Oranje-international Pelova wordt in Engeland overal herkend
ZEIST (ANP) - Oranje-international Victoria Pelova is in Engeland veel bekender dan in Nederland. Sinds haar overstap van Ajax naar Arsenal begin dit jaar heeft de 24-jarige middenveldster al zoveel indruk gemaakt dat ze in Londen niet meer normaal over straat kan. In Nederland heeft ze daar helemaal geen last van, zegt Pelova, die vrijdag op Wembley haar vijftigste interland kan spelen.
Pelova werd bijvoorbeeld herkend toen ze in Londen spullen ging halen voor de nieuwe puppy van ploeg- en landgenote Vivianne Miedema. Ze wordt ook aangesproken als ze in een pub een traditioneel Britse Sunday roast gaat eten. "Iedereen herkent je, want iedereen kijkt voetbal. En dat contact gaat heel makkelijk, want het is veel voetbalpraat. Dat vind ik heel leuk."
De beleving van het vrouwenvoetbal is in Engeland veel groter dan in Nederland. "Dat zag je al tijdens het EK in Engeland vorig jaar, maar ook zeker bij competitiewedstrijden. De fans van Arsenal zijn echt de beste ever. Ze hebben voor iedereen een liedje en ze blijven zingen. Het voelt echt alsof ze van je houden. Iedereen zou een keer moeten komen kijken."
70.000 kaarten
Toch verwacht Pelova vrijdag tegen Engeland op Wembley niet per se zo'n sfeer. "Interlands zijn heel wat anders dan clubwedstrijden, dat kun je niet met elkaar vergelijken. Maar ik denk alsnog dat het zeker leeft. Dit zijn de wedstrijden waar je van droomt als klein kind."
In de kleedkamer van de Engelse nummer 2 Arsenal is het de afgelopen weken toch nog niet veel over de Nations League-clash gegaan. "Soms maakten we er wel een grapje over, maar het ging meer over onze wedstrijd tegen Chelsea." Bij het competitieduel met de koploper in het Emirates Stadium zijn op 10 december zeker 50.000 mensen. Voor het duel op Wembley van vrijdag zijn al ruim 70.000 kaarten verkocht.
Olympische Spelen
Pelova heeft al met ploeggenote Beth Mead afgesproken om na het cruciale duel van shirt te ruilen. De sterspeelster van de Engelsen is voor het eerst in ruim een jaar weer opgeroepen na een kruisbandblessure. "Ze heeft een moeilijk jaar gehad, dus ik ben heel blij en trots dat ze weer terug is. Voor de wedstrijd hoef ik haar en mijn andere ploeggenoten echt niet te zien. Daar ben ik heel erg in. Maar na afloop zal ik, ook als we verliezen, wel even met haar gaan praten."
Pelova wil vrijdag met Oranje een grote stap zetten richting de Olympische Spelen van Parijs. Met nog twee duels te gaan heeft Oranje als koploper 2 punten voorsprong op België en 3 op Engeland. Alleen de groepswinnaar houdt kans op de Spelen.
Meer uit Voetbal
SPLIT (ANP) - In het Kroatische Split zijn achttien Ajax-supporters opgepakt, melden Kroatische media. De club uit Amsterdam speelt daar donderdag een wedstrijd tegen Hajduk Split in de Conference League.
6 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Trainer Peter Bosz vond zijn ploeg "voetballend de bovenliggende partij" tijdens de met 1-0 verloren uitwedstrijd bij RB Leipzig. "Ik denk dat we over negentig minuten een goede wedstrijd hebben gespeeld", zei de trainer na afloop.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink had in het gewonnen WK-kwalificatieduel met Hongarije "qua spel iets meer verwacht" van de voetbalsters van Oranje, maar is alsnog tevreden. "Dat komt door de doelpunten die we in de eerste helft maken en de kansen die we creëren in de tweede helft", zei Veurink na de 3-0-thuiszege tegen de NOS. De zege was na de 8-0-overwinning van vrijdag ruim genoeg voor een plek in de laatste ronde van de WK-kwalificatie.
13 uur geledenLEIPZIG (ANP) - PSV heeft in zijn tweede wedstrijd in de competitiefase van de Champions League een nipte nederlaag geleden bij RB Leipzig. De ploeg van trainer Peter Bosz ging in Duitsland met 1-0 onderuit.
16 uur geledenTILBURG (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zich geplaatst voor de laatste ronde van de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Brazilië. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink was in Tilburg opnieuw duidelijk te sterk voor Hongarije, al viel de zege met 3-0 een stuk kleiner uit dan de 8-0 van vrijdag in de uitwedstrijd. Over anderhalve maand is Slovenië de laatste tegenstander in de strijd om een WK-ticket.
16 uur geledenGETAFE (ANP) - Dani Carvajal, voormalig aanvoerder van Real Madrid, vervolgt zijn voetbalcarrière bij Getafe. De club uit Spanje meldt op zijn website dat de 34-jarige verdediger heeft getekend tot het einde van dit seizoen.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong blijft directeur topvoetbal van de KNVB. De oud-voetballer heeft zijn verbintenis met vier jaar verlengd. Zijn nieuwe contract gaat op 1 januari, zo meldt de KNVB.
1 dag geleden