Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje-international Pelova wordt in Engeland overal herkend

Oranje-international Pelova wordt in Engeland overal herkend

ZEIST (ANP) - Oranje-international Victoria Pelova is in Engeland veel bekender dan in Nederland. Sinds haar overstap van Ajax naar Arsenal begin dit jaar heeft de 24-jarige middenveldster al zoveel indruk gemaakt dat ze in Londen niet meer normaal over straat kan. In Nederland heeft ze daar helemaal geen last van, zegt Pelova, die vrijdag op Wembley haar vijftigste interland kan spelen.

Pelova werd bijvoorbeeld herkend toen ze in Londen spullen ging halen voor de nieuwe puppy van ploeg- en landgenote Vivianne Miedema. Ze wordt ook aangesproken als ze in een pub een traditioneel Britse Sunday roast gaat eten. "Iedereen herkent je, want iedereen kijkt voetbal. En dat contact gaat heel makkelijk, want het is veel voetbalpraat. Dat vind ik heel leuk."

De beleving van het vrouwenvoetbal is in Engeland veel groter dan in Nederland. "Dat zag je al tijdens het EK in Engeland vorig jaar, maar ook zeker bij competitiewedstrijden. De fans van Arsenal zijn echt de beste ever. Ze hebben voor iedereen een liedje en ze blijven zingen. Het voelt echt alsof ze van je houden. Iedereen zou een keer moeten komen kijken."

70.000 kaarten

Toch verwacht Pelova vrijdag tegen Engeland op Wembley niet per se zo'n sfeer. "Interlands zijn heel wat anders dan clubwedstrijden, dat kun je niet met elkaar vergelijken. Maar ik denk alsnog dat het zeker leeft. Dit zijn de wedstrijden waar je van droomt als klein kind."

In de kleedkamer van de Engelse nummer 2 Arsenal is het de afgelopen weken toch nog niet veel over de Nations League-clash gegaan. "Soms maakten we er wel een grapje over, maar het ging meer over onze wedstrijd tegen Chelsea." Bij het competitieduel met de koploper in het Emirates Stadium zijn op 10 december zeker 50.000 mensen. Voor het duel op Wembley van vrijdag zijn al ruim 70.000 kaarten verkocht.

Olympische Spelen

Pelova heeft al met ploeggenote Beth Mead afgesproken om na het cruciale duel van shirt te ruilen. De sterspeelster van de Engelsen is voor het eerst in ruim een jaar weer opgeroepen na een kruisbandblessure. "Ze heeft een moeilijk jaar gehad, dus ik ben heel blij en trots dat ze weer terug is. Voor de wedstrijd hoef ik haar en mijn andere ploeggenoten echt niet te zien. Daar ben ik heel erg in. Maar na afloop zal ik, ook als we verliezen, wel even met haar gaan praten."

Pelova wil vrijdag met Oranje een grote stap zetten richting de Olympische Spelen van Parijs. Met nog twee duels te gaan heeft Oranje als koploper 2 punten voorsprong op België en 3 op Engeland. Alleen de groepswinnaar houdt kans op de Spelen.

Meer uit Voetbal

Trainer Farioli met Porto naar kwartfinale Europa League

PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.

7 uur geleden
Aanvoerder Mijnans is trots op AZ na eclatante zege in Praag

PRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.

8 uur geleden
AZ declasseert Sparta Praag (0-4) en staat in kwartfinale

PRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).

8 uur geleden
SC Freiburg en Celta de Vigo naar kwartfinale Europa League

FREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.

9 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen heldenonthaal in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".

9 uur geleden
AZ begint met buitenspeler Daal tegen Sparta Praag

PRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.

10 uur geleden
FIFA: elk vrouwenteam minimaal één vrouwelijke coach

ZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.

11 uur geleden