Oranje mogelijk maandagavond al zeker van plek in achtste finales
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal kan zich maandagavond zonder te spelen voor de achtste finales van het EK plaatsen. Dat gebeurt als Albanië niet van Spanje wint. In dat geval is Oranje al voor het laatste groepsduel van dinsdag met Oostenrijk in Berlijn zeker van een plek in de knock-outfase van de Europese eindronde.
Naast de nummers 1 en 2 plaatsen ook de beste vier nummers drie zich voor de achtste finales. Oranje heeft in de eerste twee poulewedstrijden 4 punten verzameld. Hongarije, de nummer 3 van groep A, is met 3 punten geëindigd. In groep B kunnen Italië, Kroatië en Albanië nog als derde eindigen. Als Albanië niet van Spanje wint, dan eindigt de nummer 3 van groep B ook met minder dan 4 punten.
Nederland kan poule D nog als groepswinnaar, nummer 2 en nummer 3 afsluiten. Oranje wint de groep als het dinsdagavond tegen Oostenrijk een beter resultaat boekt dan Frankrijk tegen de al uitgeschakelde Polen. Oranje eindigt minimaal als tweede als het gelijkspeelt tegen Oostenrijk.
Mogelijke tegenstander
De winnaar van de groep met het Nederlands elftal speelt op 2 juli een achtste finale in Leipzig. De nummer 2 van groep F, op dit moment Turkije, is daar de tegenstander. De nummer 2 van de poule van Oranje speelt op 1 juli een achtste finale in Düsseldorf tegen de nummer 2 van groep E, op dit moment België.
Nederland kan zich ook nog als een van de beste nummers 3 voor de achtste finales kwalificeren. Oranje strijdt dan met de winnaar van groep B, C of E voor een plek in de kwartfinale. Spanje, Engeland en Roemenië staan nu bovenaan in die poules. Die achtste finale wordt gespeeld in Gelsenkirchen, Keulen of München.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
9 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
11 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
12 uur geleden