Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje komt zonder enkele topspelers zwaar tekort tegen Duitsers

Oranje komt zonder enkele topspelers zwaar tekort tegen Duitsers

MÜNCHEN (ANP) - Het Nederlands elftal leerde in de uitwedstrijd tegen Duitsland dat het zonder een aantal belangrijke spelers nauwelijks weerstand kan bieden aan een Europese topploeg. Oranje kwam zoveel tekort in een uitverkochte Allianz Arena van München, dat het een klein wonder was dat het slechts met één doelpunt verschil verloor (1-0).

Duitsland verstevigde de koppositie in de poule en is zeker van een plaats in de kwartfinale van de Nations League. Nederland en Hongarije hebben 5 punten en Bosnië en Herzegovina blijft voorlopig steken op 1 punt. Oranje sluit de groepsfase volgende maand af met een thuisduel tegen Hongarije en een uitwedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina. De nummer 2 van de poule plaatst zich ook voor de kwartfinale.

Nederland ontving vorige maand veel lof voor het sterke spel tegen Bosnië en Herzegovina (5-2) en Duitsland (2-2). Maar drie dagen na de teleurstellende wedstrijd tegen Hongarije (1-1), werd Oranje het grootste deel van de ontmoeting weggespeeld. Ronald Koeman stond versteld. Ondanks zijn luide aanwijzingen en wilde gebaren leek hij zijn spelers niet te kunnen bereiken.

Topaanvallers

Duitsland miste met Jamal Musiala, Niclas Füllkrug en Kai Havertz drie topaanvallers. Deniz Undav, die vrijdag nog twee doelpunten maakte tegen Bosnië en Herzegovina (1-2), haakte vlak voor de wedstrijd eveneens af. Nederland miste ook belangrijke spelers zoals Virgil van Dijk, Nathan Aké, Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners, Jerdy Schouten en Memphis Depay. Maar Duitsland wist het ontbreken van een aantal vedetten beter te verbergen.

Met zeven spelers jonger dan 25 jaar slaagde Oranje er voor rust niet in dicht bij het Duitse doel te komen. Jamie Leweling leek in de tweede minuut te scoren na geklungel van Micky van de Ven en Jorrel Hato, maar zijn doelpunt werd afgekeurd omdat Serge Gnabry buitenspel stond. Oranje had geen weerwoord op de aanvallende backs Joshua Kimmich en Maximilian Mittelstädt. Oranje bleef ook maar balverlies lijden in de spelopbouw, zonder eens een lange bal te spelen.

Koeman wisselde in de rust Quinten Timber en Tijjani Reijnders voor Mats Wieffer en Donyell Malen. Even leek er meer lijn in het spel van Oranje te komen. Maar in de 64e minuut slaagde Leweling er eindelijk in om het enorme overwicht van de thuisploeg ook met een treffer te belonen. Oranje kwam in de hele wedstrijd eenmaal dicht bij een doelpunt. Simons raakte de lat met een afstandsschot. In blessuretijd dwong Malen doelman Oliver Baumann nog tot een zeldzame redding.

Meer uit Voetbal

Liverpool voorkomt in slotfase derde thuisnederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.

8 uur geleden
Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

9 uur geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

9 uur geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

9 uur geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

10 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

11 uur geleden
EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

13 uur geleden