Oranje krijgt tijdens Daviscup Finals te maken met Sinner
SHANGHAI (ANP) - De Nederlandse tennissers krijgen volgende maand tijdens de Daviscup Finals in Malaga te maken met de Italiaan Jannik Sinner. Oranje en Italië treffen elkaar in de kwartfinales van het landentoernooi.
Het meespelen van kopman Sinner was onzeker, omdat de nummer 4 van de wereld de groepsfase van de Daviscup Finals liet schieten. De afgelopen jaren deed Sinner vaker niet mee aan de Daviscup, evenals andere wereldtoppers.
"Ik zal erbij zijn in Malaga. Ik hou van het teamgevoel en het gevoel van voor mijn land uitkomen in het blauw. Na de US Open heb ik mijn hoofd even leeggemaakt en de stekker er even uitgehaald", zei Sinner (22) tegen Italiaanse media.
Musetti
Achter Sinner, woensdag nog winnaar van het ATP-toernooi van Beijing, is Lorenzo Musetti de nummer 2 van Italië. Hij staat achttiende op de wereldranglijst. Ook Matteo Arnaldi (42e), Lorenzo Sonego (59e) en Matteo Berrettini (64e) staan in de top 100. Tallon Griekspoor is op de 24e plek de beste Nederlander.
Nederland en Italië treffen elkaar op donderdag 23 november.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
10 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
14 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
15 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
18 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
18 uur geleden