Oranje kan na twintig jaar weer halve finale EK halen
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal kan zich voor het eerst sinds 2004 weer plaatsen voor de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman neemt het om 21.00 uur in het Olympiastadion in Berlijn op tegen Turkije.
Het is niet zeker of Steven Bergwijn mee kan doen. De rechtsbuiten hield aan de met 3-0 gewonnen achtste finale tegen Roemenië een pijnlijke kniepees over. Zaterdagochtend, bij een activatietraining, moet blijken hoeveel pijn hij nog heeft. Linkervleugelverdediger Ian Maatsen, die dit toernooi nog niet in actie kwam, is ziek en bleef daarom achter in het trainingskamp in Wolfsburg.
Turkije mist met Merih Demiral, Orkun Kökcü en Ismail Yüksek drie spelers. Zij zijn allemaal geschorst.
Eerder op zaterdag, om 18.00 uur, spelen Engeland en Zwitserland tegen elkaar in Düsseldorf. De winnaar van dat duel treft woensdag in de halve eindstrijd Nederland of Turkije.
Oranje verloor twintig jaar terug in de halve finale van het EK van Portugal (2-1). Dick Advocaat was toen de bondscoach.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan weer beschikken over spits Ayase Ueda. De Japanse spits zou volgens coach Robin van Persie donderdag in De Kuip in de Europa League tegen Sturm Graz in actie kunnen komen.
35 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Hwang In-beom (29) wil de fans van Feyenoord weer gelukkig maken. "Het is nu het belangrijkste dat onze supporters blij zijn", zei de middenvelder van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie geeft toe dat hij na Feyenoord - Sparta "een woordenwisseling" met Quinten Timber heeft gehad. "Niet meer en niet minder", zegt de trainer van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz. "We hebben het uitgesproken als echte kerels en we gunnen elkaar het beste." Timber vertrekt naar Olympique Marseille.
1 uur geledenDAKAR (ANP/RTR) - De Senegalese president Bassirou Diomaye Faye beloont de voetballers van het nationale elftal met bonussen van omgerekend 115.000 euro per speler en stukken land van 1500 vierkante meter na de winst van de Afrika Cup. Ook de leden van de technische staf kunnen rekenen op een beloning, van ieder 76.000 euro en 1000 vierkante meter aan land. De premies zijn hoger dan bij de vorige Afrika Cup-winst in 2021.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV speelt op woensdagavond 4 februari in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen sc Heerenveen. Het duel in Eindhoven begint om 21.00 uur. NEC en FC Volendam treffen elkaar die avond om 18.45 uur in Nijmegen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is Victor Jensen vermoedelijk de rest van het seizoen kwijt. De Deense middenvelder heeft een zware knieblessure opgelopen in de met 2-1 verloren uitwedstrijd tegen FC Volendam afgelopen zondag. De 25-jarige Jensen staat volgens een bericht op de website van de Eredivisieclub een langdurige revalidatie te wachten en is maanden uitgeschakeld.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering is geen voorstander van een boycot van het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In verschillende Europese landen wordt daartoe opgeroepen vanwege de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump rond Groenland.
3 uur geleden