Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje is na week met keiharde woorden gebrand op eerherstel

Oranje is na week met keiharde woorden gebrand op eerherstel

MÜNCHEN (ANP) - Het Nederlands elftal wil dinsdag in een achtste finale tegen Roemenië laten zien dat het heeft geleerd van de verloren laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk op het EK. Er zijn afgelopen week harde woorden gevallen in het trainingskamp in Wolfsburg. Nu moeten alle goede bedoelingen worden vertaald naar het veld in München, waar de nationale ploeg een WK-finale verloor maar een Europese eindstrijd won.

Ronald Koeman gaf na de verloren wedstrijd tegen Oostenrijk de gebruikelijke persconferentie en sprak daarna niet meer met Nederlandse journalisten. De bondscoach begrijpt dat je een keer slecht kunt voetballen, maar hij accepteert niet dat zijn spelers ook op inzet worden geklopt, zoals dat tegen de Oostenrijkers wel gebeurde. Koeman heeft dat inmiddels zo vaak benadrukt dat de kans klein lijkt dat er nog een international is die zijn Roemeense tegenstander zomaar laat lopen.

Oranje is schuldbewust en gebrand op eerherstel. Er zijn ook sterkere ploegen dan Roemenië op het EK. De nummer 47 van de wereldranglijst hield verrassend Zwitserland achter zich in het kwalificatietoernooi voor de Europese eindronde en won op het EK een groep met België, Oekraïne en Slowakije. Maar de Roemenen moeten het vooral hebben van een sterke teamgeest. Bondscoach Edi Iordanescu mist grote vedetten in zijn selectie.

Denzel Dumfries

Radu Dragusin, wisselspeler van Tottenham Hotspur, leidt de defensie. Razvan Marin zet samen met Nicolae Stanciu de lijnen uit op het middenveld. De oud-speler van Ajax, inmiddels actief voor Empoli, is met twee treffers voorlopig de topscorer van Roemenië op het EK. Andrei Ratiu, de rechtsback met een opvallende blauwe haardos, speelde nog een seizoen voor ADO Den Haag. Ianis Hagi is nog lang niet zo goed als zijn wereldberoemde vader Gheorghe was.

Oranje zit aan de goede kant van het schema van het EK en ontloopt voorlopig toplanden als Spanje, Duitsland, Frankrijk, Portugal en België. Dat was drie jaar geleden op het vorige EK ook het geval. Toch leidde destijds een rode kaart voor Matthijs de Ligt een nederlaag tegen Tsjechië in de achtste finales in (0-2). Hoewel resultaten uit het verleden vaak weinig zeggen, begint Oranje met zeker goede statistieken aan de vijftiende ontmoeting met de Roemenen. Van de vorige veertien onderlinge duels won Nederland er tien en verloor het slechts eenmaal.

Koeman heeft al aangekondigd dat hij zijn basisformatie van het mislukte duel met Oostenrijk niet rigoureus gaat wijzigen, maar Denzel Dumfries heeft geen hamstringklachten meer en wellicht keert Jeremie Frimpong ook weer terug in het elftal als Xavi Simons op zijn favoriete positie achter de spits mag spelen.

Meer uit Voetbal

WK-selectie Iran heeft visa voor Mexico binnen

TEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
WK-debutant Wieffer had Oranje al even uit zijn hoofd gezet

ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.

8 uur geleden
Teleurgestelde Koeman: we gingen steeds slordiger spelen

ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."

11 uur geleden
De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

15 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

15 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

16 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

16 uur geleden