Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje-international Malen blijft nuchter na vele complimenten

Oranje-international Malen blijft nuchter na vele complimenten

ZEIST (ANP) - Donyell Malen heeft na zijn optreden in de groepswedstrijd tegen Noord-Macedonië op het EK (3-0) veel complimenten gekregen. "Ik heb veel reacties gehad, van familie en vrienden. Ze waren blij voor me", aldus de international van Oranje. "Het maakt me trots dat ik tijdens het EK in de basis mocht starten. Als je er mag staan, moet je het laten zien."

Malen kreeg van bondscoach Frank de Boer de voorkeur boven Wout Weghorst, die tegen Oekraïne (3-2) en Oostenrijk (2-0) nog een basisplaats had. De PSV'er vormde een goed koppel met Memphis Depay. Malen gaf, na een goede combinatie, halverwege de eerste helft de assist bij de 1-0 van Depay. Ook bij de derde treffer, van Georginio Wijnaldum, was Malen belangrijk.

In december 2019 liep Malen in de uitwedstrijd tegen Feyenoord een zware knieblessure op. "Ik heb een lange weg bewandeld. Het geeft me een heel fijn gevoel", zegt de spits, die hoopt zondag in de achtste finales weer te mogen beginnen. "Iedere speler wil hier gewoon starten. Ik denk ook dat het goed is dat iedereen er zo in staat. Het is heel menselijk dat je teleurgesteld bent op het moment dat je niet speelt. We hebben nog vijf of zes trainingsdagen. Daar doet iedereen z'n stinkende best. Uiteindelijk bepaalt de trainer."

Depay

Malen werd niet ongeduldig, zei hij, toen bleek dat De Boer voorin naast Depay de voorkeur ging geven aan Weghorst. "Dat viel wel mee. Ik weet wat ik te bieden heb."

Depay oogde met Malen naast zich een stuk gelukkiger dan met Weghorst. De twee snelle aanvallers wisten elkaar goed te vinden. De ene keer ging Depay diep, een andere keer weer Malen. "We passen goed bij elkaar", vindt Malen. "Ik weet wat hij wil. Andersom denk ik ook wel. We weten wanneer we in onze kracht kunnen komen. Het ging goed gisteren, maar er zit ook nog genoeg verbetering in."

Wijnaldum

Naast Depay heeft Malen bij Oranje ook veel aan aanvoerder Georginio Wijnaldum. "Het zijn ervaren jongens. Ze spelen al langere tijd voor het Nederlands elftal en weten wat er gevraagd wordt."

De stemming bij veel Oranjefans is na drie zeges omgeslagen, vooral bij de jongste jeugd. Malen: "Ik vind het wel mooi dat ze dat gevoel hebben. Wij moeten dat zelf ook hebben en uitstralen. Hopelijk winnen we het EK."

Meer uit Voetbal

Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

7 uur geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

8 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

10 uur geleden
Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

20 uur geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

1 dag geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

1 dag geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

1 dag geleden