Oranje mag volgens buitenlandse media Weghorst dankbaar zijn
HAMBURG (ANP) - Na de overwinning op Polen in de eerste groepswedstrijd van het EK zijn de buitenlandse media het erover eens dat het Nederlands elftal supersub Wout Weghorst dankbaar mag zijn. Het was een verdiende overwinning, maar daar had Oranje de invaller wel voor nodig.
"Gelukkig heeft Holland Weghorst", schrijft de Duitse krant Bild. "De joker van Hoffenheim redt de overwinning twee minuten na zijn invalbeurt met zijn eerste balcontact."
Ook het Italiaanse Gazzetta dello Sport stelt dat Nederland dankzij Weghorst drie punten mee mag nemen naar de volgende wedstrijd. Het elftal van bondscoach Ronald Koeman speelde volgens de sportkrant "dominant", maar maakte het zichzelf onnodig moeilijk.
'Messen slijpen'
Daar is het Franse l'Équipe het mee eens. Ondanks dat Weghorst de kunst van het scoren na een invalbeurt "tot in de perfectie" beheerst, hadden de Nederlanders "nooit moeten wachten op de entree van hun super-invallers" om de wedstrijd tegen de Polen over de streep te trekken. De krant ziet dat ook als een van de "tekortkomingen" van de Nederlanders, die vrijdag de tweede wedstrijd tegen Frankrijk spelen. Bovendien is l'Équipe niet onder de indruk van de rechterkant van Nederland, waar Denzel Dumfries staat, die zich volgens de Franse krant liet wegzetten bij de goal van de Polen. Ook Xavi Simons "stelde opnieuw teleur".
Volgens het Britse Sky Sports was er "geen twijfel over mogelijk dat Oranje de dominante ploeg was", maar moet er effectiever met de kansen worden omgesprongen. "Met doelpunten win je wedstrijden en als Nederland het ver wil schoppen op het toernooi, zullen ze hun messen moeten slijpen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.
17 minuten geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.
3 uur geledenPADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
12 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
13 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
14 uur geleden