
Oranje-internationals grijpen met Wolfsburg naast Champions League
EINDHOVEN (ANP) - Voetbalsters Jill Roord, Dominique Janssen en Lynn Wilms zijn er niet in geslaagd voor het eerst in hun loopbaan de Champions League te winnen. Het drietal Nederlandse internationals verspeelde zaterdag, in een nagenoeg uitverkocht Philips-stadion in Eindhoven, met hun club VfL Wolfsburg in de finale een voorsprong van 2-0 bij rust tegen FC Barcelona: 2-3.
Voor Janssen betekende het haar tweede nederlaag in de eindstrijd van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Drie jaar geleden verloor ze met Wolfsburg van Olympique Lyon (3-1). Wolfsburg heeft nu vier Champions League-finales op rij verloren, de vorige drie keer telkens tegen Lyon (2016, 2018 en dus 2020). In 2014 won Wolfsburg de Champions League voor het laatst.
Wolfsburg, waar Roord, Janssen en Wilms allemaal in de basis stonden, kwam al in de 4e minuut op voorsprong. Na balverlies van rechtsback Lucy Bronzes schoot Ewa Pajor de bal, via een hand van de keepster, in de rechterbovenhoek: 1-0. Voor de Poolse spits betekende het dit seizoen haar negende treffer in de Champions League. Daarmee is ze topscorer.
Grote kansen
Barcelona had het betere van het spel en kreeg ook een aantal grote kansen. Irene Paredes kopte in de 12e minuut, na een hoekschop, vanuit vrijstaande positie naast. Ook de Noorse aanvalster Caroline Hansen kreeg een enorme mogelijkheid. In de 34e minuut miste ze van dichtbij.
Wolfsburg, dat onder leiding staat van trainer Tommy Stroot, was een stuk efficiënter. Na een voorzet van Pajor kopte Alexandra Popp in de 37e minuut de 2-0 binnen. Popp leek voorafgaand aan die treffer een overtreding te hebben gemaakt, maar de arbitrage oordeelde dat daar geen sprake van was.
Overwicht
Na rust maakte Barcelona snel duidelijk dat Wolfsburg zich nog niet rijk hoefde te rekenen. De achterstand was binnen vijf minuten weggewerkt. Patricia Guijarro kon in de 48e en 50e minuut scoren, beide keren van dichtbij na een voorzet vanaf rechts.
Wolfsburg wist daarna iets onder de druk uit te komen, maar Barcelona bleef de bovenliggende partij. In de 70e minuut betaalde dat overwicht zich uit in een derde treffer. Wilms speelde daarbij geen gelukkige rol. De rechtsback schoot de bal in het strafschopgebied tegen een ploeggenote aan, waarna de Zweedse Fridolina Rolfö scoorde: 2-3.
FC Barcelona won de Champions League daarmee voor de tweede keer. De Catalaanse vrouwen versloegen in 2021 Chelsea in de finale met 4-0. Vorig jaar moest Barcelona de eindzege aan Olympique Lyon (3-1) laten.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft een accountant gevonden. De club meldt dat het dicht bij een akkoord is met CROP. Die moet als accountant de jaarrekeningen van Vitesse controleren en goedkeuren. Een geldige accountantsverklaring is nodig om betaald voetbal te kunnen blijven spelen. De nummer laatst van de Keuken Kampioen Divisie zit echter nog niet op een lijn met de licentiecommissie.
51 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Wouter Goes mist alleen de thuiswedstrijd van AZ van zondag tegen FC Groningen. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de verdediger voor twee duels geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Xabi Alonso gaat volgend seizoen aan de slag als hoofdtrainer van Real Madrid. Volgens Marca tekent de coach van Bayer Leverkusen nog deze maand een contract voor drie seizoenen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Davy van den Berg keert terug bij FC Utrecht. De middenvelder verlaat PEC Zwolle transfervrij aan het einde van dit seizoen en tekent een driejarig contract bij de club waarvoor hij van 2019 tot en met 2022 ook in actie kwam.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse neemt afscheid van hoofdtrainer John van den Brom. De nieuwe eigenaren van de club gaan op zoek naar een coach die een jeugdige selectie moet aansturen.
2 uur geledenBODØ (ANP) - Micky van de Ven is blij dat Tottenham Hotspur een vooralsnog teleurstellend seizoen toch met een hoofdprijs kan afsluiten. "Het was een zwaar jaar maar we zijn maar één zege verwijderd van succes", zei de Nederlandse verdediger na de uitzege op Bodø/Glimt in de halve finale van de Europa League (0-2).
4 uur geledenBILBAO/BODØ (ANP) - De finale van de Europa League gaat tussen Manchester United en Tottenham Hotspur, de nummers 15 en 16 van de Premier League.
13 uur geleden