Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje komt zonder enkele topspelers zwaar tekort tegen Duitsers

Oranje komt zonder enkele topspelers zwaar tekort tegen Duitsers

MÜNCHEN (ANP) - Het Nederlands elftal leerde in de uitwedstrijd tegen Duitsland dat het zonder een aantal belangrijke spelers nauwelijks weerstand kan bieden aan een Europese topploeg. Oranje kwam zoveel tekort in een uitverkochte Allianz Arena van München, dat het een klein wonder was dat het slechts met één doelpunt verschil verloor (1-0).

Duitsland verstevigde de koppositie in de poule en is zeker van een plaats in de kwartfinale van de Nations League. Nederland en Hongarije hebben 5 punten en Bosnië en Herzegovina blijft voorlopig steken op 1 punt. Oranje sluit de groepsfase volgende maand af met een thuisduel tegen Hongarije en een uitwedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina. De nummer 2 van de poule plaatst zich ook voor de kwartfinale.

Nederland ontving vorige maand veel lof voor het sterke spel tegen Bosnië en Herzegovina (5-2) en Duitsland (2-2). Maar drie dagen na de teleurstellende wedstrijd tegen Hongarije (1-1), werd Oranje het grootste deel van de ontmoeting weggespeeld. Ronald Koeman stond versteld. Ondanks zijn luide aanwijzingen en wilde gebaren leek hij zijn spelers niet te kunnen bereiken.

Topaanvallers

Duitsland miste met Jamal Musiala, Niclas Füllkrug en Kai Havertz drie topaanvallers. Deniz Undav, die vrijdag nog twee doelpunten maakte tegen Bosnië en Herzegovina (1-2), haakte vlak voor de wedstrijd eveneens af. Nederland miste ook belangrijke spelers zoals Virgil van Dijk, Nathan Aké, Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners, Jerdy Schouten en Memphis Depay. Maar Duitsland wist het ontbreken van een aantal vedetten beter te verbergen.

Met zeven spelers jonger dan 25 jaar slaagde Oranje er voor rust niet in dicht bij het Duitse doel te komen. Jamie Leweling leek in de tweede minuut te scoren na geklungel van Micky van de Ven en Jorrel Hato, maar zijn doelpunt werd afgekeurd omdat Serge Gnabry buitenspel stond. Oranje had geen weerwoord op de aanvallende backs Joshua Kimmich en Maximilian Mittelstädt. Oranje bleef ook maar balverlies lijden in de spelopbouw, zonder eens een lange bal te spelen.

Koeman wisselde in de rust Quinten Timber en Tijjani Reijnders voor Mats Wieffer en Donyell Malen. Even leek er meer lijn in het spel van Oranje te komen. Maar in de 64e minuut slaagde Leweling er eindelijk in om het enorme overwicht van de thuisploeg ook met een treffer te belonen. Oranje kwam in de hele wedstrijd eenmaal dicht bij een doelpunt. Simons raakte de lat met een afstandsschot. In blessuretijd dwong Malen doelman Oliver Baumann nog tot een zeldzame redding.

Meer uit Voetbal

Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

47 minuten geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

2 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

3 uur geleden
Coach Wiegman ontvangt Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award

ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.

5 uur geleden
El Karouani en Bounida in Marokkaanse voorselectie van 28 spelers

RABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.

6 uur geleden
Schouten: ruime openingstijden horeca tijdens WK voetbal

ROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.

6 uur geleden
PSV-doelman Kovar in Tsjechische WK-selectie

PRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.

6 uur geleden