Oranje-internationals spelen met Atalanta gelijk bij Leipzig
LEIPZIG (ANP) - De eerste kwartfinale in de Europa League tussen RB Leipzig en Atalanta heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel in Duitsland eindigde in 1-1. Bij Atalanta deden Oranje-internationals Marten de Roon, Hans Hateboer en Teun Koopmeiners de gehele wedstrijd mee.
Atalanta kwam na ruim een kwartier spelen op voorsprong. De Colombiaan Luís Muriel dribbelde vanaf links het strafschopgebied in en schoot in de verre hoek knap raak. Leipzig was via André Silva halverwege de eerste helft dicht bij de gelijkmaker, maar hij raakte de paal. Datzelfde overkwam Atalanta-speler Mario Pašalic in de laatste minuut voor rust.
Silva kreeg in de 57e minuut een grotere kans op een doelpunt. De Portugese aanvaller zag zijn strafschop echter worden gestopt door keeper Juan Musso. In de rebound redde de keeper nog een keer, op een kopbal van Willi Orban. De Hongaarse verdediger bleef voorin hangen en kon na een voorzet vanaf links, via verdediger Davide Zappacosta, alsnog scoren: 1-1.
Koopmeiners was nog dicht bij een doelpunt. De middenvelder trapte de bal na ruim een uur spelen tegen de paal. In de slotfase mocht ook Leipzig nog hopen op de zege. Dominik Szoboszlai kopte de bal tegen de lat.
De return in Italië is volgende week.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/AFP) - Lionel Messi is veruit de bestbetaalde voetballer van de Major League Soccer. De achtvoudig winnaar van de Gouden Bal, die onlangs bijtekende bij Inter Miami, voert de salarislijst aan met 20,4 miljoen dollar (17,5 miljoen euro) per jaar. De Zuid-Koreaan Son Heung-min, onlangs aangetrokken door Los Angeles FC, staat op gepaste afstand tweede met 11,1 miljoen dollar (9,6 miljoen euro) per jaar. De Spanjaard Sergio Busquets, die aan het einde van het seizoen stopt bij Inter Miami, is de nummer drie op de lijst met 7,8 miljoen dollar.
13 minuten geledenBREDA (ANP) - Heracles Almelo heeft zich drie dagen na het ontslag van coach Bas Sibum en vertrek van technisch directeur Nico-Jan Hoogma voor de tweede ronde van de KNVB-beker geplaatst. Met interim-trainer Hendrie Krüzen op de bank won de hekkensluiter van de Eredivisie het uitduel bij NAC Breda (1-4).
26 minuten geledenROME (ANP) - AS Roma heeft de thuiswedstrijd tegen Parma met 2-1 gewonnen. Mario Hermoso en Artem Dovbyk maakten in het laatste halfuur de doelpunten voor de thuisploeg. Alessandro Circati bepaalde in de slotfase de eindstand namens de bezoekers.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool treedt woensdagavond met een compleet gewijzigde ploeg aan tegen Crystal Palace in de League Cup. Trainer Arne Slot heeft de ploeg op tien posities veranderd in vergelijking met de met 3-2 verloren wedstrijd tegen Brentford van afgelopen weekend. Zo'n beetje alle basisspelers krijgen rust, onder wie Virgil van Dijk en Cody Gakpo. Zij zitten ook niet op de bank.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Jasper Cillessen keert donderdag bij NEC terug onder de lat voor het bekerduel met Rijnsburgse Boys. Dat is bijna zeven maanden nadat hij, nog als doelman van het Spaanse Las Palmas, bij een botsing met een tegenstander een geperforeerde long had opgelopen. Tijdens de herstelperiode keerde hij transfervrij terug bij de club uit Nijmegen, waar hij een contract voor een jaar ondertekende.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse is "teleurgesteld en onaangenaam verrast" door het besluit van de KNVB om in cassatie te gaan tegen de uitspraak van het gerechtshof, die bepaalde dat de club uit Arnhem de proflicentie moest terugkrijgen. Dat meldt de club in een korte reactie op de website. Ook de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch reageert teleurgesteld.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB legt zich niet neer bij de uitspraak van het gerechtshof, die bepaalde dat Vitesse de proflicentie moest terugkrijgen. De voetbalbond meldt dat het in cassatie gaat bij de Hoge Raad.
5 uur geleden