Oranje komt bijeen voor eerste vier duels in Nations League
ZEIST (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal begint in Zeist aan de voorbereiding op de eerste vier duels in de Nations League. Jerdy Schouten is voor het eerst van de partij. Bondscoach Louis van Gaal heeft de middenvelder van Bologna uitgenodigd voor de uitwedstrijden tegen België (3 juni in Brussel) en Wales (8 juni in Cardiff) en de thuisduels met Polen (11 juni) en opnieuw Wales (14 juni) in De Kuip.
Vincent Janssen komt nog niet naar Zeist. De spits van de Mexicaanse club Monterrey is na vijf jaar weer opgeroepen voor Oranje. Hij gaat op 5 juni eerst trouwen en voegt zich pas daarna bij de selectie.
Van Gaal geeft vanaf 16.00 uur een persconferentie. De bondscoach zal dan onder meer uitleggen waarom hij Janssen heeft opgeroepen. De 27-jarige spits scoorde dit seizoen eenmaal in vijftien competitieduels voor Monterrey. Daarnaast zal Van Gaal ongetwijfeld vragen krijgen over de afwezigheid van Georginio Wijnaldum, de reserveaanvoerder van de nationale ploeg die afgelopen seizoen geen vaste waarde was bij Paris-Saint Germain.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
7 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
1 dag geleden