Oranje komt zonder enkele topspelers zwaar tekort tegen Duitsers
MÜNCHEN (ANP) - Het Nederlands elftal leerde in de uitwedstrijd tegen Duitsland dat het zonder een aantal belangrijke spelers nauwelijks weerstand kan bieden aan een Europese topploeg. Oranje kwam zoveel tekort in een uitverkochte Allianz Arena van München, dat het een klein wonder was dat het slechts met één doelpunt verschil verloor (1-0).
Duitsland verstevigde de koppositie in de poule en is zeker van een plaats in de kwartfinale van de Nations League. Nederland en Hongarije hebben 5 punten en Bosnië en Herzegovina blijft voorlopig steken op 1 punt. Oranje sluit de groepsfase volgende maand af met een thuisduel tegen Hongarije en een uitwedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina. De nummer 2 van de poule plaatst zich ook voor de kwartfinale.
Nederland ontving vorige maand veel lof voor het sterke spel tegen Bosnië en Herzegovina (5-2) en Duitsland (2-2). Maar drie dagen na de teleurstellende wedstrijd tegen Hongarije (1-1), werd Oranje het grootste deel van de ontmoeting weggespeeld. Ronald Koeman stond versteld. Ondanks zijn luide aanwijzingen en wilde gebaren leek hij zijn spelers niet te kunnen bereiken.
Topaanvallers
Duitsland miste met Jamal Musiala, Niclas Füllkrug en Kai Havertz drie topaanvallers. Deniz Undav, die vrijdag nog twee doelpunten maakte tegen Bosnië en Herzegovina (1-2), haakte vlak voor de wedstrijd eveneens af. Nederland miste ook belangrijke spelers zoals Virgil van Dijk, Nathan Aké, Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners, Jerdy Schouten en Memphis Depay. Maar Duitsland wist het ontbreken van een aantal vedetten beter te verbergen.
Met zeven spelers jonger dan 25 jaar slaagde Oranje er voor rust niet in dicht bij het Duitse doel te komen. Jamie Leweling leek in de tweede minuut te scoren na geklungel van Micky van de Ven en Jorrel Hato, maar zijn doelpunt werd afgekeurd omdat Serge Gnabry buitenspel stond. Oranje had geen weerwoord op de aanvallende backs Joshua Kimmich en Maximilian Mittelstädt. Oranje bleef ook maar balverlies lijden in de spelopbouw, zonder eens een lange bal te spelen.
Koeman wisselde in de rust Quinten Timber en Tijjani Reijnders voor Mats Wieffer en Donyell Malen. Even leek er meer lijn in het spel van Oranje te komen. Maar in de 64e minuut slaagde Leweling er eindelijk in om het enorme overwicht van de thuisploeg ook met een treffer te belonen. Oranje kwam in de hele wedstrijd eenmaal dicht bij een doelpunt. Simons raakte de lat met een afstandsschot. In blessuretijd dwong Malen doelman Oliver Baumann nog tot een zeldzame redding.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
2 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
4 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
5 uur geleden