Oranje laat kassa al rinkelen op EK
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal voetbalt maandagavond niet alleen om de eer tegen Noord-Macedonië op het EK. Als Oranje ook de laatste groepswedstrijd winnend afsluit, dan heeft het al 13,75 miljoen euro verdiend op de Europese eindronde.
De UEFA beloont alle 24 deelnemers met een premie van 9,25 miljoen euro. Een overwinning levert 1 miljoen euro op, een gelijkspel 500.000 euro. Nederland won al van Oekraïne (3-2) en Oostenrijk (2-0) op het EK. Kwalificatie voor de achtste finales leverde nog eens 1,5 miljoen euro op.
Het Nederlands elftal krijgt 2,5 miljoen euro als het de kwartfinales haalt en alle halve finalisten van het EK ontvangen 4 miljoen euro van de Europese voetbalbond. De winnaar van de EK-finale krijgt 8 miljoen en de verliezer 5 miljoen.
Oranje is na twee groepswedstrijden al zeker van een achtste finale. Oranje speelt volgende week zondag in Boedapest tegen de nummer 3 van groep D, E of F.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
20 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
23 uur geleden