
Oranje met veertien spelers op het veld in Zeist
ZEIST (ANP) - Een dag na de verloren WK-kwalificatiewedstrijd in Istanbul tegen Turkije (4-2) heeft het Nederlands elftal met veertien spelers getraind op het veld in Zeist. Op keeper Tim Krul na bleven de basisspelers van woensdagavond binnen, zij werkten een hersteltraining af in de gym. AZ-doelman Marco Bizot, die woensdagavond door bondscoach Frank de Boer werd opgeroepen als vervanger van Jasper Cillessen, behoorde tot de veertien spelers die zich buiten op het trainingsveld lieten zien.
Cillessen raakte in Istanbul aan het einde van de warming-up geblesseerd. Reservekeeper Krul moest zich daarom het laatste moment klaarmaken voor een basisplaats. De 32-jarige doelman van Norwich City werd vier keer gepasseerd, waarvan drie keer door de Turkse aanvoerder Burak Yilmaz.
Oranje vloog na de wedstrijd direct terug naar Nederland om daar te beginnen aan de voorbereiding op de tweede kwalificatiewedstrijd, zaterdag in Amsterdam tegen Letland. De Nederlandse doelpunten tegen Turkije kwamen van de invallers Davy Klaassen en Luuk de Jong, die net als Krul donderdagmiddag op het trainingsveld stonden. De Boer heeft vrijdag één groepstraining om zijn ploeg klaar te maken voor het duel met de Letten. In de ArenA zijn 5000 toeschouwers welkom, in het kader van de Fieldlab-experimenten.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Ajax begint met Kian Fitz-Jim en Jorthy Mokio aan de uitwedstrijd tegen FC Groningen. Ze krijgen de voorkeur boven Davy Klaassen en Daniele Rugani, die zondag aan het verloren thuisduel met NEC (0-3) begonnen.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV begint de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo met Ismael Saibari in de basis. De Marokkaan krijgt op het middenveld de voorkeur boven Guus Til, die zondag in het met 3-2 gewonnen uitduel met Feyenoord nog vanaf het begin meedeed.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Voetballer Shane van Aarle verruilt deze zomer FC Eindhoven voor de Italiaanse club Juventus. De 18-jarige verdediger debuteerde pas in december voor de huidige nummer 11 van de Keuken Kampioen Divisie.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski keert donderdag terug in de selectie van FC Barcelona voor de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Espanyol. De Poolse spits miste de laatste drie competitieduels door een spierblessure.
6 uur geledenRIYAD (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA verwacht in de toekomst een opbrengst van 1 miljard dollar (bijna 900 miljoen euro) van het WK voetbal voor vrouwen. Dat zei FIFA-baas Gianni Infantino op een bijeenkomst voor investeerders in Riyad in Saudi-Arabië.
6 uur geledenGENUA (ANP) - Sampdoria is dinsdagavond voor het eerst in de clubhistorie gedegradeerd naar de Serie C, het derde niveau in het Italiaanse voetbal. De club speelde met 0-0 gelijk tegen Juve Stabia en eindigde daarmee als achttiende in de Serie B.
11 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest-spits Taiwo Awoniyi is in een kunstmatige coma gebracht om te herstellen van een spoedoperatie aan zijn buik, melden Britse media. Hij was zondag in de slotminuten van de thuiswedstrijd tegen Leicester City (2-2) tegen een doelpaal aangelopen, in een uiterste poging te scoren. De coma was volgens de artsen nodig om zijn hartslag te reguleren.
20 uur geleden