Oranje lijkt Miedema en Pelova te moeten missen in cruciaal duel
SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Oranje kunnen vrijdag in de strijd om een olympisch ticket met wereldkampioen Spanje waarschijnlijk niet beschikken over sterkhouders Vivianne Miedema en Victoria Pelova. De spits en middenveldster van Arsenal deden niet mee aan de afsluitende training in het Olympisch Stadion van Sevilla. FC Twente-verdedigster Marisa Olislagers is door bondscoach Andries Jonker bij de selectie gehaald en trainde al wel mee.
Miedema (27) gaf eerder deze week aan dat ze een kleine terugslag had in het herstel van haar zware kruisbandblessure. Eind vorig jaar maakte de topscorer aller tijden haar rentree in Oranje na een maandenlange afwezigheid, maar de afgelopen wedstrijden speelde ze minder bij Arsenal door terugkerende pijn in haar knie.
Het is nog niet duidelijk waar Pelova last van heeft. De 24-jarige voormalig Ajacied heeft normaal als vleugelverdedigster een plek in de basis van Oranje, maar was nu ook een optie om de langdurig geblesseerde Jill Roord te vervangen op het middenveld.
Oranje plaatst zich vrijdag bij winst in Sevilla (21.00 uur) voor de Olympische Spelen. Anders volgt volgende week woensdag mogelijk nog een herkansing.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De eredivisiewedstrijd tussen NEC en FC Utrecht en de vijf duels uit de eerste divisie van vrijdag gaan niet door. Dat heeft de KNVB besloten om het verwachte winterse weer.
1 uur geledenESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.
4 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
16 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
16 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
18 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
19 uur geleden