
Oranje-international Malen blijft nuchter na vele complimenten
ZEIST (ANP) - Donyell Malen heeft na zijn optreden in de groepswedstrijd tegen Noord-Macedonië op het EK (3-0) veel complimenten gekregen. "Ik heb veel reacties gehad, van familie en vrienden. Ze waren blij voor me", aldus de international van Oranje. "Het maakt me trots dat ik tijdens het EK in de basis mocht starten. Als je er mag staan, moet je het laten zien."
Malen kreeg van bondscoach Frank de Boer de voorkeur boven Wout Weghorst, die tegen Oekraïne (3-2) en Oostenrijk (2-0) nog een basisplaats had. De PSV'er vormde een goed koppel met Memphis Depay. Malen gaf, na een goede combinatie, halverwege de eerste helft de assist bij de 1-0 van Depay. Ook bij de derde treffer, van Georginio Wijnaldum, was Malen belangrijk.
In december 2019 liep Malen in de uitwedstrijd tegen Feyenoord een zware knieblessure op. "Ik heb een lange weg bewandeld. Het geeft me een heel fijn gevoel", zegt de spits, die hoopt zondag in de achtste finales weer te mogen beginnen. "Iedere speler wil hier gewoon starten. Ik denk ook dat het goed is dat iedereen er zo in staat. Het is heel menselijk dat je teleurgesteld bent op het moment dat je niet speelt. We hebben nog vijf of zes trainingsdagen. Daar doet iedereen z'n stinkende best. Uiteindelijk bepaalt de trainer."
Depay
Malen werd niet ongeduldig, zei hij, toen bleek dat De Boer voorin naast Depay de voorkeur ging geven aan Weghorst. "Dat viel wel mee. Ik weet wat ik te bieden heb."
Depay oogde met Malen naast zich een stuk gelukkiger dan met Weghorst. De twee snelle aanvallers wisten elkaar goed te vinden. De ene keer ging Depay diep, een andere keer weer Malen. "We passen goed bij elkaar", vindt Malen. "Ik weet wat hij wil. Andersom denk ik ook wel. We weten wanneer we in onze kracht kunnen komen. Het ging goed gisteren, maar er zit ook nog genoeg verbetering in."
Wijnaldum
Naast Depay heeft Malen bij Oranje ook veel aan aanvoerder Georginio Wijnaldum. "Het zijn ervaren jongens. Ze spelen al langere tijd voor het Nederlands elftal en weten wat er gevraagd wordt."
De stemming bij veel Oranjefans is na drie zeges omgeslagen, vooral bij de jongste jeugd. Malen: "Ik vind het wel mooi dat ze dat gevoel hebben. Wij moeten dat zelf ook hebben en uitstralen. Hopelijk winnen we het EK."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona heeft het contract van coach Hansi Flick verlengd tot de zomer van 2027, zo meldde de Spaanse landskampioen woensdag. De 60-jarige Duitser traint de Catalaanse club waarvoor onder anderen Lamine Yamal en Frenkie de Jong uitkomen, sinds afgelopen zomer. Hij tekende toen een contract voor twee seizoenen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst heeft zijn toekomst aan Ajax verbonden. "Ik kan nu al niet wachten op volgend jaar, Ajacieden. Dan gaan we samen veel vieren", zegt de spits in een boodschap op Instagram.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Evert Linthorst heeft zijn contract bij Go Ahead Eagles opengebroken en tot medio 2028 verlengd. De oude verbintenis van de 25-jarige middenvelder liep volgend jaar af.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Przemyslaw Tyton heeft zijn contract bij FC Twente met een seizoen verlengd. De 38-jarige Pool is dit seizoen achter Lars Unnerstall de tweede keeper van de club uit Enschede.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Jurriën Timber ontbreekt mogelijk bij de eerste WK-kwalificatiewedstrijden van Oranje begin volgende maand tegen Finland en Malta. De speler van Arsenal heeft dinsdag een enkeloperatie ondergaan en zit "enkele weken" langs de kant, meldt trainer Mikel Arteta op de website van de club.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal wil FC Groningen-doelman Etienne Vaessen drie duels schorsen, plus één voorwaardelijk, voor zijn "gewelddadige handeling" tijdens het opstootje na het thuisduel met Ajax vorige week (2-2). Vaessen zou een teamofficial van de Amsterdammers naar de grond hebben geduwd en/of geslagen, laat een woordvoerder weten.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR/DPA) - Coach Pep Guardiola van Manchester City wil komend seizoen met een kleinere selectie werken. Hij heeft zijn werkgever zelfs gedreigd op te stappen als dat niet gebeurt, ondanks zijn contract tot 2027.
12 uur geleden