Oranje-international Miedema na zeven jaar weg bij Arsenal
LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema vertrekt bij Arsenal. De 27-jarige spits van Oranje kwam zeven jaar lang uit voor de Londense club en heeft een aflopend contract.
"Het was een eer om voor een club met zoveel historie en traditie uit te mogen komen", aldus Miedema, die dit seizoen amper voetbalde door een zware kruisbandblessure.
Miedema, die in de zomer van 2017 over kwam van Bayern München, won in 2019 met Arsenal de Engelse titel. In 172 wedstrijden maakte ze 150 doelpunten en gaf ze 50 assists. Met 79 doelpunten is Miedema recordhoudster in de Women's Super League (WSL).
Prachtige herinneringen
"Namens iedereen bij de club bedanken we Vivianne voor haar enorme bijdrage aan het succes van het team gedurende haar zeven jaar bij ons. Haar doelpunten en algehele prestaties als speelster van Arsenal zijn van de hoogste kwaliteit en ze heeft door de jaren heen zoveel prachtige herinneringen voor ons gecreëerd", reageert sportdirecteur Edu van Arsenal in een verklaring.
Het is nog niet duidelijk waar Miedema haar loopbaan vervolgt.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Het eerste doelpunt van Noa Lang voor Napoli in de Serie A zal bevrijdend werken. "Het beste moet nog komen, dit is nog maar het begin", zei de aanvaller bij Sky Italia na de winst op Atalanta (3-1). Lang begon pas voor de tweede keer in de basis en maakte het derde doelpunt voor zijn ploeg.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
12 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
12 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
14 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.
14 uur geleden