Oranje-internationals grijpen met Wolfsburg naast Champions League
EINDHOVEN (ANP) - Voetbalsters Jill Roord, Dominique Janssen en Lynn Wilms zijn er niet in geslaagd voor het eerst in hun loopbaan de Champions League te winnen. Het drietal Nederlandse internationals verspeelde zaterdag, in een nagenoeg uitverkocht Philips-stadion in Eindhoven, met hun club VfL Wolfsburg in de finale een voorsprong van 2-0 bij rust tegen FC Barcelona: 2-3.
Voor Janssen betekende het haar tweede nederlaag in de eindstrijd van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Drie jaar geleden verloor ze met Wolfsburg van Olympique Lyon (3-1). Wolfsburg heeft nu vier Champions League-finales op rij verloren, de vorige drie keer telkens tegen Lyon (2016, 2018 en dus 2020). In 2014 won Wolfsburg de Champions League voor het laatst.
Wolfsburg, waar Roord, Janssen en Wilms allemaal in de basis stonden, kwam al in de 4e minuut op voorsprong. Na balverlies van rechtsback Lucy Bronzes schoot Ewa Pajor de bal, via een hand van de keepster, in de rechterbovenhoek: 1-0. Voor de Poolse spits betekende het dit seizoen haar negende treffer in de Champions League. Daarmee is ze topscorer.
Grote kansen
Barcelona had het betere van het spel en kreeg ook een aantal grote kansen. Irene Paredes kopte in de 12e minuut, na een hoekschop, vanuit vrijstaande positie naast. Ook de Noorse aanvalster Caroline Hansen kreeg een enorme mogelijkheid. In de 34e minuut miste ze van dichtbij.
Wolfsburg, dat onder leiding staat van trainer Tommy Stroot, was een stuk efficiënter. Na een voorzet van Pajor kopte Alexandra Popp in de 37e minuut de 2-0 binnen. Popp leek voorafgaand aan die treffer een overtreding te hebben gemaakt, maar de arbitrage oordeelde dat daar geen sprake van was.
Overwicht
Na rust maakte Barcelona snel duidelijk dat Wolfsburg zich nog niet rijk hoefde te rekenen. De achterstand was binnen vijf minuten weggewerkt. Patricia Guijarro kon in de 48e en 50e minuut scoren, beide keren van dichtbij na een voorzet vanaf rechts.
Wolfsburg wist daarna iets onder de druk uit te komen, maar Barcelona bleef de bovenliggende partij. In de 70e minuut betaalde dat overwicht zich uit in een derde treffer. Wilms speelde daarbij geen gelukkige rol. De rechtsback schoot de bal in het strafschopgebied tegen een ploeggenote aan, waarna de Zweedse Fridolina Rolfö scoorde: 2-3.
FC Barcelona won de Champions League daarmee voor de tweede keer. De Catalaanse vrouwen versloegen in 2021 Chelsea in de finale met 4-0. Vorig jaar moest Barcelona de eindzege aan Olympique Lyon (3-1) laten.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
1 uur geledenMAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
15 uur geleden