Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje kan zich tegen Ecuador plaatsen voor achtste finales WK

Oranje kan zich tegen Ecuador plaatsen voor achtste finales WK

DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal kan zich plaatsen voor de achtste finales van het WK in Qatar. Oranje moet daarvoor zelf winnen van Ecuador en is ook afhankelijk van het resultaat van het gastland tegen Senegal. Alleen als Qatar dat duel niet wint, schaart Oranje zich na een zege officieel bij de laatste zestien.

Zowel Nederland als Ecuador begon de mondiale eindronde met een zege. Oranje won van Senegal (2-0) en Ecuador bleef met dezelfde cijfers Qatar de baas. Bondscoach Louis van Gaal laat Memphis Depay een helft meedoen tegen Ecuador. Mogelijk moet Matthijs de Ligt plaatsmaken voor Jurriƫn Timber.

De spelers van Oranje geven vlak voor de aftrap geen signaal af aan de FIFA, de wereldvoetbalbond. Die wil niet dat aanvoerders van deelnemende teams de OneLove-aanvoerdersband dragen. "We hebben een punt gezet achter politieke acties", zei Van Gaal. "We willen wereldkampioen worden."

Oranje en Ecuador trappen om 17.00 uur Nederlandse tijd af in het Khalifa-stadion. Het duel van Qatar met Senegal begint om 14.00 uur. De overige duels op vrijdag zijn Wales - Iran (11.00 uur) en Engeland - Verenigde Staten (20.00 uur).

Meer uit Voetbal

Feyenoord verliest ook van Heerenveen en ligt uit KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.

2 uur geleden
Almere City schakelt Fortuna Sittard uit in KNVB-beker

SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.

9 uur geleden
Paris Saint-Germain wint ook de FIFA Intercontinental Cup

DOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).

9 uur geleden
Ajax scoort zeven keer in bekerduel met Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).

9 uur geleden
Feyenoord begint met herstelde Valente tegen Heerenveen

ROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.

9 uur geleden
KNVB en Koeman gaan na WK in gesprek over toekomst

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.

12 uur geleden
Ajax begint met Konadu in de spits tegen Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.

13 uur geleden