Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje mist tegen sterker Spanje kans op ticket voor Spelen

Oranje mist tegen sterker Spanje kans op ticket voor Spelen

SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben een eerste kans op een ticket voor de Olympische Spelen verspeeld. Wereldkampioen Spanje was in het grote, maar lang niet volledig gevulde Olympisch Stadion van Sevilla duidelijk de betere en won de halve finale van de Nations League met 3-0. Met twee doelpunten voor rust legde de thuisploeg de basis voor de zege, die een plek in de finale van het nieuwe landentoernooi én een ticket voor de Spelen oplevert.

Dankzij de zege van het al geplaatste Frankrijk op Duitsland (2-1) krijgt Oranje woensdag in de troostfinale in Heerenveen tegen de Duitsers wel nog een laatste kans om zich te plaatsen voor de Spelen.

Voor Oranje was het duel in Sevilla een kans op revanche. Op jacht naar de wereldtitel maakte Spanje afgelopen zomer in de kwartfinale na verlenging een einde aan het WK-avontuur van het Nederlands elftal (2-1). Bondscoach Andries Jonker kon nu door blessures niet beschikken over vaste waarden Jill Roord en Victoria Pelova. Spits Vivianne Miedema had weer haar eerste basisplek sinds haar kruisbandblessure.

Initiatief

Net als een half jaar geleden had Spanje het initiatief. De eerste grote kans was echter voor Esmee Brugts. Na een voorzet vanaf de rechterkant kreeg de vleugelverdedigster haar voet net niet goed achter de bal. Daarna was het aan de andere kant de beurt aan Salma Paralluelo, ploeggenote van Brugts bij FC Barcelona. De maakster van de winnende goal in de vorige ontmoeting bleek met haar snelheid ook nu een plaag voor de Nederlandse verdediging, maar ze faalde meerdere keren in kansrijke positie.

Na een gevaarlijk schot van Lineth Beerensteyn was het vervolgens weer Spanje dat de grootste kansen kreeg. Dat liep voor Oranje goed af, totdat uitgerekend Jennifer Hermoso in de 41e minuut met een lage schuiver profiteerde van zwak ingrijpen van de Nederlandse verdediging.

Tweede doelpunt

Het was voor de 33-jarige middenveldster haar tweede doelpunt sinds haar terugkeer in de Spaanse selectie. Hermoso werd tijdens de huldiging na de WK-finale op haar mond gekust door bondsvoorzitter Luis Rubiales en besloot vervolgens de eerste interlands te laten schieten. Het incident leidde tot veel ophef.

Nog voor rust wapperden de Spaanse vlaggetjes van de ruim 21.000 toeschouwers nog een keer. Middenveldster Aitana Bonmatí was het alertst na een voorzet van Mariona Caldentey en verdubbelde de voorsprong.

In de tweede helft deed Spanje het veel rustiger aan. Zonder de gewisselde Miedema creëerde Oranje echter maar weinig kansen. Ona Batlle maakte er in de slotfase nog 3-0 van.

Meer uit Voetbal

International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

3 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

3 uur geleden
PEC-aanvoerder Thomas opgenomen in WK-selectie Nieuw-Zeeland

WELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.

4 uur geleden
Messi komt met twee doelpunten en assist in vorm voor WK

CINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.

5 uur geleden
Schreuder na vijf maanden ontslagen bij Saudische club Al-Diriyah

DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.

5 uur geleden
Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

15 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

16 uur geleden