Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje lijdt kansloze nederlaag in Frankrijk na dramatische start

Oranje lijdt kansloze nederlaag in Frankrijk na dramatische start

PARIJS (ANP) - Oranje is de EK-kwalificatiereeks begonnen met een ruime nederlaag in en tegen Frankrijk. In het Stade de France bij Parijs werd het 4-0 voor de vicewereldkampioen. Al na 21 minuten was het 3-0.

De ploeg van de terugkerende bondscoach Ronald Koeman begon dramatisch aan de wedstrijd. Al bij de eerste aanval was het raak voor de Fransen. Na slordig balverlies op het middenveld kwam de bal bij Kylian Mbappé, die de bal teruglegde op Antoine Griezmann. Die schoot met links beheerst raak.

Oranje oogde weifelend en in de achtste minuut was het opnieuw raak. Keeper Jasper Cillessen schatte een indraaiende vrije trap van Griezmann verkeerd in en de bal kwam zo voor de voeten van verdediger Dayot Upamecano, die de bal van dichtbij alleen nog maar hoefde binnen te tikken.

Slechtste start sinds 1919

Na iets meer dan 20 minuten werd het nog erger. Mbappé ontsnapte aan de aandacht van de centrale verdedigers van Oranje en mocht zomaar alleen op Cillessen af. De sterspeler van de Fransen, eerder deze week benoemd tot nieuwe captain, schoot in de korte hoek raak.

Het betekende de slechtste start van Oranje aan een wedstrijd sinds 1919. Bijna een eeuw geleden keek het Nederlands elftal tegen Zweden al na 20 minuten tegen een 3-0-achterstand aan.

Ongevaarlijk schot

Oranje wist er weinig tegenover te stellen en kwam niet heel veel verder dan een ongevaarlijk schot met links van Georginio Wijnaldum, die door Koeman weer bij Oranje werd gehaald en direct een basisplaats kreeg.

Na ruim een half uur besloot Koeman in te grijpen. Hij haalde middenvelder Kenneth Taylor naar de kant en bracht aanvaller Wout Weghorst in de ploeg. Taylor had een basisplaats, net als Lutsharel Geertruida en Xavi Simons. Geertruida maakte zijn debuut in Oranje. Hij begon het duel als centrale verdediger, maar na de slechte start werd hij op de rechtsbackpositie gezet. In de slotfase ging hij geblesseerd naar de kant.

Gemiste strafschop

In de tweede helft lag het tempo aanmerkelijk lager en wist Oranje de schade te beperken. In de slotfase schoot Mbappé nog hard raak. Veel gevaar wist Nederland niet te stichten, afgezien van een vrije trap van Memphis Depay, die door de nieuwe doelman van de Fransen, Mike Maignan, verkeerd werd ingeschat. Depay miste in blessuretijd nog een strafschop, gegeven na een handsbal.

Halverwege de tweede helft kwam Daley Blind in de ploeg voor Marten de Roon en de speler van Bayern München speelde zodoende zijn honderdste interland. Slechts acht landgenoten wisten die mijlpaal te bereiken.

Gibraltar

Het was de eerste keer sinds november 2018 dat Oranje het opnam tegen de Fransen. 4,5 jaar geleden was Nederland in Rotterdam met 2-0 te sterk.

Maandag komt Oranje weer in actie. Dan is Gibraltar de tegenstander in De Kuip. Ierland en Griekenland zijn de andere twee tegenstanders in de groep. De nummers 1 en 2 plaatsen zich voor het EK, volgend jaar in Duitsland.

Meer uit Voetbal

Barcelona verliest van Real Sociedad

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).

4 uur geleden
Echteld vervangt vertrokken hoofdtrainer Martens bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.

5 uur geleden
Senegal wint Afrika Cup na gemiste strafschop van Marokkaan Díaz

RABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.

5 uur geleden
Senegal stapt van veld in finale van Afrika Cup tegen Marokko

RABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.

6 uur geleden
Aanvaller Malen debuteert met doelpunt voor AS Roma

TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).

8 uur geleden
Timber rekent op snel vertrek bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."

8 uur geleden
Van Persie: ik heb deze film al twintig keer afgedraaid

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."

8 uur geleden