Oranje-internationals grijpen met Wolfsburg naast Champions League
EINDHOVEN (ANP) - Voetbalsters Jill Roord, Dominique Janssen en Lynn Wilms zijn er niet in geslaagd voor het eerst in hun loopbaan de Champions League te winnen. Het drietal Nederlandse internationals verspeelde zaterdag, in een nagenoeg uitverkocht Philips-stadion in Eindhoven, met hun club VfL Wolfsburg in de finale een voorsprong van 2-0 bij rust tegen FC Barcelona: 2-3.
Voor Janssen betekende het haar tweede nederlaag in de eindstrijd van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Drie jaar geleden verloor ze met Wolfsburg van Olympique Lyon (3-1). Wolfsburg heeft nu vier Champions League-finales op rij verloren, de vorige drie keer telkens tegen Lyon (2016, 2018 en dus 2020). In 2014 won Wolfsburg de Champions League voor het laatst.
Wolfsburg, waar Roord, Janssen en Wilms allemaal in de basis stonden, kwam al in de 4e minuut op voorsprong. Na balverlies van rechtsback Lucy Bronzes schoot Ewa Pajor de bal, via een hand van de keepster, in de rechterbovenhoek: 1-0. Voor de Poolse spits betekende het dit seizoen haar negende treffer in de Champions League. Daarmee is ze topscorer.
Grote kansen
Barcelona had het betere van het spel en kreeg ook een aantal grote kansen. Irene Paredes kopte in de 12e minuut, na een hoekschop, vanuit vrijstaande positie naast. Ook de Noorse aanvalster Caroline Hansen kreeg een enorme mogelijkheid. In de 34e minuut miste ze van dichtbij.
Wolfsburg, dat onder leiding staat van trainer Tommy Stroot, was een stuk efficiënter. Na een voorzet van Pajor kopte Alexandra Popp in de 37e minuut de 2-0 binnen. Popp leek voorafgaand aan die treffer een overtreding te hebben gemaakt, maar de arbitrage oordeelde dat daar geen sprake van was.
Overwicht
Na rust maakte Barcelona snel duidelijk dat Wolfsburg zich nog niet rijk hoefde te rekenen. De achterstand was binnen vijf minuten weggewerkt. Patricia Guijarro kon in de 48e en 50e minuut scoren, beide keren van dichtbij na een voorzet vanaf rechts.
Wolfsburg wist daarna iets onder de druk uit te komen, maar Barcelona bleef de bovenliggende partij. In de 70e minuut betaalde dat overwicht zich uit in een derde treffer. Wilms speelde daarbij geen gelukkige rol. De rechtsback schoot de bal in het strafschopgebied tegen een ploeggenote aan, waarna de Zweedse Fridolina Rolfö scoorde: 2-3.
FC Barcelona won de Champions League daarmee voor de tweede keer. De Catalaanse vrouwen versloegen in 2021 Chelsea in de finale met 4-0. Vorig jaar moest Barcelona de eindzege aan Olympique Lyon (3-1) laten.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
8 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
8 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
16 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden