Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje-international Malen blijft nuchter na vele complimenten

Oranje-international Malen blijft nuchter na vele complimenten

ZEIST (ANP) - Donyell Malen heeft na zijn optreden in de groepswedstrijd tegen Noord-Macedonië op het EK (3-0) veel complimenten gekregen. "Ik heb veel reacties gehad, van familie en vrienden. Ze waren blij voor me", aldus de international van Oranje. "Het maakt me trots dat ik tijdens het EK in de basis mocht starten. Als je er mag staan, moet je het laten zien."

Malen kreeg van bondscoach Frank de Boer de voorkeur boven Wout Weghorst, die tegen Oekraïne (3-2) en Oostenrijk (2-0) nog een basisplaats had. De PSV'er vormde een goed koppel met Memphis Depay. Malen gaf, na een goede combinatie, halverwege de eerste helft de assist bij de 1-0 van Depay. Ook bij de derde treffer, van Georginio Wijnaldum, was Malen belangrijk.

In december 2019 liep Malen in de uitwedstrijd tegen Feyenoord een zware knieblessure op. "Ik heb een lange weg bewandeld. Het geeft me een heel fijn gevoel", zegt de spits, die hoopt zondag in de achtste finales weer te mogen beginnen. "Iedere speler wil hier gewoon starten. Ik denk ook dat het goed is dat iedereen er zo in staat. Het is heel menselijk dat je teleurgesteld bent op het moment dat je niet speelt. We hebben nog vijf of zes trainingsdagen. Daar doet iedereen z'n stinkende best. Uiteindelijk bepaalt de trainer."

Depay

Malen werd niet ongeduldig, zei hij, toen bleek dat De Boer voorin naast Depay de voorkeur ging geven aan Weghorst. "Dat viel wel mee. Ik weet wat ik te bieden heb."

Depay oogde met Malen naast zich een stuk gelukkiger dan met Weghorst. De twee snelle aanvallers wisten elkaar goed te vinden. De ene keer ging Depay diep, een andere keer weer Malen. "We passen goed bij elkaar", vindt Malen. "Ik weet wat hij wil. Andersom denk ik ook wel. We weten wanneer we in onze kracht kunnen komen. Het ging goed gisteren, maar er zit ook nog genoeg verbetering in."

Wijnaldum

Naast Depay heeft Malen bij Oranje ook veel aan aanvoerder Georginio Wijnaldum. "Het zijn ervaren jongens. Ze spelen al langere tijd voor het Nederlands elftal en weten wat er gevraagd wordt."

De stemming bij veel Oranjefans is na drie zeges omgeslagen, vooral bij de jongste jeugd. Malen: "Ik vind het wel mooi dat ze dat gevoel hebben. Wij moeten dat zelf ook hebben en uitstralen. Hopelijk winnen we het EK."

Meer uit Voetbal

Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

8 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

10 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

10 uur geleden
Bondscoach Koeman rekent niet op geblesseerde Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."

11 uur geleden
Sevilla neemt afscheid van trainer Almeyda

SEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.

12 uur geleden
Van Gaal blijft ook nieuwe leiding van Ajax adviseren

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.

13 uur geleden
Middenvelder Nmecha mist interlands van Duitsland door blessure

DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).

16 uur geleden