Oranje mist tegen sterker Spanje kans op ticket voor Spelen
SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben een eerste kans op een ticket voor de Olympische Spelen verspeeld. Wereldkampioen Spanje was in het grote, maar lang niet volledig gevulde Olympisch Stadion van Sevilla duidelijk de betere en won de halve finale van de Nations League met 3-0. Met twee doelpunten voor rust legde de thuisploeg de basis voor de zege, die een plek in de finale van het nieuwe landentoernooi én een ticket voor de Spelen oplevert.
Dankzij de zege van het al geplaatste Frankrijk op Duitsland (2-1) krijgt Oranje woensdag in de troostfinale in Heerenveen tegen de Duitsers wel nog een laatste kans om zich te plaatsen voor de Spelen.
Voor Oranje was het duel in Sevilla een kans op revanche. Op jacht naar de wereldtitel maakte Spanje afgelopen zomer in de kwartfinale na verlenging een einde aan het WK-avontuur van het Nederlands elftal (2-1). Bondscoach Andries Jonker kon nu door blessures niet beschikken over vaste waarden Jill Roord en Victoria Pelova. Spits Vivianne Miedema had weer haar eerste basisplek sinds haar kruisbandblessure.
Initiatief
Net als een half jaar geleden had Spanje het initiatief. De eerste grote kans was echter voor Esmee Brugts. Na een voorzet vanaf de rechterkant kreeg de vleugelverdedigster haar voet net niet goed achter de bal. Daarna was het aan de andere kant de beurt aan Salma Paralluelo, ploeggenote van Brugts bij FC Barcelona. De maakster van de winnende goal in de vorige ontmoeting bleek met haar snelheid ook nu een plaag voor de Nederlandse verdediging, maar ze faalde meerdere keren in kansrijke positie.
Na een gevaarlijk schot van Lineth Beerensteyn was het vervolgens weer Spanje dat de grootste kansen kreeg. Dat liep voor Oranje goed af, totdat uitgerekend Jennifer Hermoso in de 41e minuut met een lage schuiver profiteerde van zwak ingrijpen van de Nederlandse verdediging.
Tweede doelpunt
Het was voor de 33-jarige middenveldster haar tweede doelpunt sinds haar terugkeer in de Spaanse selectie. Hermoso werd tijdens de huldiging na de WK-finale op haar mond gekust door bondsvoorzitter Luis Rubiales en besloot vervolgens de eerste interlands te laten schieten. Het incident leidde tot veel ophef.
Nog voor rust wapperden de Spaanse vlaggetjes van de ruim 21.000 toeschouwers nog een keer. Middenveldster Aitana Bonmatí was het alertst na een voorzet van Mariona Caldentey en verdubbelde de voorsprong.
In de tweede helft deed Spanje het veel rustiger aan. Zonder de gewisselde Miedema creëerde Oranje echter maar weinig kansen. Ona Batlle maakte er in de slotfase nog 3-0 van.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
19 uur geleden