Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje komt op WK met 'maatschappelijke actie' arbeidsmigranten

Oranje komt op WK met 'maatschappelijke actie' arbeidsmigranten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal komt bij het komende WK met een 'maatschappelijke actie' die is gericht op de verbetering van de positie van arbeidsmigranten in Qatar. Hoe die actie er precies uit gaat zien, is nu nog niet duidelijk, vertelde Gijs de Jong, secretaris-generaal van de KNVB bij een bijeenkomst in Zeist.

"We hebben al een aantal ideeën. Die leggen we voor aan de spelers en dan kunnen ze aangeven wat ze wel of niet willen doen", aldus De Jong. "We proberen daarin zoveel mogelijk op te trekken met andere landen."

De Jong verwees naar eerdere eindtoernooien van Oranje. Op het WK in Zuid-Afrika in 2010 bezochten de internationals Robbeneiland, waar Nelson Mandela jarenlang gevangen zat. Twee jaar later gingen de toenmalige bondscoach Bert van Marwijk en zijn spelers, bij het EK van 2012 in Polen en Oekraïne, naar het voormalige concentratiekamp Auschwitz-Birkenau, waar tijdens de Tweede Wereldoorlog meer dan 1 miljoen mensen werden omgebracht. Bij het WK van 2014 in Brazilië bracht de selectie van trainer Louis van Gaal een bezoek aan de favela Santa Marta in Rio de Janeiro.

Meerdere mensenrechtenorganisaties- en instanties willen in Qatar een substantiële verbetering van de mensenrechten, vrouwen, arbeidsmigranten en lhbti-personen. Met tien man met regenboogvlaggen bij een moskee gaan staan in Qatar, is niet wat de voetbalbond voor ogen heeft. "We zijn niet uit op provoceren, we zijn uit op verandering", zei De Jong.

Meer uit Voetbal

Ajax bevestigt vertrek doelman Pasveer (42) naar Heracles Almelo

AMSTERDAM (ANP) - Remko Pasveer maakt het seizoen af bij Heracles Almelo. De 42-jarige doelman wil met zijn nieuwe club degradatie uit de Eredivisie voorkomen. Hij stond tot aan het einde van dit seizoen bij Ajax onder contract.

42 minuten geleden
Chinese voetbalbond schorst 73 personen levenslang om matchfixing

BEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.

8 uur geleden
Hoge boetes voor Senegal om weglopen in finale Afrika Cup

RABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.

9 uur geleden
Forse schorsing PSV'er Saibari voor handdoekenrel op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.

10 uur geleden
Bosz baalt na uitschakeling nog meer van nederlaag tegen Union

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.

18 uur geleden
Grim: Ajax is niet goed genoeg voor Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."

18 uur geleden
Athletic Club en Marseille grijpen naast tussenronde CL

BILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.

19 uur geleden