Oranje-keepster Kop vertrekt na zeven seizoenen bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Keepster Lize Kop vertrekt na zeven seizoenen en acht prijzen bij Ajax. De zevenvoudig international verlengt haar contract niet, omdat ze zegt toe te zijn aan "nieuwe prikkels". De 25-jarige Kop stond in 2017 voor het eerst onder de lat bij Ajax en werd daarna drie keer landskampioen en pakte vier keer de KNVB-beker.
Van Daphne Koster, manager van de voetbalsters van Ajax, had Kop niet weg gehoeven uit Amsterdam. "Alhoewel we graag met haar hadden verlengd en haar vertrek een groot verlies is voor de club, steunen wij haar ambitie volledig."
Kop, die in 2019 debuteerde in Oranje, "denkt dat haar carrière wel toe is aan een nieuwe stap". Ze meldde niet gelijk wat haar nieuwe club wordt. De keepster is nu in Nieuw-Zeeland voor de voorbereiding op het WK. Daphne van Domselaar is de eerste keuze onder de lat bij Oranje.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP/Belga) - Barcelona-coach Hansi Flick past zijn speelwijze niet aan, ondanks de drie tegentreffers bij Club Brugge woensdag. De wedstrijd in de Champions League eindigde in 3-3, met veel kansen voor beide ploegen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen zocht niet naar excuses na de nederlaag van Ajax tegen Galatasaray in de Champions League (0-3). "Het is gewoon niet goed genoeg", stelde de aanvoerder. "Het is soms een kwartiertje goed of een halfuur. Maar we slagen er maar niet in een hele wedstrijd te domineren. En we hebben dit seizoen niet alleen maar tegen Real Madrid gevoetbald."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga denkt dat de directie en spelers van Ajax nog steeds achter hem staan. "Ik voel nog steeds vertrouwen", zei hij na de nederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Ik blijf strijdbaar en ik zal nooit zelf vertrekken. Ik ben een jongen van de club. Ik zal altijd blijven strijden voor Ajax."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De fanatieke supporters van Ajax hebben geen vertrouwen meer in John Heitinga en dringen aan op het vertrek van de hoofdtrainer. "Wij roepen Alex Kroes en de andere technische beleidsbepalers op om nu direct met een oplossing te komen en actie te ondernemen", schrijft de AFCA Supportersclub in een statement vlak na de thuisnederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Dit is niet langer houdbaar. Het sportieve verval moet nu echt een halt worden toegeroepen."
14 uur geledenBRUGGE (ANP) - FC Barcelona heeft in een spectaculaire wedstrijd bij Club Brugge voor de tweede keer puntenverlies geleden in de Champions League. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong bleef in het Jan Breydelstadion steken op 3-3. Oud-Ajacied Carlos Forbs speelde met twee doelpunten en een assist een hoofdrol bij de thuisploeg.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft de slechtst presterende club in de Champions League. De ploeg van trainer John Heitinga hield bijna een uur stand tegen Galatasaray, maar vervolgens scoorde Victor Osimhen met een kopbal en benutte de spits twee strafschoppen in de Johan Cruijff ArenA (0-3).
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook het vierde duel in de Champions League verloren. De club ging onderuit tegen Galatasaray in de Johan Cruijff ArenA (0-3). Victor Osimhen maakte alle drie de doelpunten voor de kampioen van Turkije.
15 uur geleden