Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje is na week met keiharde woorden gebrand op eerherstel

Oranje is na week met keiharde woorden gebrand op eerherstel

MÜNCHEN (ANP) - Het Nederlands elftal wil dinsdag in een achtste finale tegen Roemenië laten zien dat het heeft geleerd van de verloren laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk op het EK. Er zijn afgelopen week harde woorden gevallen in het trainingskamp in Wolfsburg. Nu moeten alle goede bedoelingen worden vertaald naar het veld in München, waar de nationale ploeg een WK-finale verloor maar een Europese eindstrijd won.

Ronald Koeman gaf na de verloren wedstrijd tegen Oostenrijk de gebruikelijke persconferentie en sprak daarna niet meer met Nederlandse journalisten. De bondscoach begrijpt dat je een keer slecht kunt voetballen, maar hij accepteert niet dat zijn spelers ook op inzet worden geklopt, zoals dat tegen de Oostenrijkers wel gebeurde. Koeman heeft dat inmiddels zo vaak benadrukt dat de kans klein lijkt dat er nog een international is die zijn Roemeense tegenstander zomaar laat lopen.

Oranje is schuldbewust en gebrand op eerherstel. Er zijn ook sterkere ploegen dan Roemenië op het EK. De nummer 47 van de wereldranglijst hield verrassend Zwitserland achter zich in het kwalificatietoernooi voor de Europese eindronde en won op het EK een groep met België, Oekraïne en Slowakije. Maar de Roemenen moeten het vooral hebben van een sterke teamgeest. Bondscoach Edi Iordanescu mist grote vedetten in zijn selectie.

Denzel Dumfries

Radu Dragusin, wisselspeler van Tottenham Hotspur, leidt de defensie. Razvan Marin zet samen met Nicolae Stanciu de lijnen uit op het middenveld. De oud-speler van Ajax, inmiddels actief voor Empoli, is met twee treffers voorlopig de topscorer van Roemenië op het EK. Andrei Ratiu, de rechtsback met een opvallende blauwe haardos, speelde nog een seizoen voor ADO Den Haag. Ianis Hagi is nog lang niet zo goed als zijn wereldberoemde vader Gheorghe was.

Oranje zit aan de goede kant van het schema van het EK en ontloopt voorlopig toplanden als Spanje, Duitsland, Frankrijk, Portugal en België. Dat was drie jaar geleden op het vorige EK ook het geval. Toch leidde destijds een rode kaart voor Matthijs de Ligt een nederlaag tegen Tsjechië in de achtste finales in (0-2). Hoewel resultaten uit het verleden vaak weinig zeggen, begint Oranje met zeker goede statistieken aan de vijftiende ontmoeting met de Roemenen. Van de vorige veertien onderlinge duels won Nederland er tien en verloor het slechts eenmaal.

Koeman heeft al aangekondigd dat hij zijn basisformatie van het mislukte duel met Oostenrijk niet rigoureus gaat wijzigen, maar Denzel Dumfries heeft geen hamstringklachten meer en wellicht keert Jeremie Frimpong ook weer terug in het elftal als Xavi Simons op zijn favoriete positie achter de spits mag spelen.

Meer uit Voetbal

Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

3 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

3 uur geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

4 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

6 uur geleden
NAC vecht besluit KNVB aan duel met Go Ahead geldig te verklaren

BREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.

6 uur geleden
Clublegende Real Madrid Santamaria (96) overleden

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.

11 uur geleden
Trainer Poortvliet (70) verlengt met een jaar bij FC Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.

11 uur geleden