Oranje met gewijzigde formatie tegen Estland
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal besluit dinsdagavond met een gewijzigde ploeg het kwalificatietoernooi voor het EK van 2020. Ronald Koeman kiest in het thuisduel met Estland in Amsterdam voor enkele spelers die hij nog weinig aan het werk heeft gezien. "Dat is deels gedwongen", zei hij. "En daar is nu ook wel een mooie gelegenheid voor, nu we ons al hebben geplaatst."
Virgil van Dijk (persoonlijke omstandigheden), Ryan Babel (geblesseerd) en Marten de Roon (geschorst) zijn niet inzetbaar. Stefan de Vrij kan Van Dijk niet in de basisformatie vervangen omdat hij onvoldoende fit is. Memphis Depay en Georginio Wijnaldum zijn wel weer beschikbaar al wilde Koeman niet vertellen of hij zijn topscorer ook opstelt. "Ik ga nog even met Depay zitten", zei hij. "Ik kijk naar de belangen van de club. Maar als een speler fit is, dan is hij ook fit."
Oranje kan alleen nog eerste worden in de poule als Duitsland dinsdagavond niet voor eigen publiek van Noord-Ierland wint. De kans is groot dat een tweede eindklassering op 30 november ook een gunstige loting voor de groepsfase van het EK oplevert. Dan wordt Nederland waarschijnlijk gekoppeld aan groepshoofd Oekraïne en ontloopt het in de poule België, Engeland, Duitsland, Italië en Spanje. Nederland speelt de drie groepswedstrijden van het EK sowieso voor eigen publiek in de Johan Cruijff ArenA.
Kritiek
Koeman heeft zich geïrriteerd aan die kritiek die zijn ploeg heeft gekregen na het gelijkspel van zaterdag tegen Noord-Ierland (0-0), dat volstond voor een ticket voor het EK. "Wij weten ook dat het beter kan", zei hij. "Maar eerst was het niets, toen werden we wereldkampioen en nu staan we weer stil in onze ontwikkeling. Wij zien kansen op het EK, geen land steekt er nu ver bovenuit."
Het zou kunnen dat Koeman tegen Estland kiest voor verdedigers als Nathan Aké of Patrick van Aanholt. Calvin Stengs en Myrion Boadu staan mogelijk voor een debuut in Oranje. Vaststaat dat Georginio Wijndaldum met de aanvoerdersband om een arm speelt.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.
3 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.
28 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist volgende maand de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen tijdens de training en is volgens zijn club FC Barcelona vijf tot zes weken uitgeschakeld.
58 minuten geledenCASABLANCA (ANP/AFP) - Voetballer Wissam Ben Yedder is in hoger beroep wegens een gebrek aan bewijs vrijgesproken van verkrachting. De Franse aanvaller werd in november 2024 door een rechtbank in Nice veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar voorwaardelijk wegens aanranding.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink haalt PSV-speelster Nina Nijstad bij zijn selectie omdat Jackie Groenen nog ziek is. Volgens de KNVB is dit uit voorzorg. Middenveldster Groenen miste woensdag al de eerste training van de voetbalsters in Zeist vanwege griepklachten.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft volgens Spaanse media een hamstringblessure opgelopen op de training. De middenvelder van FC Barcelona zou weken uitgeschakeld zijn.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).
18 uur geleden