Oranje-international Pelova wordt in Engeland overal herkend
ZEIST (ANP) - Oranje-international Victoria Pelova is in Engeland veel bekender dan in Nederland. Sinds haar overstap van Ajax naar Arsenal begin dit jaar heeft de 24-jarige middenveldster al zoveel indruk gemaakt dat ze in Londen niet meer normaal over straat kan. In Nederland heeft ze daar helemaal geen last van, zegt Pelova, die vrijdag op Wembley haar vijftigste interland kan spelen.
Pelova werd bijvoorbeeld herkend toen ze in Londen spullen ging halen voor de nieuwe puppy van ploeg- en landgenote Vivianne Miedema. Ze wordt ook aangesproken als ze in een pub een traditioneel Britse Sunday roast gaat eten. "Iedereen herkent je, want iedereen kijkt voetbal. En dat contact gaat heel makkelijk, want het is veel voetbalpraat. Dat vind ik heel leuk."
De beleving van het vrouwenvoetbal is in Engeland veel groter dan in Nederland. "Dat zag je al tijdens het EK in Engeland vorig jaar, maar ook zeker bij competitiewedstrijden. De fans van Arsenal zijn echt de beste ever. Ze hebben voor iedereen een liedje en ze blijven zingen. Het voelt echt alsof ze van je houden. Iedereen zou een keer moeten komen kijken."
70.000 kaarten
Toch verwacht Pelova vrijdag tegen Engeland op Wembley niet per se zo'n sfeer. "Interlands zijn heel wat anders dan clubwedstrijden, dat kun je niet met elkaar vergelijken. Maar ik denk alsnog dat het zeker leeft. Dit zijn de wedstrijden waar je van droomt als klein kind."
In de kleedkamer van de Engelse nummer 2 Arsenal is het de afgelopen weken toch nog niet veel over de Nations League-clash gegaan. "Soms maakten we er wel een grapje over, maar het ging meer over onze wedstrijd tegen Chelsea." Bij het competitieduel met de koploper in het Emirates Stadium zijn op 10 december zeker 50.000 mensen. Voor het duel op Wembley van vrijdag zijn al ruim 70.000 kaarten verkocht.
Olympische Spelen
Pelova heeft al met ploeggenote Beth Mead afgesproken om na het cruciale duel van shirt te ruilen. De sterspeelster van de Engelsen is voor het eerst in ruim een jaar weer opgeroepen na een kruisbandblessure. "Ze heeft een moeilijk jaar gehad, dus ik ben heel blij en trots dat ze weer terug is. Voor de wedstrijd hoef ik haar en mijn andere ploeggenoten echt niet te zien. Daar ben ik heel erg in. Maar na afloop zal ik, ook als we verliezen, wel even met haar gaan praten."
Pelova wil vrijdag met Oranje een grote stap zetten richting de Olympische Spelen van Parijs. Met nog twee duels te gaan heeft Oranje als koploper 2 punten voorsprong op Belgiƫ en 3 op Engeland. Alleen de groepswinnaar houdt kans op de Spelen.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
14 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
15 uur geleden