Oranje met gewijzigde formatie tegen Estland
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal besluit dinsdagavond met een gewijzigde ploeg het kwalificatietoernooi voor het EK van 2020. Ronald Koeman kiest in het thuisduel met Estland in Amsterdam voor enkele spelers die hij nog weinig aan het werk heeft gezien. "Dat is deels gedwongen", zei hij. "En daar is nu ook wel een mooie gelegenheid voor, nu we ons al hebben geplaatst."
Virgil van Dijk (persoonlijke omstandigheden), Ryan Babel (geblesseerd) en Marten de Roon (geschorst) zijn niet inzetbaar. Stefan de Vrij kan Van Dijk niet in de basisformatie vervangen omdat hij onvoldoende fit is. Memphis Depay en Georginio Wijnaldum zijn wel weer beschikbaar al wilde Koeman niet vertellen of hij zijn topscorer ook opstelt. "Ik ga nog even met Depay zitten", zei hij. "Ik kijk naar de belangen van de club. Maar als een speler fit is, dan is hij ook fit."
Oranje kan alleen nog eerste worden in de poule als Duitsland dinsdagavond niet voor eigen publiek van Noord-Ierland wint. De kans is groot dat een tweede eindklassering op 30 november ook een gunstige loting voor de groepsfase van het EK oplevert. Dan wordt Nederland waarschijnlijk gekoppeld aan groepshoofd Oekraïne en ontloopt het in de poule België, Engeland, Duitsland, Italië en Spanje. Nederland speelt de drie groepswedstrijden van het EK sowieso voor eigen publiek in de Johan Cruijff ArenA.
Kritiek
Koeman heeft zich geïrriteerd aan die kritiek die zijn ploeg heeft gekregen na het gelijkspel van zaterdag tegen Noord-Ierland (0-0), dat volstond voor een ticket voor het EK. "Wij weten ook dat het beter kan", zei hij. "Maar eerst was het niets, toen werden we wereldkampioen en nu staan we weer stil in onze ontwikkeling. Wij zien kansen op het EK, geen land steekt er nu ver bovenuit."
Het zou kunnen dat Koeman tegen Estland kiest voor verdedigers als Nathan Aké of Patrick van Aanholt. Calvin Stengs en Myrion Boadu staan mogelijk voor een debuut in Oranje. Vaststaat dat Georginio Wijndaldum met de aanvoerdersband om een arm speelt.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
9 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
1 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.
2 uur geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
3 uur geledenCAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.
3 uur geleden