Oranje mist tegen sterker Spanje kans op ticket voor Spelen
SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben een eerste kans op een ticket voor de Olympische Spelen verspeeld. Wereldkampioen Spanje was in het grote, maar lang niet volledig gevulde Olympisch Stadion van Sevilla duidelijk de betere en won de halve finale van de Nations League met 3-0. Met twee doelpunten voor rust legde de thuisploeg de basis voor de zege, die een plek in de finale van het nieuwe landentoernooi én een ticket voor de Spelen oplevert.
Dankzij de zege van het al geplaatste Frankrijk op Duitsland (2-1) krijgt Oranje woensdag in de troostfinale in Heerenveen tegen de Duitsers wel nog een laatste kans om zich te plaatsen voor de Spelen.
Voor Oranje was het duel in Sevilla een kans op revanche. Op jacht naar de wereldtitel maakte Spanje afgelopen zomer in de kwartfinale na verlenging een einde aan het WK-avontuur van het Nederlands elftal (2-1). Bondscoach Andries Jonker kon nu door blessures niet beschikken over vaste waarden Jill Roord en Victoria Pelova. Spits Vivianne Miedema had weer haar eerste basisplek sinds haar kruisbandblessure.
Initiatief
Net als een half jaar geleden had Spanje het initiatief. De eerste grote kans was echter voor Esmee Brugts. Na een voorzet vanaf de rechterkant kreeg de vleugelverdedigster haar voet net niet goed achter de bal. Daarna was het aan de andere kant de beurt aan Salma Paralluelo, ploeggenote van Brugts bij FC Barcelona. De maakster van de winnende goal in de vorige ontmoeting bleek met haar snelheid ook nu een plaag voor de Nederlandse verdediging, maar ze faalde meerdere keren in kansrijke positie.
Na een gevaarlijk schot van Lineth Beerensteyn was het vervolgens weer Spanje dat de grootste kansen kreeg. Dat liep voor Oranje goed af, totdat uitgerekend Jennifer Hermoso in de 41e minuut met een lage schuiver profiteerde van zwak ingrijpen van de Nederlandse verdediging.
Tweede doelpunt
Het was voor de 33-jarige middenveldster haar tweede doelpunt sinds haar terugkeer in de Spaanse selectie. Hermoso werd tijdens de huldiging na de WK-finale op haar mond gekust door bondsvoorzitter Luis Rubiales en besloot vervolgens de eerste interlands te laten schieten. Het incident leidde tot veel ophef.
Nog voor rust wapperden de Spaanse vlaggetjes van de ruim 21.000 toeschouwers nog een keer. Middenveldster Aitana Bonmatí was het alertst na een voorzet van Mariona Caldentey en verdubbelde de voorsprong.
In de tweede helft deed Spanje het veel rustiger aan. Zonder de gewisselde Miedema creëerde Oranje echter maar weinig kansen. Ona Batlle maakte er in de slotfase nog 3-0 van.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
12 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
14 uur geleden