Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje komt bijeen voor eerste vier duels in Nations League

Oranje komt bijeen voor eerste vier duels in Nations League

ZEIST (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal begint in Zeist aan de voorbereiding op de eerste vier duels in de Nations League. Jerdy Schouten is voor het eerst van de partij. Bondscoach Louis van Gaal heeft de middenvelder van Bologna uitgenodigd voor de uitwedstrijden tegen België (3 juni in Brussel) en Wales (8 juni in Cardiff) en de thuisduels met Polen (11 juni) en opnieuw Wales (14 juni) in De Kuip.

Vincent Janssen komt nog niet naar Zeist. De spits van de Mexicaanse club Monterrey is na vijf jaar weer opgeroepen voor Oranje. Hij gaat op 5 juni eerst trouwen en voegt zich pas daarna bij de selectie.

Van Gaal geeft vanaf 16.00 uur een persconferentie. De bondscoach zal dan onder meer uitleggen waarom hij Janssen heeft opgeroepen. De 27-jarige spits scoorde dit seizoen eenmaal in vijftien competitieduels voor Monterrey. Daarnaast zal Van Gaal ongetwijfeld vragen krijgen over de afwezigheid van Georginio Wijnaldum, de reserveaanvoerder van de nationale ploeg die afgelopen seizoen geen vaste waarde was bij Paris-Saint Germain.

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers verslaan Ghana dankzij doelpunt in slotfase

STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.

6 uur geleden
Polen wil na 96 jaar weer eens winnen in Zweden en zo WK bereiken

SOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.

8 uur geleden
Deense bondscoach spreekt van 'belangrijkste duel uit carrière'

PRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.

8 uur geleden
Standbeeld voor ADO-icoon Lex Schoenmaker in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".

10 uur geleden
Spelers zelf verantwoordelijk na aannemen andere nationaliteit

DEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.

11 uur geleden
Dumfries aanvoerder Oranje als Van Dijk ontbreekt tegen Ecuador

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

11 uur geleden
Nagelsmann wil meer openheid over homoseksualiteit in voetbal

STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.

13 uur geleden