Oranje mist groepszege bij nederlaag van meer dan twee treffers
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal mag zondag de laatste groepswedstrijd in de Nations League tegen België met maximaal twee doelpunten verschil verliezen om als eerste te eindigen in groep 4 van de A-divisie. Bij een nederlaag van drie treffers of meer, nemen de Belgen de eerste plek over.
Oranje leidt na vijf speelronden met 13 punten, gevolgd door België met 10 punten. Het elftal van bondscoach Louis van Gaal won begin juni de uitwedstrijd tegen de Belgen met 4-1. Als het onderlinge resultaat tussen twee teams gelijk is, ook bij 3-0, dan is het doelsaldo bepalend. Nederland heeft nu een doelsaldo van 13-6 (+7) en België van 11-7 (+4). Als België met drie treffers of meer verschil wint, gaan zij Oranje in doelsaldo voorbij.
De winnaar van de groep van Nederland mag in juni volgend jaar het finaletoernooi van de Nations League organiseren. De winnaars van de drie andere poules in de A-divisie plaatsen zich ook voor dat finaletoernooi.
Oranje is nog ongeslagen sinds Van Gaal een jaar geleden aan zijn derde periode als bondscoach begon. Onder zijn leiding won het huidige Nederlands elftal tien keer en werd vier keer gelijkgespeeld.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
20 uur geleden