. En we zijn hier nu een paar dagen en hebben het openingsduel op Old Trafford gezien, met geweldig publiek. Ja, dan wil je gewoon spelen. Zaterdag beginnen we en we kijken ernaar uit."

Sterke tegenstander

In Zweden treft Nederland meteen een sterke tegenstander. "Hun identiteit is duidelijk en ze zijn een energieke en aanvallende ploeg met veel diepgang. Ik vertrouw op onze intelligentie en dat we het juiste moment kiezen en de ruimte benutten die Zweden ons geeft", aldus Parsons.

Voor Parsons wordt het zijn eerste eindtoernooi met Oranje, dat titelhouder is.

Meer uit Voetbal

Bayer Leverkusen verslaat Eintracht Frankfurt na ontslag Ten Hag

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft de eerste competitiewedstrijd sinds het ontslag van trainer Erik ten Hag gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Eintracht Frankfurt eindigde in 3-1. Oranje-international Mark Flekken en oud-PSV'er Malik Tillman hadden een basisplaats gekregen van de Deen Kasper Hjulmand, die is aangesteld als opvolger van Ten Hag.

7 uur geleden
Jong PSV draait achterstand bij Almere om en wint ook vijfde duel

MAASTRICHT (ANP) - Jong PSV is ook na vijf competitiewedstrijden in de eerste divisie nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer Stijn Schaars leek bij Almere City FC de eerste nederlaag te lijden. Jong PSV draaide een achterstand van 2-0 bij rust alsnog om in een zege: 2-4.

7 uur geleden
Vitesse verliest bij terugkeer in eerste divisie van Jong AZ

WIJDEWORMER (ANP) - Vitesse heeft de terugkeer in het betaald voetbal niet kunnen opluisteren met een resultaat. De Arnhemse club verloor op vrijdagavond met 4-0 bij Jong AZ. Vitesse blijft laatste in de eerste divisie met -12 punten. Jong AZ veroverde de eerste 3 punten.

7 uur geleden
Real Madrid voorlopig zonder geblesseerde verdediger Rüdiger

MADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig niet beschikken over Antonio Rüdiger. De 32-jarige Duitse verdediger heeft een blessure aan zijn linkerdijbeen opgelopen. Real meldt niet hoe lang Rüdiger aan de kant staat, maar volgens Spaanse media gaat het om meerdere maanden.

8 uur geleden
Staking bij defensietak Boeing gaat door na verwerpen akkoord

ARLINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De staking van duizenden werknemers bij de defensietak van de Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing gaat door. De stakers verwerpen een voorlopig akkoord dat door vakbond IAM deze week werd gesloten met Boeing. In dat akkoord werden onder meer afspraken over loonsverhogingen en pensioenen gemaakt, maar volgens de stakers biedt Boeing onvoldoende.

9 uur geleden
Vitesse speelt met twee amateurs in de basis tegen Jong AZ

WIJDEWORMER (ANP) - Vitesse speelt vrijdagavond bij de rentree in de eerste divisie met een op het laatste moment in elkaar gezet elftal tegen Jong AZ. De Arnhemse club had woensdag nog maar negen spelers onder contract. In aanloop naar het duel slaagde de Arnhemse club erin om de selectie dusdanig aan te vullen dat er op het trainingscomplex van AZ in Wijdewormer afgetrapt kan worden.

9 uur geleden
Uitvak bij Jong AZ gevuld met 180 fans van Vitesse

WIJDEWORMER (ANP) - Het uitvak voor het competitieduel in de eerste divisie tussen Jong AZ en Vitesse is volledig gevuld. Op het AFAS-trainingscomplex van de Alkmaarse voetbalclub is plaats voor 180 toeschouwers van de bezoekende club. De supporters reisden met een bus en tientallen auto's naar Wijdewormer om bij de eerste wedstrijd van Vitesse te zijn. Vitesse beschikt over twintig speelgerechtigde voetballers.

9 uur geleden