Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje komt zonder enkele topspelers zwaar tekort tegen Duitsers

Oranje komt zonder enkele topspelers zwaar tekort tegen Duitsers

MÜNCHEN (ANP) - Het Nederlands elftal leerde in de uitwedstrijd tegen Duitsland dat het zonder een aantal belangrijke spelers nauwelijks weerstand kan bieden aan een Europese topploeg. Oranje kwam zoveel tekort in een uitverkochte Allianz Arena van München, dat het een klein wonder was dat het slechts met één doelpunt verschil verloor (1-0).

Duitsland verstevigde de koppositie in de poule en is zeker van een plaats in de kwartfinale van de Nations League. Nederland en Hongarije hebben 5 punten en Bosnië en Herzegovina blijft voorlopig steken op 1 punt. Oranje sluit de groepsfase volgende maand af met een thuisduel tegen Hongarije en een uitwedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina. De nummer 2 van de poule plaatst zich ook voor de kwartfinale.

Nederland ontving vorige maand veel lof voor het sterke spel tegen Bosnië en Herzegovina (5-2) en Duitsland (2-2). Maar drie dagen na de teleurstellende wedstrijd tegen Hongarije (1-1), werd Oranje het grootste deel van de ontmoeting weggespeeld. Ronald Koeman stond versteld. Ondanks zijn luide aanwijzingen en wilde gebaren leek hij zijn spelers niet te kunnen bereiken.

Topaanvallers

Duitsland miste met Jamal Musiala, Niclas Füllkrug en Kai Havertz drie topaanvallers. Deniz Undav, die vrijdag nog twee doelpunten maakte tegen Bosnië en Herzegovina (1-2), haakte vlak voor de wedstrijd eveneens af. Nederland miste ook belangrijke spelers zoals Virgil van Dijk, Nathan Aké, Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners, Jerdy Schouten en Memphis Depay. Maar Duitsland wist het ontbreken van een aantal vedetten beter te verbergen.

Met zeven spelers jonger dan 25 jaar slaagde Oranje er voor rust niet in dicht bij het Duitse doel te komen. Jamie Leweling leek in de tweede minuut te scoren na geklungel van Micky van de Ven en Jorrel Hato, maar zijn doelpunt werd afgekeurd omdat Serge Gnabry buitenspel stond. Oranje had geen weerwoord op de aanvallende backs Joshua Kimmich en Maximilian Mittelstädt. Oranje bleef ook maar balverlies lijden in de spelopbouw, zonder eens een lange bal te spelen.

Koeman wisselde in de rust Quinten Timber en Tijjani Reijnders voor Mats Wieffer en Donyell Malen. Even leek er meer lijn in het spel van Oranje te komen. Maar in de 64e minuut slaagde Leweling er eindelijk in om het enorme overwicht van de thuisploeg ook met een treffer te belonen. Oranje kwam in de hele wedstrijd eenmaal dicht bij een doelpunt. Simons raakte de lat met een afstandsschot. In blessuretijd dwong Malen doelman Oliver Baumann nog tot een zeldzame redding.

Meer uit Voetbal

Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

20 minuten geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

4 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

11 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

11 uur geleden
Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

12 uur geleden
Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

14 uur geleden
Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

20 uur geleden