Oranje-international Pelova wordt in Engeland overal herkend
ZEIST (ANP) - Oranje-international Victoria Pelova is in Engeland veel bekender dan in Nederland. Sinds haar overstap van Ajax naar Arsenal begin dit jaar heeft de 24-jarige middenveldster al zoveel indruk gemaakt dat ze in Londen niet meer normaal over straat kan. In Nederland heeft ze daar helemaal geen last van, zegt Pelova, die vrijdag op Wembley haar vijftigste interland kan spelen.
Pelova werd bijvoorbeeld herkend toen ze in Londen spullen ging halen voor de nieuwe puppy van ploeg- en landgenote Vivianne Miedema. Ze wordt ook aangesproken als ze in een pub een traditioneel Britse Sunday roast gaat eten. "Iedereen herkent je, want iedereen kijkt voetbal. En dat contact gaat heel makkelijk, want het is veel voetbalpraat. Dat vind ik heel leuk."
De beleving van het vrouwenvoetbal is in Engeland veel groter dan in Nederland. "Dat zag je al tijdens het EK in Engeland vorig jaar, maar ook zeker bij competitiewedstrijden. De fans van Arsenal zijn echt de beste ever. Ze hebben voor iedereen een liedje en ze blijven zingen. Het voelt echt alsof ze van je houden. Iedereen zou een keer moeten komen kijken."
70.000 kaarten
Toch verwacht Pelova vrijdag tegen Engeland op Wembley niet per se zo'n sfeer. "Interlands zijn heel wat anders dan clubwedstrijden, dat kun je niet met elkaar vergelijken. Maar ik denk alsnog dat het zeker leeft. Dit zijn de wedstrijden waar je van droomt als klein kind."
In de kleedkamer van de Engelse nummer 2 Arsenal is het de afgelopen weken toch nog niet veel over de Nations League-clash gegaan. "Soms maakten we er wel een grapje over, maar het ging meer over onze wedstrijd tegen Chelsea." Bij het competitieduel met de koploper in het Emirates Stadium zijn op 10 december zeker 50.000 mensen. Voor het duel op Wembley van vrijdag zijn al ruim 70.000 kaarten verkocht.
Olympische Spelen
Pelova heeft al met ploeggenote Beth Mead afgesproken om na het cruciale duel van shirt te ruilen. De sterspeelster van de Engelsen is voor het eerst in ruim een jaar weer opgeroepen na een kruisbandblessure. "Ze heeft een moeilijk jaar gehad, dus ik ben heel blij en trots dat ze weer terug is. Voor de wedstrijd hoef ik haar en mijn andere ploeggenoten echt niet te zien. Daar ben ik heel erg in. Maar na afloop zal ik, ook als we verliezen, wel even met haar gaan praten."
Pelova wil vrijdag met Oranje een grote stap zetten richting de Olympische Spelen van Parijs. Met nog twee duels te gaan heeft Oranje als koploper 2 punten voorsprong op België en 3 op Engeland. Alleen de groepswinnaar houdt kans op de Spelen.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
2 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
4 uur geleden