Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje mist groepszege bij nederlaag van meer dan twee treffers

Oranje mist groepszege bij nederlaag van meer dan twee treffers

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal mag zondag de laatste groepswedstrijd in de Nations League tegen België met maximaal twee doelpunten verschil verliezen om als eerste te eindigen in groep 4 van de A-divisie. Bij een nederlaag van drie treffers of meer, nemen de Belgen de eerste plek over.

Oranje leidt na vijf speelronden met 13 punten, gevolgd door België met 10 punten. Het elftal van bondscoach Louis van Gaal won begin juni de uitwedstrijd tegen de Belgen met 4-1. Als het onderlinge resultaat tussen twee teams gelijk is, ook bij 3-0, dan is het doelsaldo bepalend. Nederland heeft nu een doelsaldo van 13-6 (+7) en België van 11-7 (+4). Als België met drie treffers of meer verschil wint, gaan zij Oranje in doelsaldo voorbij.

De winnaar van de groep van Nederland mag in juni volgend jaar het finaletoernooi van de Nations League organiseren. De winnaars van de drie andere poules in de A-divisie plaatsen zich ook voor dat finaletoernooi.

Oranje is nog ongeslagen sinds Van Gaal een jaar geleden aan zijn derde periode als bondscoach begon. Onder zijn leiding won het huidige Nederlands elftal tien keer en werd vier keer gelijkgespeeld.

Meer uit Voetbal

Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

7 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

7 uur geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

8 uur geleden
Tottenham Hotspur door zege boven degradatiestreep

BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.

8 uur geleden
PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

11 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

12 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

12 uur geleden