Oranje klopt VS met 3-1 en plaatst zich voor kwartfinales WK
AL RAYYAN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich bij het WK in Qatar geplaatst voor de kwartfinales. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal won in het Khalifa International-stadion in Al Rayyan met 3-1 van de Verenigde Staten.
Oranje leidde bij rust met 2-0. Memphis Depay opende in de 10e minuut, na een lange en fraaie aanval, met een schot vanaf de rand van het zestienmetergebied de score. In de blessuretijd van de eerste helft zorgde de mee opgekomen Daley Blind van dichtbij voor de 2-0. Denzel Dumfries gaf bij beide treffers de assist.
De zege leek in de tweede helft lange tijd niet meer in gevaar te komen, maar een kwartier voor tijd scoorde Haji Wright met een gelukje voor de Amerikanen. Oranje sloeg daarna snel terug. Op aangeven van Blind scoorde Dumfries in de 81e minuut: 3-1.
Nederland speelt vrijdagavond in de kwartfinale tegen Argentinië of Australië.
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
10 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
15 uur geleden