Oranje mag volgens buitenlandse media Weghorst dankbaar zijn
HAMBURG (ANP) - Na de overwinning op Polen in de eerste groepswedstrijd van het EK zijn de buitenlandse media het erover eens dat het Nederlands elftal supersub Wout Weghorst dankbaar mag zijn. Het was een verdiende overwinning, maar daar had Oranje de invaller wel voor nodig.
"Gelukkig heeft Holland Weghorst", schrijft de Duitse krant Bild. "De joker van Hoffenheim redt de overwinning twee minuten na zijn invalbeurt met zijn eerste balcontact."
Ook het Italiaanse Gazzetta dello Sport stelt dat Nederland dankzij Weghorst drie punten mee mag nemen naar de volgende wedstrijd. Het elftal van bondscoach Ronald Koeman speelde volgens de sportkrant "dominant", maar maakte het zichzelf onnodig moeilijk.
'Messen slijpen'
Daar is het Franse l'Équipe het mee eens. Ondanks dat Weghorst de kunst van het scoren na een invalbeurt "tot in de perfectie" beheerst, hadden de Nederlanders "nooit moeten wachten op de entree van hun super-invallers" om de wedstrijd tegen de Polen over de streep te trekken. De krant ziet dat ook als een van de "tekortkomingen" van de Nederlanders, die vrijdag de tweede wedstrijd tegen Frankrijk spelen. Bovendien is l'Équipe niet onder de indruk van de rechterkant van Nederland, waar Denzel Dumfries staat, die zich volgens de Franse krant liet wegzetten bij de goal van de Polen. Ook Xavi Simons "stelde opnieuw teleur".
Volgens het Britse Sky Sports was er "geen twijfel over mogelijk dat Oranje de dominante ploeg was", maar moet er effectiever met de kansen worden omgesprongen. "Met doelpunten win je wedstrijden en als Nederland het ver wil schoppen op het toernooi, zullen ze hun messen moeten slijpen."
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
3 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
13 uur geleden