
Oranje-internationals helpen Atalanta aan overwinning
TURIJN (ANP) - Hans Hateboer en Marten de Roon hebben Atalanta een geslaagde start bezorgd in de Serie A. De internationals van het Nederlands elftal kwamen beiden tot scoren in de gewonnen uitwedstrijd tegen Torino: 2-4. Spits Sam Lammers, eerder deze week overgekomen van PSV, maakte in de slotfase als invaller zijn debuut voor de Italiaanse club.
Atalanta kwam in Turijn wel vroeg op achterstand via een doelpunt van Andrea Belotti, maar Alejandro 'Papu' Gómez trok de stand al snel weer gelijk. Op aangeven van de Argentijnse aanvoerder van Atalanta zorgde Luis Muriel voor de 1-2. Hateboer vergrootte kort voor rust de voorsprong van zijn club. De vleugelverdediger liep bij de tweede paal een voorzet van Gómez binnen.
Belotti deed een minuut later al weer iets terug namens Torino, maar aan het begin van de tweede helft zorgde De Roon ervoor dat Atalanta weer een marge van twee doelpunten had. Muriel legde de bal terug op de middenvelder van Oranje, die fraai binnenschoot: 2-4. Het was voor het eerst sinds 7 mei 2017 dat twee Nederlanders tot scoren kwamen in een Italiaanse competitiewedstrijd. Toen deden Wesley Hoedt en Stefan de Vrij dat namens Lazio tegen Sampdoria (7-3).
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie had bij de 4-0-zege van zijn ploeg op PEC Zwolle goede momenten gezien. Het kan volgens de trainer echter nog wel beter, zo keek hij terug op de eenvoudige zege bij ESPN.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in de aanloop naar de halve finale van de Champions League tegen Arsenal voor het eerst verloren in de Franse competitie. De ploeg van coach Luis Enrique ging in het eigen Parc des Princes met 3-1 onderuit tegen OGC Nice.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de derde plaats in de Eredivisie weer overgenomen van FC Utrecht. De ploeg van coach Robin van Persie won in de eigen Kuip met 4-0 van PEC Zwolle.
4 uur geledenDORDRECHT/LEEUWARDEN (ANP) - FC Dordrecht en SC Cambuur blijven een kleine kans houden op de tweede plaats in de Keuken Kampioen Divisie. Die plaats geeft recht op directe promotie naar de Eredivisie. Dordrecht won met 3-0 van MVV Maastricht. SC Cambuur was met 2-1 te sterk voor Vitesse.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - FC Utrecht heeft zich verzekerd van Europees voetbal. Het elftal van trainer Ron Jans versloeg RKC Waalwijk in het Mandemakers Stadion met 4-0 en heeft na 31 wedstrijden 62 punten. Het gat tussen FC Utrecht en de huidige nummer 5 FC Twente is niet meer te dichten door de club uit Enschede. De vierde plaats is goed voor de tweede voorronde van de Europa League. RKC moet vrezen voor degradatie.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Madrid is zo verbolgen over de kritiek die de arbitrage op de club heeft geuit, dat 'de Koninklijke' de persconferentie en de laatste training voor de bekerfinale tegen FC Barcelona heeft afgelast. Eerder op de dag deed onder anderen scheidsrechter Ricardo de Burgos Bengoetxea zijn beklag over de wijze waarop Real Madrid hem in een video op het clubkanaal neerzette. De Burgos Bengoetxea fluit de eindstrijd in Sevilla. Ook VAR Pablo González Fuertes uitte kritiek op de wijze waarop de arbitrage wordt bejegend.
5 uur geledenNYON (ANP) - De talenten van AZ zijn er niet in geslaagd voor de tweede keer de finale te bereiken van de Youth League. In het Zwitserse Nyon verloor het team onder 19 jaar van trainer Michael van Zijtveld van de leeftijdsgenoten van FC Barcelona met 1-0. De Spanjaarden nemen het in de finale op tegen Trabzonspor dat Salzburg met 2-1 versloeg.
5 uur geleden