Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje moet aanvoerder Van Dijk missen op EK

Oranje moet aanvoerder Van Dijk missen op EK

LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk komt niet in actie voor het Nederlands elftal op het EK. "Ik heb besloten om niet deel te nemen", zegt de aanvoerder van Oranje in een interview op de website van zijn club Liverpool. "Het doet pijn om het EK te missen en dat ik mijn land daar niet kan vertegenwoordigen. Maar ik moet dat accepteren. Het is moeilijk, maar ik heb er vrede mee. Ik moet me gaan richten op het nieuwe seizoen met Liverpool."

"Ik vind het echt heel jammer", richtte Van Dijk zich ook via de KNVB tot de supporters van Oranje. "Het zou mijn eerste eindtoernooi worden, als aanvoerder nog wel. Het gaat goed met me, maar het EK komt te snel. Er is misschien nog een kans dat ik de laatste duels op het EK kan spelen. Maar ik heb besloten dat risico niet te nemen. Ik baal enorm, maar dit is de juiste beslissing. Ik ga er alles aan doen dat ik er in september weer bij ben bij de duels in de WK-kwalificatie."

De 29-jarige Van Dijk liep vorig jaar oktober een zware knieblessure op en is sindsdien niet meer in actie voor Liverpool gekomen. Bondscoach Frank de Boer van het Nederlands elftal schatte de kans al niet hoog in dat zijn aanvoerder mee naar het EK zou gaan. "Dat zou alleen maar een bijzonder grote meevaller zijn", zei hij onlangs.

Van Dijk vormde in de meeste interlands een duo met Matthijs de Ligt in de defensie van Oranje. Stefan de Vrij zat daardoor vaak op de bank. Hij werd onlangs kampioen met Internazionale in de Serie A. Bondscoach De Boer heeft met Nathan Aké van Manchester City nog een verdediger die bij een topclub speelt. Daley Blind speelde tot aan de winterstop bij Ajax vaak als centrale linkerverdediger. Hij herstelt van een enkelblessure. De Boer heeft goede hoop dat de Amsterdammer wel op tijd fit is voor het EK.

De Boer maakt vrijdag zijn voorlopige selectie voor het EK bekend. Op 28 mei wil hij zijn definitieve keurkorps van 26 spelers toelichten.

Meer uit Voetbal

Woordvoerster Witte Huis bevestigt dat Trump bij WK-loting is

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.

5 uur geleden
FIFA verdeelt WK-loting met twee shows over twee dagen

WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.

8 uur geleden
Uitduel van FC Groningen bij Excelsior blijft op vrijdag staan

ZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.

9 uur geleden
Ajax sluit na vuurwerkactie tribune van F-Side tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.

11 uur geleden
Ajax compenseert toegangskaarten 1200 supporters FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.

12 uur geleden
Expert: excessen met vuurwerk in stadions moeilijk uit te bannen

AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."

13 uur geleden
Ajax-directeur Geelen: ik had zelf de media te woord moeten staan

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.

14 uur geleden