Oranje lijkt Miedema en Pelova te moeten missen in cruciaal duel
SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Oranje kunnen vrijdag in de strijd om een olympisch ticket met wereldkampioen Spanje waarschijnlijk niet beschikken over sterkhouders Vivianne Miedema en Victoria Pelova. De spits en middenveldster van Arsenal deden niet mee aan de afsluitende training in het Olympisch Stadion van Sevilla. FC Twente-verdedigster Marisa Olislagers is door bondscoach Andries Jonker bij de selectie gehaald en trainde al wel mee.
Miedema (27) gaf eerder deze week aan dat ze een kleine terugslag had in het herstel van haar zware kruisbandblessure. Eind vorig jaar maakte de topscorer aller tijden haar rentree in Oranje na een maandenlange afwezigheid, maar de afgelopen wedstrijden speelde ze minder bij Arsenal door terugkerende pijn in haar knie.
Het is nog niet duidelijk waar Pelova last van heeft. De 24-jarige voormalig Ajacied heeft normaal als vleugelverdedigster een plek in de basis van Oranje, maar was nu ook een optie om de langdurig geblesseerde Jill Roord te vervangen op het middenveld.
Oranje plaatst zich vrijdag bij winst in Sevilla (21.00 uur) voor de Olympische Spelen. Anders volgt volgende week woensdag mogelijk nog een herkansing.
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
4 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
8 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
12 uur geleden