Oranje laat kassa al rinkelen op EK
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal voetbalt maandagavond niet alleen om de eer tegen Noord-Macedonië op het EK. Als Oranje ook de laatste groepswedstrijd winnend afsluit, dan heeft het al 13,75 miljoen euro verdiend op de Europese eindronde.
De UEFA beloont alle 24 deelnemers met een premie van 9,25 miljoen euro. Een overwinning levert 1 miljoen euro op, een gelijkspel 500.000 euro. Nederland won al van Oekraïne (3-2) en Oostenrijk (2-0) op het EK. Kwalificatie voor de achtste finales leverde nog eens 1,5 miljoen euro op.
Het Nederlands elftal krijgt 2,5 miljoen euro als het de kwartfinales haalt en alle halve finalisten van het EK ontvangen 4 miljoen euro van de Europese voetbalbond. De winnaar van de EK-finale krijgt 8 miljoen en de verliezer 5 miljoen.
Oranje is na twee groepswedstrijden al zeker van een achtste finale. Oranje speelt volgende week zondag in Boedapest tegen de nummer 3 van groep D, E of F.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
11 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
9 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
12 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
12 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
14 uur geleden