Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje mist groepszege bij nederlaag van meer dan twee treffers

Oranje mist groepszege bij nederlaag van meer dan twee treffers

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal mag zondag de laatste groepswedstrijd in de Nations League tegen België met maximaal twee doelpunten verschil verliezen om als eerste te eindigen in groep 4 van de A-divisie. Bij een nederlaag van drie treffers of meer, nemen de Belgen de eerste plek over.

Oranje leidt na vijf speelronden met 13 punten, gevolgd door België met 10 punten. Het elftal van bondscoach Louis van Gaal won begin juni de uitwedstrijd tegen de Belgen met 4-1. Als het onderlinge resultaat tussen twee teams gelijk is, ook bij 3-0, dan is het doelsaldo bepalend. Nederland heeft nu een doelsaldo van 13-6 (+7) en België van 11-7 (+4). Als België met drie treffers of meer verschil wint, gaan zij Oranje in doelsaldo voorbij.

De winnaar van de groep van Nederland mag in juni volgend jaar het finaletoernooi van de Nations League organiseren. De winnaars van de drie andere poules in de A-divisie plaatsen zich ook voor dat finaletoernooi.

Oranje is nog ongeslagen sinds Van Gaal een jaar geleden aan zijn derde periode als bondscoach begon. Onder zijn leiding won het huidige Nederlands elftal tien keer en werd vier keer gelijkgespeeld.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

40 minuten geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

1 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

1 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

2 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

3 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

5 uur geleden