Oranje komt bijeen voor eerste vier duels in Nations League
ZEIST (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal begint in Zeist aan de voorbereiding op de eerste vier duels in de Nations League. Jerdy Schouten is voor het eerst van de partij. Bondscoach Louis van Gaal heeft de middenvelder van Bologna uitgenodigd voor de uitwedstrijden tegen België (3 juni in Brussel) en Wales (8 juni in Cardiff) en de thuisduels met Polen (11 juni) en opnieuw Wales (14 juni) in De Kuip.
Vincent Janssen komt nog niet naar Zeist. De spits van de Mexicaanse club Monterrey is na vijf jaar weer opgeroepen voor Oranje. Hij gaat op 5 juni eerst trouwen en voegt zich pas daarna bij de selectie.
Van Gaal geeft vanaf 16.00 uur een persconferentie. De bondscoach zal dan onder meer uitleggen waarom hij Janssen heeft opgeroepen. De 27-jarige spits scoorde dit seizoen eenmaal in vijftien competitieduels voor Monterrey. Daarnaast zal Van Gaal ongetwijfeld vragen krijgen over de afwezigheid van Georginio Wijnaldum, de reserveaanvoerder van de nationale ploeg die afgelopen seizoen geen vaste waarde was bij Paris-Saint Germain.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
8 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
13 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
23 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden