Oranje mist tegen sterker Spanje kans op ticket voor Spelen
SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben een eerste kans op een ticket voor de Olympische Spelen verspeeld. Wereldkampioen Spanje was in het grote, maar lang niet volledig gevulde Olympisch Stadion van Sevilla duidelijk de betere en won de halve finale van de Nations League met 3-0. Met twee doelpunten voor rust legde de thuisploeg de basis voor de zege, die een plek in de finale van het nieuwe landentoernooi én een ticket voor de Spelen oplevert.
Dankzij de zege van het al geplaatste Frankrijk op Duitsland (2-1) krijgt Oranje woensdag in de troostfinale in Heerenveen tegen de Duitsers wel nog een laatste kans om zich te plaatsen voor de Spelen.
Voor Oranje was het duel in Sevilla een kans op revanche. Op jacht naar de wereldtitel maakte Spanje afgelopen zomer in de kwartfinale na verlenging een einde aan het WK-avontuur van het Nederlands elftal (2-1). Bondscoach Andries Jonker kon nu door blessures niet beschikken over vaste waarden Jill Roord en Victoria Pelova. Spits Vivianne Miedema had weer haar eerste basisplek sinds haar kruisbandblessure.
Initiatief
Net als een half jaar geleden had Spanje het initiatief. De eerste grote kans was echter voor Esmee Brugts. Na een voorzet vanaf de rechterkant kreeg de vleugelverdedigster haar voet net niet goed achter de bal. Daarna was het aan de andere kant de beurt aan Salma Paralluelo, ploeggenote van Brugts bij FC Barcelona. De maakster van de winnende goal in de vorige ontmoeting bleek met haar snelheid ook nu een plaag voor de Nederlandse verdediging, maar ze faalde meerdere keren in kansrijke positie.
Na een gevaarlijk schot van Lineth Beerensteyn was het vervolgens weer Spanje dat de grootste kansen kreeg. Dat liep voor Oranje goed af, totdat uitgerekend Jennifer Hermoso in de 41e minuut met een lage schuiver profiteerde van zwak ingrijpen van de Nederlandse verdediging.
Tweede doelpunt
Het was voor de 33-jarige middenveldster haar tweede doelpunt sinds haar terugkeer in de Spaanse selectie. Hermoso werd tijdens de huldiging na de WK-finale op haar mond gekust door bondsvoorzitter Luis Rubiales en besloot vervolgens de eerste interlands te laten schieten. Het incident leidde tot veel ophef.
Nog voor rust wapperden de Spaanse vlaggetjes van de ruim 21.000 toeschouwers nog een keer. Middenveldster Aitana Bonmatí was het alertst na een voorzet van Mariona Caldentey en verdubbelde de voorsprong.
In de tweede helft deed Spanje het veel rustiger aan. Zonder de gewisselde Miedema creëerde Oranje echter maar weinig kansen. Ona Batlle maakte er in de slotfase nog 3-0 van.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
10 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
16 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
18 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
19 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
20 uur geleden