Oranje krijgt tijdens Daviscup Finals te maken met Sinner
SHANGHAI (ANP) - De Nederlandse tennissers krijgen volgende maand tijdens de Daviscup Finals in Malaga te maken met de Italiaan Jannik Sinner. Oranje en Italië treffen elkaar in de kwartfinales van het landentoernooi.
Het meespelen van kopman Sinner was onzeker, omdat de nummer 4 van de wereld de groepsfase van de Daviscup Finals liet schieten. De afgelopen jaren deed Sinner vaker niet mee aan de Daviscup, evenals andere wereldtoppers.
"Ik zal erbij zijn in Malaga. Ik hou van het teamgevoel en het gevoel van voor mijn land uitkomen in het blauw. Na de US Open heb ik mijn hoofd even leeggemaakt en de stekker er even uitgehaald", zei Sinner (22) tegen Italiaanse media.
Musetti
Achter Sinner, woensdag nog winnaar van het ATP-toernooi van Beijing, is Lorenzo Musetti de nummer 2 van Italië. Hij staat achttiende op de wereldranglijst. Ook Matteo Arnaldi (42e), Lorenzo Sonego (59e) en Matteo Berrettini (64e) staan in de top 100. Tallon Griekspoor is op de 24e plek de beste Nederlander.
Nederland en Italië treffen elkaar op donderdag 23 november.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
1 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
4 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
6 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
6 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
6 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
12 uur geleden