Oranje-international Pelova wordt in Engeland overal herkend
ZEIST (ANP) - Oranje-international Victoria Pelova is in Engeland veel bekender dan in Nederland. Sinds haar overstap van Ajax naar Arsenal begin dit jaar heeft de 24-jarige middenveldster al zoveel indruk gemaakt dat ze in Londen niet meer normaal over straat kan. In Nederland heeft ze daar helemaal geen last van, zegt Pelova, die vrijdag op Wembley haar vijftigste interland kan spelen.
Pelova werd bijvoorbeeld herkend toen ze in Londen spullen ging halen voor de nieuwe puppy van ploeg- en landgenote Vivianne Miedema. Ze wordt ook aangesproken als ze in een pub een traditioneel Britse Sunday roast gaat eten. "Iedereen herkent je, want iedereen kijkt voetbal. En dat contact gaat heel makkelijk, want het is veel voetbalpraat. Dat vind ik heel leuk."
De beleving van het vrouwenvoetbal is in Engeland veel groter dan in Nederland. "Dat zag je al tijdens het EK in Engeland vorig jaar, maar ook zeker bij competitiewedstrijden. De fans van Arsenal zijn echt de beste ever. Ze hebben voor iedereen een liedje en ze blijven zingen. Het voelt echt alsof ze van je houden. Iedereen zou een keer moeten komen kijken."
70.000 kaarten
Toch verwacht Pelova vrijdag tegen Engeland op Wembley niet per se zo'n sfeer. "Interlands zijn heel wat anders dan clubwedstrijden, dat kun je niet met elkaar vergelijken. Maar ik denk alsnog dat het zeker leeft. Dit zijn de wedstrijden waar je van droomt als klein kind."
In de kleedkamer van de Engelse nummer 2 Arsenal is het de afgelopen weken toch nog niet veel over de Nations League-clash gegaan. "Soms maakten we er wel een grapje over, maar het ging meer over onze wedstrijd tegen Chelsea." Bij het competitieduel met de koploper in het Emirates Stadium zijn op 10 december zeker 50.000 mensen. Voor het duel op Wembley van vrijdag zijn al ruim 70.000 kaarten verkocht.
Olympische Spelen
Pelova heeft al met ploeggenote Beth Mead afgesproken om na het cruciale duel van shirt te ruilen. De sterspeelster van de Engelsen is voor het eerst in ruim een jaar weer opgeroepen na een kruisbandblessure. "Ze heeft een moeilijk jaar gehad, dus ik ben heel blij en trots dat ze weer terug is. Voor de wedstrijd hoef ik haar en mijn andere ploeggenoten echt niet te zien. Daar ben ik heel erg in. Maar na afloop zal ik, ook als we verliezen, wel even met haar gaan praten."
Pelova wil vrijdag met Oranje een grote stap zetten richting de Olympische Spelen van Parijs. Met nog twee duels te gaan heeft Oranje als koploper 2 punten voorsprong op België en 3 op Engeland. Alleen de groepswinnaar houdt kans op de Spelen.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.
30 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft ondanks een gelijkspel tegen Belarus goede zaken gedaan in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal. De koploper in Groep C bleef thuis steken op 2-2, maar zag concurrent Schotland met 3-2 verliezen in Griekenland.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is na de zege op Zweden dicht bij kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De Zwitsers wonnen in Genève met 4-1 en houden daarmee een marge van 3 punten op Kosovo, dat met 2-0 won bij Slovenië.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Spanje is vrijwel zeker van deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in de voorlaatste kwalificatiewedstrijd in Tbilisi met 4-0 te sterk voor Georgië. In dezelfde groep won Turkije met 2-0 van Bulgarije.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.
9 uur geleden