Oranje kan na twintig jaar weer halve finale EK halen
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal kan zich voor het eerst sinds 2004 weer plaatsen voor de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman neemt het om 21.00 uur in het Olympiastadion in Berlijn op tegen Turkije.
Het is niet zeker of Steven Bergwijn mee kan doen. De rechtsbuiten hield aan de met 3-0 gewonnen achtste finale tegen Roemenië een pijnlijke kniepees over. Zaterdagochtend, bij een activatietraining, moet blijken hoeveel pijn hij nog heeft. Linkervleugelverdediger Ian Maatsen, die dit toernooi nog niet in actie kwam, is ziek en bleef daarom achter in het trainingskamp in Wolfsburg.
Turkije mist met Merih Demiral, Orkun Kökcü en Ismail Yüksek drie spelers. Zij zijn allemaal geschorst.
Eerder op zaterdag, om 18.00 uur, spelen Engeland en Zwitserland tegen elkaar in Düsseldorf. De winnaar van dat duel treft woensdag in de halve eindstrijd Nederland of Turkije.
Oranje verloor twintig jaar terug in de halve finale van het EK van Portugal (2-1). Dick Advocaat was toen de bondscoach.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
14 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
19 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden