Oranje is na week met keiharde woorden gebrand op eerherstel
MÜNCHEN (ANP) - Het Nederlands elftal wil dinsdag in een achtste finale tegen Roemenië laten zien dat het heeft geleerd van de verloren laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk op het EK. Er zijn afgelopen week harde woorden gevallen in het trainingskamp in Wolfsburg. Nu moeten alle goede bedoelingen worden vertaald naar het veld in München, waar de nationale ploeg een WK-finale verloor maar een Europese eindstrijd won.
Ronald Koeman gaf na de verloren wedstrijd tegen Oostenrijk de gebruikelijke persconferentie en sprak daarna niet meer met Nederlandse journalisten. De bondscoach begrijpt dat je een keer slecht kunt voetballen, maar hij accepteert niet dat zijn spelers ook op inzet worden geklopt, zoals dat tegen de Oostenrijkers wel gebeurde. Koeman heeft dat inmiddels zo vaak benadrukt dat de kans klein lijkt dat er nog een international is die zijn Roemeense tegenstander zomaar laat lopen.
Oranje is schuldbewust en gebrand op eerherstel. Er zijn ook sterkere ploegen dan Roemenië op het EK. De nummer 47 van de wereldranglijst hield verrassend Zwitserland achter zich in het kwalificatietoernooi voor de Europese eindronde en won op het EK een groep met België, Oekraïne en Slowakije. Maar de Roemenen moeten het vooral hebben van een sterke teamgeest. Bondscoach Edi Iordanescu mist grote vedetten in zijn selectie.
Denzel Dumfries
Radu Dragusin, wisselspeler van Tottenham Hotspur, leidt de defensie. Razvan Marin zet samen met Nicolae Stanciu de lijnen uit op het middenveld. De oud-speler van Ajax, inmiddels actief voor Empoli, is met twee treffers voorlopig de topscorer van Roemenië op het EK. Andrei Ratiu, de rechtsback met een opvallende blauwe haardos, speelde nog een seizoen voor ADO Den Haag. Ianis Hagi is nog lang niet zo goed als zijn wereldberoemde vader Gheorghe was.
Oranje zit aan de goede kant van het schema van het EK en ontloopt voorlopig toplanden als Spanje, Duitsland, Frankrijk, Portugal en België. Dat was drie jaar geleden op het vorige EK ook het geval. Toch leidde destijds een rode kaart voor Matthijs de Ligt een nederlaag tegen Tsjechië in de achtste finales in (0-2). Hoewel resultaten uit het verleden vaak weinig zeggen, begint Oranje met zeker goede statistieken aan de vijftiende ontmoeting met de Roemenen. Van de vorige veertien onderlinge duels won Nederland er tien en verloor het slechts eenmaal.
Koeman heeft al aangekondigd dat hij zijn basisformatie van het mislukte duel met Oostenrijk niet rigoureus gaat wijzigen, maar Denzel Dumfries heeft geen hamstringklachten meer en wellicht keert Jeremie Frimpong ook weer terug in het elftal als Xavi Simons op zijn favoriete positie achter de spits mag spelen.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
5 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
10 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
14 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
14 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
17 uur geleden