Oranje-international Miedema na zeven jaar weg bij Arsenal
LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema vertrekt bij Arsenal. De 27-jarige spits van Oranje kwam zeven jaar lang uit voor de Londense club en heeft een aflopend contract.
"Het was een eer om voor een club met zoveel historie en traditie uit te mogen komen", aldus Miedema, die dit seizoen amper voetbalde door een zware kruisbandblessure.
Miedema, die in de zomer van 2017 over kwam van Bayern München, won in 2019 met Arsenal de Engelse titel. In 172 wedstrijden maakte ze 150 doelpunten en gaf ze 50 assists. Met 79 doelpunten is Miedema recordhoudster in de Women's Super League (WSL).
Prachtige herinneringen
"Namens iedereen bij de club bedanken we Vivianne voor haar enorme bijdrage aan het succes van het team gedurende haar zeven jaar bij ons. Haar doelpunten en algehele prestaties als speelster van Arsenal zijn van de hoogste kwaliteit en ze heeft door de jaren heen zoveel prachtige herinneringen voor ons gecreëerd", reageert sportdirecteur Edu van Arsenal in een verklaring.
Het is nog niet duidelijk waar Miedema haar loopbaan vervolgt.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
11 uur geleden