Oranje is na week met keiharde woorden gebrand op eerherstel
MÜNCHEN (ANP) - Het Nederlands elftal wil dinsdag in een achtste finale tegen Roemenië laten zien dat het heeft geleerd van de verloren laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk op het EK. Er zijn afgelopen week harde woorden gevallen in het trainingskamp in Wolfsburg. Nu moeten alle goede bedoelingen worden vertaald naar het veld in München, waar de nationale ploeg een WK-finale verloor maar een Europese eindstrijd won.
Ronald Koeman gaf na de verloren wedstrijd tegen Oostenrijk de gebruikelijke persconferentie en sprak daarna niet meer met Nederlandse journalisten. De bondscoach begrijpt dat je een keer slecht kunt voetballen, maar hij accepteert niet dat zijn spelers ook op inzet worden geklopt, zoals dat tegen de Oostenrijkers wel gebeurde. Koeman heeft dat inmiddels zo vaak benadrukt dat de kans klein lijkt dat er nog een international is die zijn Roemeense tegenstander zomaar laat lopen.
Oranje is schuldbewust en gebrand op eerherstel. Er zijn ook sterkere ploegen dan Roemenië op het EK. De nummer 47 van de wereldranglijst hield verrassend Zwitserland achter zich in het kwalificatietoernooi voor de Europese eindronde en won op het EK een groep met België, Oekraïne en Slowakije. Maar de Roemenen moeten het vooral hebben van een sterke teamgeest. Bondscoach Edi Iordanescu mist grote vedetten in zijn selectie.
Denzel Dumfries
Radu Dragusin, wisselspeler van Tottenham Hotspur, leidt de defensie. Razvan Marin zet samen met Nicolae Stanciu de lijnen uit op het middenveld. De oud-speler van Ajax, inmiddels actief voor Empoli, is met twee treffers voorlopig de topscorer van Roemenië op het EK. Andrei Ratiu, de rechtsback met een opvallende blauwe haardos, speelde nog een seizoen voor ADO Den Haag. Ianis Hagi is nog lang niet zo goed als zijn wereldberoemde vader Gheorghe was.
Oranje zit aan de goede kant van het schema van het EK en ontloopt voorlopig toplanden als Spanje, Duitsland, Frankrijk, Portugal en België. Dat was drie jaar geleden op het vorige EK ook het geval. Toch leidde destijds een rode kaart voor Matthijs de Ligt een nederlaag tegen Tsjechië in de achtste finales in (0-2). Hoewel resultaten uit het verleden vaak weinig zeggen, begint Oranje met zeker goede statistieken aan de vijftiende ontmoeting met de Roemenen. Van de vorige veertien onderlinge duels won Nederland er tien en verloor het slechts eenmaal.
Koeman heeft al aangekondigd dat hij zijn basisformatie van het mislukte duel met Oostenrijk niet rigoureus gaat wijzigen, maar Denzel Dumfries heeft geen hamstringklachten meer en wellicht keert Jeremie Frimpong ook weer terug in het elftal als Xavi Simons op zijn favoriete positie achter de spits mag spelen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga overgenomen van Real Madrid. De Catalaanse grootmacht won zondag in Camp Nou met 3-0 van Levante. FC Barcelona heeft 61 punten uit 25 wedstrijden. Real Madrid, dat op zaterdagavond met 2-1 bij Osasuna verloor, volgt op 1 punt achterstand.
6 uur geleden