Oranje-international Malen blijft nuchter na vele complimenten
ZEIST (ANP) - Donyell Malen heeft na zijn optreden in de groepswedstrijd tegen Noord-Macedonië op het EK (3-0) veel complimenten gekregen. "Ik heb veel reacties gehad, van familie en vrienden. Ze waren blij voor me", aldus de international van Oranje. "Het maakt me trots dat ik tijdens het EK in de basis mocht starten. Als je er mag staan, moet je het laten zien."
Malen kreeg van bondscoach Frank de Boer de voorkeur boven Wout Weghorst, die tegen Oekraïne (3-2) en Oostenrijk (2-0) nog een basisplaats had. De PSV'er vormde een goed koppel met Memphis Depay. Malen gaf, na een goede combinatie, halverwege de eerste helft de assist bij de 1-0 van Depay. Ook bij de derde treffer, van Georginio Wijnaldum, was Malen belangrijk.
In december 2019 liep Malen in de uitwedstrijd tegen Feyenoord een zware knieblessure op. "Ik heb een lange weg bewandeld. Het geeft me een heel fijn gevoel", zegt de spits, die hoopt zondag in de achtste finales weer te mogen beginnen. "Iedere speler wil hier gewoon starten. Ik denk ook dat het goed is dat iedereen er zo in staat. Het is heel menselijk dat je teleurgesteld bent op het moment dat je niet speelt. We hebben nog vijf of zes trainingsdagen. Daar doet iedereen z'n stinkende best. Uiteindelijk bepaalt de trainer."
Depay
Malen werd niet ongeduldig, zei hij, toen bleek dat De Boer voorin naast Depay de voorkeur ging geven aan Weghorst. "Dat viel wel mee. Ik weet wat ik te bieden heb."
Depay oogde met Malen naast zich een stuk gelukkiger dan met Weghorst. De twee snelle aanvallers wisten elkaar goed te vinden. De ene keer ging Depay diep, een andere keer weer Malen. "We passen goed bij elkaar", vindt Malen. "Ik weet wat hij wil. Andersom denk ik ook wel. We weten wanneer we in onze kracht kunnen komen. Het ging goed gisteren, maar er zit ook nog genoeg verbetering in."
Wijnaldum
Naast Depay heeft Malen bij Oranje ook veel aan aanvoerder Georginio Wijnaldum. "Het zijn ervaren jongens. Ze spelen al langere tijd voor het Nederlands elftal en weten wat er gevraagd wordt."
De stemming bij veel Oranjefans is na drie zeges omgeslagen, vooral bij de jongste jeugd. Malen: "Ik vind het wel mooi dat ze dat gevoel hebben. Wij moeten dat zelf ook hebben en uitstralen. Hopelijk winnen we het EK."
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
15 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
5 uur geleden