Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje met gewijzigde formatie tegen Estland

Oranje met gewijzigde formatie tegen Estland

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal besluit dinsdagavond met een gewijzigde ploeg het kwalificatietoernooi voor het EK van 2020. Ronald Koeman kiest in het thuisduel met Estland in Amsterdam voor enkele spelers die hij nog weinig aan het werk heeft gezien. "Dat is deels gedwongen", zei hij. "En daar is nu ook wel een mooie gelegenheid voor, nu we ons al hebben geplaatst."

Virgil van Dijk (persoonlijke omstandigheden), Ryan Babel (geblesseerd) en Marten de Roon (geschorst) zijn niet inzetbaar. Stefan de Vrij kan Van Dijk niet in de basisformatie vervangen omdat hij onvoldoende fit is. Memphis Depay en Georginio Wijnaldum zijn wel weer beschikbaar al wilde Koeman niet vertellen of hij zijn topscorer ook opstelt. "Ik ga nog even met Depay zitten", zei hij. "Ik kijk naar de belangen van de club. Maar als een speler fit is, dan is hij ook fit."

Oranje kan alleen nog eerste worden in de poule als Duitsland dinsdagavond niet voor eigen publiek van Noord-Ierland wint. De kans is groot dat een tweede eindklassering op 30 november ook een gunstige loting voor de groepsfase van het EK oplevert. Dan wordt Nederland waarschijnlijk gekoppeld aan groepshoofd Oekraïne en ontloopt het in de poule België, Engeland, Duitsland, Italië en Spanje. Nederland speelt de drie groepswedstrijden van het EK sowieso voor eigen publiek in de Johan Cruijff ArenA.

Kritiek

Koeman heeft zich geïrriteerd aan die kritiek die zijn ploeg heeft gekregen na het gelijkspel van zaterdag tegen Noord-Ierland (0-0), dat volstond voor een ticket voor het EK. "Wij weten ook dat het beter kan", zei hij. "Maar eerst was het niets, toen werden we wereldkampioen en nu staan we weer stil in onze ontwikkeling. Wij zien kansen op het EK, geen land steekt er nu ver bovenuit."

Het zou kunnen dat Koeman tegen Estland kiest voor verdedigers als Nathan Aké of Patrick van Aanholt. Calvin Stengs en Myrion Boadu staan mogelijk voor een debuut in Oranje. Vaststaat dat Georginio Wijndaldum met de aanvoerdersband om een arm speelt.

Meer uit Voetbal

Fortuna verkoopt verdediger Mendes na vijf maanden

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard neemt na ruim vijf maanden alweer afscheid van Houboulang Mendes. De 27-jarige geboren Fransman, die als international voor Guinee-Bissau voetbalde, stapt over naar Servette FC. Bij de Zwitserse club, die uitkomt op het hoogste niveau, ondertekent hij een meerjarig contract.

10 minuten geleden
Franse voetballer Hernández beschuldigd van mensenhandel

PARIJS (ANP/RTR) - Franse aanklagers zijn een onderzoek gestart naar de Franse international Lucas Hernández en zijn partner naar aanleiding van beschuldigingen van mensenhandel en illegale tewerkstelling door een Colombiaans gezin. Het paar ontkent elke misstand en zegt te goeder trouw te hebben gehandeld, maar te zijn gemanipuleerd.

11 minuten geleden
Timber bij nieuwe club Marseille onthaald door zingende fans

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber is in Marseille aangekomen om zijn transfer naar Olympique Marseille af te ronden. De 24-jarige middenvelder van Feyenoord sprak zich afgelopen weekend na de thuisnederlaag in de Kuip tegen Sparta (3-4) uit over een conflict met trainer Robin van Persie. Sindsdien ging het hard met de transfer naar de Franse nummer 3, die zo goed als rond is. Timber had bij Feyenoord nog een contract voor een halfjaar.

1 uur geleden
Spelers Manchester City betalen tickets fans na debacle bij Bodø

MANCHESTER (ANP/AFP) - De spelers van Manchester City betalen de kaartjes voor de fans die dinsdag aanwezig waren bij de uitwedstrijd tegen Bodø/Glimt in de Champions League. De Engelse topclub blameerde zich met 3-1 bij de Noren, die daarmee hun eerste zege van dit seizoen boekten in het hoofdtoernooi.

1 uur geleden
IOC verdedigt nauwe band FIFA-baas Infantino met Trump

LAUSANNE (ANP/DPA) - Voorzitter Kirsty Coventry van het Internationaal Olympisch Comité ziet geen problemen in de nauwe band van FIFA-voorzitter Gianni Infantino en de Amerikaanse president Donald Trump. Infantino heeft Trump herhaaldelijk ontmoet in het Witte Huis en hem namens de wereldvoetbalbond een prijs voor de vrede gegeven. "Hij heeft over een paar maanden zijn WK in de Verenigde Staten. Ik zou me wel zorgen maken als er geen goede relatie zou zijn", aldus Coventry in een persconferentie.

2 uur geleden
Feyenoord heeft spits Ueda terug voor duel met Sturm Graz

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan weer beschikken over spits Ayase Ueda. De Japanse spits zou volgens coach Robin van Persie donderdag in De Kuip in de Europa League tegen Sturm Graz in actie kunnen komen.

3 uur geleden
Hwang wil Feyenoord-fans gelukkig maken in 'moeilijke periode'

ROTTERDAM (ANP) - Hwang In-beom (29) wil de fans van Feyenoord weer gelukkig maken. "Het is nu het belangrijkste dat onze supporters blij zijn", zei de middenvelder van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz.

4 uur geleden