Oranje-internationals grijpen met Wolfsburg naast Champions League
EINDHOVEN (ANP) - Voetbalsters Jill Roord, Dominique Janssen en Lynn Wilms zijn er niet in geslaagd voor het eerst in hun loopbaan de Champions League te winnen. Het drietal Nederlandse internationals verspeelde zaterdag, in een nagenoeg uitverkocht Philips-stadion in Eindhoven, met hun club VfL Wolfsburg in de finale een voorsprong van 2-0 bij rust tegen FC Barcelona: 2-3.
Voor Janssen betekende het haar tweede nederlaag in de eindstrijd van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Drie jaar geleden verloor ze met Wolfsburg van Olympique Lyon (3-1). Wolfsburg heeft nu vier Champions League-finales op rij verloren, de vorige drie keer telkens tegen Lyon (2016, 2018 en dus 2020). In 2014 won Wolfsburg de Champions League voor het laatst.
Wolfsburg, waar Roord, Janssen en Wilms allemaal in de basis stonden, kwam al in de 4e minuut op voorsprong. Na balverlies van rechtsback Lucy Bronzes schoot Ewa Pajor de bal, via een hand van de keepster, in de rechterbovenhoek: 1-0. Voor de Poolse spits betekende het dit seizoen haar negende treffer in de Champions League. Daarmee is ze topscorer.
Grote kansen
Barcelona had het betere van het spel en kreeg ook een aantal grote kansen. Irene Paredes kopte in de 12e minuut, na een hoekschop, vanuit vrijstaande positie naast. Ook de Noorse aanvalster Caroline Hansen kreeg een enorme mogelijkheid. In de 34e minuut miste ze van dichtbij.
Wolfsburg, dat onder leiding staat van trainer Tommy Stroot, was een stuk efficiënter. Na een voorzet van Pajor kopte Alexandra Popp in de 37e minuut de 2-0 binnen. Popp leek voorafgaand aan die treffer een overtreding te hebben gemaakt, maar de arbitrage oordeelde dat daar geen sprake van was.
Overwicht
Na rust maakte Barcelona snel duidelijk dat Wolfsburg zich nog niet rijk hoefde te rekenen. De achterstand was binnen vijf minuten weggewerkt. Patricia Guijarro kon in de 48e en 50e minuut scoren, beide keren van dichtbij na een voorzet vanaf rechts.
Wolfsburg wist daarna iets onder de druk uit te komen, maar Barcelona bleef de bovenliggende partij. In de 70e minuut betaalde dat overwicht zich uit in een derde treffer. Wilms speelde daarbij geen gelukkige rol. De rechtsback schoot de bal in het strafschopgebied tegen een ploeggenote aan, waarna de Zweedse Fridolina Rolfö scoorde: 2-3.
FC Barcelona won de Champions League daarmee voor de tweede keer. De Catalaanse vrouwen versloegen in 2021 Chelsea in de finale met 4-0. Vorig jaar moest Barcelona de eindzege aan Olympique Lyon (3-1) laten.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Gabriel Martinelli heeft zijn excuses aangeboden aan Liverpool-speler Conor Bradley na een incident in de slotfase van de competitiewedstrijd tussen Arsenal en Liverpool (0-0) van donderdagavond. De aanvaller van Arsenal gooide een bal op de net geblesseerd geraakte Bradley en duwde hem vervolgens over de zijlijn het veld uit.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich deze maand versterken met een verdedigende middenvelder, linksback en aanvaller. Dat vertelde trainer Fred Grim op een persmoment.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax begint zonder Wout Weghorst en Steven Berghuis aan de tweede helft van het seizoen. Beide spelers ontbreken zondag tijdens de uitwedstrijd tegen Telstar.
34 minuten geledenJEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
13 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
15 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
16 uur geleden