Oranje loot mee voor tweede editie van Nations League
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal hoort dinsdag welke tegenstanders het treft in de tweede editie van de Nations League, de competitie voor landenploegen die veel oefenwedstrijden vervangt. Oranje mag weer uitkomen in de hoogste divisie en is tijdens de loting in Amsterdam ook nog eens groepshoofd. Bondscoach Ronald Koeman en zijn spelers ontlopen Portugal, Engeland en Zwitserland, de andere groepshoofden.
België, Frankrijk, Spanje en Italië vormen pot 2. Bosnië-Herzegovina, Oekraïne, Denemarken en Zweden zijn ingedeeld in pot 3 en pot 4 bestaat uit Kroatië, Polen, Duitsland en IJsland.
Het Nederlands elftal eindigde vorig jaar als tweede in de eerste editie van de Nations League. In de finale bleek Portugal te sterk (1-0). Oranje bleef in de groepsfase Duitsland en Frankrijk voor en versloeg in de halve eindstrijd Engeland (3-1).
De Nations League gaat op 3 september van start. De zesde en laatste speelronde van de groepsfase is op 17 november. De finaleronde van de Nations League staat voor 2 tot en met 6 juni volgend jaar op het programma.
De loting begint om 18.00 uur in de Beurs van Berlage van Amsterdam. Daar wordt eerder op de dag ook het congres van de UEFA gehouden.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
49 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
52 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
7 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
9 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
21 uur geleden