Oranje mist tegen sterker Spanje kans op ticket voor Spelen
SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben een eerste kans op een ticket voor de Olympische Spelen verspeeld. Wereldkampioen Spanje was in het grote, maar lang niet volledig gevulde Olympisch Stadion van Sevilla duidelijk de betere en won de halve finale van de Nations League met 3-0. Met twee doelpunten voor rust legde de thuisploeg de basis voor de zege, die een plek in de finale van het nieuwe landentoernooi én een ticket voor de Spelen oplevert.
Dankzij de zege van het al geplaatste Frankrijk op Duitsland (2-1) krijgt Oranje woensdag in de troostfinale in Heerenveen tegen de Duitsers wel nog een laatste kans om zich te plaatsen voor de Spelen.
Voor Oranje was het duel in Sevilla een kans op revanche. Op jacht naar de wereldtitel maakte Spanje afgelopen zomer in de kwartfinale na verlenging een einde aan het WK-avontuur van het Nederlands elftal (2-1). Bondscoach Andries Jonker kon nu door blessures niet beschikken over vaste waarden Jill Roord en Victoria Pelova. Spits Vivianne Miedema had weer haar eerste basisplek sinds haar kruisbandblessure.
Initiatief
Net als een half jaar geleden had Spanje het initiatief. De eerste grote kans was echter voor Esmee Brugts. Na een voorzet vanaf de rechterkant kreeg de vleugelverdedigster haar voet net niet goed achter de bal. Daarna was het aan de andere kant de beurt aan Salma Paralluelo, ploeggenote van Brugts bij FC Barcelona. De maakster van de winnende goal in de vorige ontmoeting bleek met haar snelheid ook nu een plaag voor de Nederlandse verdediging, maar ze faalde meerdere keren in kansrijke positie.
Na een gevaarlijk schot van Lineth Beerensteyn was het vervolgens weer Spanje dat de grootste kansen kreeg. Dat liep voor Oranje goed af, totdat uitgerekend Jennifer Hermoso in de 41e minuut met een lage schuiver profiteerde van zwak ingrijpen van de Nederlandse verdediging.
Tweede doelpunt
Het was voor de 33-jarige middenveldster haar tweede doelpunt sinds haar terugkeer in de Spaanse selectie. Hermoso werd tijdens de huldiging na de WK-finale op haar mond gekust door bondsvoorzitter Luis Rubiales en besloot vervolgens de eerste interlands te laten schieten. Het incident leidde tot veel ophef.
Nog voor rust wapperden de Spaanse vlaggetjes van de ruim 21.000 toeschouwers nog een keer. Middenveldster Aitana Bonmatí was het alertst na een voorzet van Mariona Caldentey en verdubbelde de voorsprong.
In de tweede helft deed Spanje het veel rustiger aan. Zonder de gewisselde Miedema creëerde Oranje echter maar weinig kansen. Ona Batlle maakte er in de slotfase nog 3-0 van.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.
8 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.
10 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich voor het eerst geplaatst voor de Champions League. De Nijmegenaren wonnen op de laatste speeldag in de Eredivisie met 2-1 van Go Ahead Eagles en profiteerden van de ruime nederlaag van FC Twente bij PSV (5-1). NEC eindigde als derde en stroomt in de Champions League in de derde voorronde in.
11 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - FC Twente is het niet gelukt zich te plaatsen voor de voorronde van de Champions League. De Enschedeërs verspeelden op de slotdag van de Eredivisie de derde plaats. Landskampioen PSV was in het Philips Stadion met 5-1 te sterk en kwam daarmee dit seizoen uit op 101 doelpunten in de competitie.
12 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten op de zesde plaats, goed voor een thuisduel in de play-offs om Europees voetbal. De formatie van de afscheidnemende trainer Ron Jans was in de eigen Galgenwaard met 2-0 te sterk voor middenmoter Fortuna Sittard.
14 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Voor Ajax is het seizoen na de laatste speelronde van de Eredivisie nog niet voorbij. De club uit de hoofdstad kwam in de uitwedstrijd tegen SC Heerenveen niet verder dan een gelijkspel (0-0) en neemt als nummer 5 van de eindklassering deel aan de play-offs om een plek in de voorronden van de Conference League.
15 minuten geledenPISA (ANP) - Napoli heeft zich op de voorlaatste speeldag verzekerd van een ticket voor de Champions League. De ploeg van Sam Beukema won met 3-0 bij Pisa. Het AS Roma van Donyell Malen en Devyne Rensch maakt ook een goede kans op deelname aan het belangrijkste Europese toernooi na een 2-0-zege in de derby tegen Lazio.
2 uur geleden