Oranje kan na twintig jaar weer halve finale EK halen
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal kan zich voor het eerst sinds 2004 weer plaatsen voor de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman neemt het om 21.00 uur in het Olympiastadion in Berlijn op tegen Turkije.
Het is niet zeker of Steven Bergwijn mee kan doen. De rechtsbuiten hield aan de met 3-0 gewonnen achtste finale tegen Roemenië een pijnlijke kniepees over. Zaterdagochtend, bij een activatietraining, moet blijken hoeveel pijn hij nog heeft. Linkervleugelverdediger Ian Maatsen, die dit toernooi nog niet in actie kwam, is ziek en bleef daarom achter in het trainingskamp in Wolfsburg.
Turkije mist met Merih Demiral, Orkun Kökcü en Ismail Yüksek drie spelers. Zij zijn allemaal geschorst.
Eerder op zaterdag, om 18.00 uur, spelen Engeland en Zwitserland tegen elkaar in Düsseldorf. De winnaar van dat duel treft woensdag in de halve eindstrijd Nederland of Turkije.
Oranje verloor twintig jaar terug in de halve finale van het EK van Portugal (2-1). Dick Advocaat was toen de bondscoach.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
17 uur geleden