Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje met gewijzigde formatie tegen Estland

Oranje met gewijzigde formatie tegen Estland

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal besluit dinsdagavond met een gewijzigde ploeg het kwalificatietoernooi voor het EK van 2020. Ronald Koeman kiest in het thuisduel met Estland in Amsterdam voor enkele spelers die hij nog weinig aan het werk heeft gezien. "Dat is deels gedwongen", zei hij. "En daar is nu ook wel een mooie gelegenheid voor, nu we ons al hebben geplaatst."

Virgil van Dijk (persoonlijke omstandigheden), Ryan Babel (geblesseerd) en Marten de Roon (geschorst) zijn niet inzetbaar. Stefan de Vrij kan Van Dijk niet in de basisformatie vervangen omdat hij onvoldoende fit is. Memphis Depay en Georginio Wijnaldum zijn wel weer beschikbaar al wilde Koeman niet vertellen of hij zijn topscorer ook opstelt. "Ik ga nog even met Depay zitten", zei hij. "Ik kijk naar de belangen van de club. Maar als een speler fit is, dan is hij ook fit."

Oranje kan alleen nog eerste worden in de poule als Duitsland dinsdagavond niet voor eigen publiek van Noord-Ierland wint. De kans is groot dat een tweede eindklassering op 30 november ook een gunstige loting voor de groepsfase van het EK oplevert. Dan wordt Nederland waarschijnlijk gekoppeld aan groepshoofd Oekraïne en ontloopt het in de poule België, Engeland, Duitsland, Italië en Spanje. Nederland speelt de drie groepswedstrijden van het EK sowieso voor eigen publiek in de Johan Cruijff ArenA.

Kritiek

Koeman heeft zich geïrriteerd aan die kritiek die zijn ploeg heeft gekregen na het gelijkspel van zaterdag tegen Noord-Ierland (0-0), dat volstond voor een ticket voor het EK. "Wij weten ook dat het beter kan", zei hij. "Maar eerst was het niets, toen werden we wereldkampioen en nu staan we weer stil in onze ontwikkeling. Wij zien kansen op het EK, geen land steekt er nu ver bovenuit."

Het zou kunnen dat Koeman tegen Estland kiest voor verdedigers als Nathan Aké of Patrick van Aanholt. Calvin Stengs en Myrion Boadu staan mogelijk voor een debuut in Oranje. Vaststaat dat Georginio Wijndaldum met de aanvoerdersband om een arm speelt.

Meer uit Voetbal

Voorzitter Fenerbahçe aangehouden in Turks drugsonderzoek

ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.

3 uur geleden
Mahrez schiet Algerije naar zege op Soedan in Afrika Cup

RABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.

5 uur geleden
Coach Amorim van Manchester United mist 'onvervangbare' Fernandes

MANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."

6 uur geleden
Van Bergen verlengt contract bij FC Groningen tot medio 2028

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.

6 uur geleden
Middenvelder Veerman blijft bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.

7 uur geleden
Liverpool-coach Slot noemt balans spelhervattingen frustrerend

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.

9 uur geleden
Eredivisie begroet weer meer voetbalfans in stadions

ZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.

13 uur geleden