Oranje lijkt Miedema en Pelova te moeten missen in cruciaal duel
SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Oranje kunnen vrijdag in de strijd om een olympisch ticket met wereldkampioen Spanje waarschijnlijk niet beschikken over sterkhouders Vivianne Miedema en Victoria Pelova. De spits en middenveldster van Arsenal deden niet mee aan de afsluitende training in het Olympisch Stadion van Sevilla. FC Twente-verdedigster Marisa Olislagers is door bondscoach Andries Jonker bij de selectie gehaald en trainde al wel mee.
Miedema (27) gaf eerder deze week aan dat ze een kleine terugslag had in het herstel van haar zware kruisbandblessure. Eind vorig jaar maakte de topscorer aller tijden haar rentree in Oranje na een maandenlange afwezigheid, maar de afgelopen wedstrijden speelde ze minder bij Arsenal door terugkerende pijn in haar knie.
Het is nog niet duidelijk waar Pelova last van heeft. De 24-jarige voormalig Ajacied heeft normaal als vleugelverdedigster een plek in de basis van Oranje, maar was nu ook een optie om de langdurig geblesseerde Jill Roord te vervangen op het middenveld.
Oranje plaatst zich vrijdag bij winst in Sevilla (21.00 uur) voor de Olympische Spelen. Anders volgt volgende week woensdag mogelijk nog een herkansing.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
13 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
15 uur geleden