Oranje-international Miedema na zeven jaar weg bij Arsenal
LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema vertrekt bij Arsenal. De 27-jarige spits van Oranje kwam zeven jaar lang uit voor de Londense club en heeft een aflopend contract.
"Het was een eer om voor een club met zoveel historie en traditie uit te mogen komen", aldus Miedema, die dit seizoen amper voetbalde door een zware kruisbandblessure.
Miedema, die in de zomer van 2017 over kwam van Bayern München, won in 2019 met Arsenal de Engelse titel. In 172 wedstrijden maakte ze 150 doelpunten en gaf ze 50 assists. Met 79 doelpunten is Miedema recordhoudster in de Women's Super League (WSL).
Prachtige herinneringen
"Namens iedereen bij de club bedanken we Vivianne voor haar enorme bijdrage aan het succes van het team gedurende haar zeven jaar bij ons. Haar doelpunten en algehele prestaties als speelster van Arsenal zijn van de hoogste kwaliteit en ze heeft door de jaren heen zoveel prachtige herinneringen voor ons gecreëerd", reageert sportdirecteur Edu van Arsenal in een verklaring.
Het is nog niet duidelijk waar Miedema haar loopbaan vervolgt.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
23 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
47 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.
4 uur geleden