Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje met complete groep op training, Aké heeft lichte klachten

Oranje met complete groep op training, Aké heeft lichte klachten

OLFSBURG (ANP) - Het Nederlands elftal werkt de voorlaatste training voor de achtste finales op het EK tegen Roemenië af met een complete groep. Even na 12.00 uur verschenen alle 26 spelers op het veld van het AOK Stadion in Wolfsburg,

Denzel Dumfries is vrij van hamstringklachten en kan tegen Roemenië spelen. Bondscoach Ronald Koeman hield de rechtervleugelverdediger in de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk (3-2 verlies) op de reservebank.

Nathan Aké is niet klachtenvrij. De speler van Manchester City werd ruim voor de training, samen met dokter Edwin Goedhart, gezien in het centrum van Wolfsburg. Een woordvoerder van de KNVB zegt dat het "niets exceptioneels" is.

Voorzichtig

Aké deed mee aan het eerste deel van de training, de warming-up. Journalisten moesten na een kwartier vertrekken. Koeman ging daarna achter gesloten deuren verder.

Reserve-aanvoerder Aké had dit seizoen een aantal blessures. Anderhalve maand geleden liep hij in de wedstrijd tegen Fulham een klein scheurtje in zijn teen op. In november miste Aké de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Ierland en Gibraltar door een blessure.

Koeman doet op het EK voorzichtig aan met Aké, die "wordt opgetraind". In de eerste groepswedstrijd tegen Polen haalde de bondscoach de verdediger in de 87e minuut naar de kant en dinsdag tegen Oostenrijk in de 65e minuut. Beide duels kwam Micky van de Ven voor hem in de plaats. Tegen Frankrijk speelde Aké wel de hele wedstrijd.

Meer uit Voetbal

Guardiola toe aan duizendste wedstrijd als coach

MANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.

3 uur geleden
Bij Ajax mislukte Forbs voor het eerst opgeroepen voor Portugal

LISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.

5 uur geleden
Voetbalsters oefenen tegen Portugal en Zuid-Korea

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.

5 uur geleden
PSV met bijna fitte selectie richting topper tegen AZ

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.

5 uur geleden
Sliti, Ouaissa, Oufkir en Haen debuteren in selectie Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.

6 uur geleden
Feyenoord betreurt ongeregeldheden met fans in Stuttgart

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord betreurt de ongeregeldheden met fans tijdens de uitwedstrijd van donderdag tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De Duitse politie arresteerde zestien supporters van de club uit Rotterdam.

8 uur geleden
Bondscoach Koeman haalt Feyenoorder Valente bij Oranje

ZEIST (ANP) - Luciano Valente is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige middenvelder van Feyenoord opgeroepen voor de duels met Polen en Litouwen in het kwalificatietoernooi voor het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

8 uur geleden