Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje met gewijzigde formatie tegen Estland

Oranje met gewijzigde formatie tegen Estland

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal besluit dinsdagavond met een gewijzigde ploeg het kwalificatietoernooi voor het EK van 2020. Ronald Koeman kiest in het thuisduel met Estland in Amsterdam voor enkele spelers die hij nog weinig aan het werk heeft gezien. "Dat is deels gedwongen", zei hij. "En daar is nu ook wel een mooie gelegenheid voor, nu we ons al hebben geplaatst."

Virgil van Dijk (persoonlijke omstandigheden), Ryan Babel (geblesseerd) en Marten de Roon (geschorst) zijn niet inzetbaar. Stefan de Vrij kan Van Dijk niet in de basisformatie vervangen omdat hij onvoldoende fit is. Memphis Depay en Georginio Wijnaldum zijn wel weer beschikbaar al wilde Koeman niet vertellen of hij zijn topscorer ook opstelt. "Ik ga nog even met Depay zitten", zei hij. "Ik kijk naar de belangen van de club. Maar als een speler fit is, dan is hij ook fit."

Oranje kan alleen nog eerste worden in de poule als Duitsland dinsdagavond niet voor eigen publiek van Noord-Ierland wint. De kans is groot dat een tweede eindklassering op 30 november ook een gunstige loting voor de groepsfase van het EK oplevert. Dan wordt Nederland waarschijnlijk gekoppeld aan groepshoofd Oekraïne en ontloopt het in de poule België, Engeland, Duitsland, Italië en Spanje. Nederland speelt de drie groepswedstrijden van het EK sowieso voor eigen publiek in de Johan Cruijff ArenA.

Kritiek

Koeman heeft zich geïrriteerd aan die kritiek die zijn ploeg heeft gekregen na het gelijkspel van zaterdag tegen Noord-Ierland (0-0), dat volstond voor een ticket voor het EK. "Wij weten ook dat het beter kan", zei hij. "Maar eerst was het niets, toen werden we wereldkampioen en nu staan we weer stil in onze ontwikkeling. Wij zien kansen op het EK, geen land steekt er nu ver bovenuit."

Het zou kunnen dat Koeman tegen Estland kiest voor verdedigers als Nathan Aké of Patrick van Aanholt. Calvin Stengs en Myrion Boadu staan mogelijk voor een debuut in Oranje. Vaststaat dat Georginio Wijndaldum met de aanvoerdersband om een arm speelt.

Meer uit Voetbal

De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

2 uur geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

7 uur geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

13 uur geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

1 dag geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

1 dag geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

1 dag geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

1 dag geleden