Oranje moet aanvoerder Van Dijk missen op EK
LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk komt niet in actie voor het Nederlands elftal op het EK. "Ik heb besloten om niet deel te nemen", zegt de aanvoerder van Oranje in een interview op de website van zijn club Liverpool. "Het doet pijn om het EK te missen en dat ik mijn land daar niet kan vertegenwoordigen. Maar ik moet dat accepteren. Het is moeilijk, maar ik heb er vrede mee. Ik moet me gaan richten op het nieuwe seizoen met Liverpool."
"Ik vind het echt heel jammer", richtte Van Dijk zich ook via de KNVB tot de supporters van Oranje. "Het zou mijn eerste eindtoernooi worden, als aanvoerder nog wel. Het gaat goed met me, maar het EK komt te snel. Er is misschien nog een kans dat ik de laatste duels op het EK kan spelen. Maar ik heb besloten dat risico niet te nemen. Ik baal enorm, maar dit is de juiste beslissing. Ik ga er alles aan doen dat ik er in september weer bij ben bij de duels in de WK-kwalificatie."
De 29-jarige Van Dijk liep vorig jaar oktober een zware knieblessure op en is sindsdien niet meer in actie voor Liverpool gekomen. Bondscoach Frank de Boer van het Nederlands elftal schatte de kans al niet hoog in dat zijn aanvoerder mee naar het EK zou gaan. "Dat zou alleen maar een bijzonder grote meevaller zijn", zei hij onlangs.
Van Dijk vormde in de meeste interlands een duo met Matthijs de Ligt in de defensie van Oranje. Stefan de Vrij zat daardoor vaak op de bank. Hij werd onlangs kampioen met Internazionale in de Serie A. Bondscoach De Boer heeft met Nathan Aké van Manchester City nog een verdediger die bij een topclub speelt. Daley Blind speelde tot aan de winterstop bij Ajax vaak als centrale linkerverdediger. Hij herstelt van een enkelblessure. De Boer heeft goede hoop dat de Amsterdammer wel op tijd fit is voor het EK.
De Boer maakt vrijdag zijn voorlopige selectie voor het EK bekend. Op 28 mei wil hij zijn definitieve keurkorps van 26 spelers toelichten.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
6 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
12 uur geleden