
Oranje mist geblesseerde Depay in finaleronde Nations League
ZEIST (ANP) - Memphis Depay kan niet voor het Nederlands elftal uitkomen tijdens de finaleronde van de Nations League. De aanvaller is niet op tijd hersteld van een blessure. Depay, de huidige topscorer van Oranje, zou zich maandag in Zeist melden voor de start van het trainingskamp van de nationale ploeg.
Het Nederlands elftal begint maandag met de voorbereiding op de finaleronde van de Nations League. Bondscoach Ronald Koeman traint maandag, dinsdag en woensdag met internationals die uitkomen in de Eredivisie, Premier League en Bundesliga. Zij waren afgelopen week al vrij.
De overige internationals melden zich zaterdag in Zeist. Alleen Nathan Aké (Manchester City) en Denzel Dumfries (Internazionale) zijn dan nog niet van de partij. Zij spelen zaterdagavond de finale van de Champions League.
Kuitblessure
Oranje speelt volgende week woensdag tegen Kroatië in de halve finale. Dat duel wordt gespeeld in De Kuip. Daar is op 18 juni ook de finale. Italië en Spanje treffen elkaar donderdag in Enschede voor de halve eindstrijd.
De 29-jarige Depay liep eind maart een hamstringblessure op tijdens een interland tegen Gibraltar. Hij stond ruim een maand aan de kant en maakte bij zijn rentree voor Atlético Madrid meteen een fraaie treffer tegen Real Valladolid. Diego Simeone, de coach van Depay bij de Spaanse club, was lyrisch over de Nederlander. Maar een paar dagen later haakte de aanvaller op de training af met een kuitblessure. Sindsdien is hij niet meer in actie gekomen.
Depay, 88 interlands en 44 doelpunten, was de laatste jaren vaak geblesseerd. Hij stond na december 2019 bijna zeven maanden aan de kant met een zware knieblessure. Vorig seizoen ontbrak hij bijna drie maanden bij FC Barcelona vanwege blessures aan een dijbeen, achillespees en hamstring.
Meer uit Voetbal
BURNLEY (ANP) - Liverpool FC gaat weer aan kop van de Premier League. The Reds wonnen zondag met 1-0 bij Burnley. Dat betekende de vierde competitiezege op rij voor het elftal van trainer Arne Slot.
15 minuten geledenALMELO (ANP) - Heracles staat na vijf wedstrijden met 0 punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. De ploeg van trainer Bas Sibum ging op zondag in eigen huis met 2-1 onderuit tegen AZ. Heracles heeft een doelsaldo van twee voor en zestien tegen. AZ heeft 10 punten uit vier wedstrijden. AZ ontvangt volgende week koploper Feyenoord in Alkmaar.
35 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft de derby tegen Excelsior met klein verschil gewonnen: 0-1. Het elftal van trainer Maurice Steijn maakte het verschil diep in blessuretijd, toen invaller Ayoub Oufkir de bal bij de tweede paal in het doel kon tikken. Excelsior speelde op dat moment met een man minder, nadat linksback Arthur Zagré in de 78e minuut zijn tweede gele kaart had gekregen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond de rode kaart die zijn aanvaller Anis Hadj Moussa in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0) kreeg niet terecht. Dat zei hij na afloop in een interview met ESPN.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook de vierde competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Rotterdammers hadden in De Kuip aan een doelpunt van Anis Hadj Moussa genoeg om sc Heerenveen te verslaan: 1-0. Beide teams speelden een deel van de tweede helft met tien man na rode kaarten voor Hadj Moussa (57e minuut) en Hristiyan Petrov (72e minuut). De tweede helft telde veertien minuten blessuretijd, onder meer omdat het broekje van scheidsrechter Robin Hensgens stuk was en hij in de kleedkamer een nieuwe moest halen.
19 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft na het vertrek van trainer Joseph Oosting nog geen klinkend resultaat behaald. De Enschedese voetbalclub speelde zaterdagavond in de eigen Grolsch Veste met 2-2 gelijk tegen NAC Breda. FC Twente heeft 4 punten na vijf wedstrijden en staat op de veertiende plaats van de Eredivisie. NAC staat een plek lager.
19 uur geleden