Oranje is na week met keiharde woorden gebrand op eerherstel
MÜNCHEN (ANP) - Het Nederlands elftal wil dinsdag in een achtste finale tegen Roemenië laten zien dat het heeft geleerd van de verloren laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk op het EK. Er zijn afgelopen week harde woorden gevallen in het trainingskamp in Wolfsburg. Nu moeten alle goede bedoelingen worden vertaald naar het veld in München, waar de nationale ploeg een WK-finale verloor maar een Europese eindstrijd won.
Ronald Koeman gaf na de verloren wedstrijd tegen Oostenrijk de gebruikelijke persconferentie en sprak daarna niet meer met Nederlandse journalisten. De bondscoach begrijpt dat je een keer slecht kunt voetballen, maar hij accepteert niet dat zijn spelers ook op inzet worden geklopt, zoals dat tegen de Oostenrijkers wel gebeurde. Koeman heeft dat inmiddels zo vaak benadrukt dat de kans klein lijkt dat er nog een international is die zijn Roemeense tegenstander zomaar laat lopen.
Oranje is schuldbewust en gebrand op eerherstel. Er zijn ook sterkere ploegen dan Roemenië op het EK. De nummer 47 van de wereldranglijst hield verrassend Zwitserland achter zich in het kwalificatietoernooi voor de Europese eindronde en won op het EK een groep met België, Oekraïne en Slowakije. Maar de Roemenen moeten het vooral hebben van een sterke teamgeest. Bondscoach Edi Iordanescu mist grote vedetten in zijn selectie.
Denzel Dumfries
Radu Dragusin, wisselspeler van Tottenham Hotspur, leidt de defensie. Razvan Marin zet samen met Nicolae Stanciu de lijnen uit op het middenveld. De oud-speler van Ajax, inmiddels actief voor Empoli, is met twee treffers voorlopig de topscorer van Roemenië op het EK. Andrei Ratiu, de rechtsback met een opvallende blauwe haardos, speelde nog een seizoen voor ADO Den Haag. Ianis Hagi is nog lang niet zo goed als zijn wereldberoemde vader Gheorghe was.
Oranje zit aan de goede kant van het schema van het EK en ontloopt voorlopig toplanden als Spanje, Duitsland, Frankrijk, Portugal en België. Dat was drie jaar geleden op het vorige EK ook het geval. Toch leidde destijds een rode kaart voor Matthijs de Ligt een nederlaag tegen Tsjechië in de achtste finales in (0-2). Hoewel resultaten uit het verleden vaak weinig zeggen, begint Oranje met zeker goede statistieken aan de vijftiende ontmoeting met de Roemenen. Van de vorige veertien onderlinge duels won Nederland er tien en verloor het slechts eenmaal.
Koeman heeft al aangekondigd dat hij zijn basisformatie van het mislukte duel met Oostenrijk niet rigoureus gaat wijzigen, maar Denzel Dumfries heeft geen hamstringklachten meer en wellicht keert Jeremie Frimpong ook weer terug in het elftal als Xavi Simons op zijn favoriete positie achter de spits mag spelen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
20 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
23 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
23 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
1 dag geleden