Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje-international Malen blijft nuchter na vele complimenten

Oranje-international Malen blijft nuchter na vele complimenten

ZEIST (ANP) - Donyell Malen heeft na zijn optreden in de groepswedstrijd tegen Noord-Macedonië op het EK (3-0) veel complimenten gekregen. "Ik heb veel reacties gehad, van familie en vrienden. Ze waren blij voor me", aldus de international van Oranje. "Het maakt me trots dat ik tijdens het EK in de basis mocht starten. Als je er mag staan, moet je het laten zien."

Malen kreeg van bondscoach Frank de Boer de voorkeur boven Wout Weghorst, die tegen Oekraïne (3-2) en Oostenrijk (2-0) nog een basisplaats had. De PSV'er vormde een goed koppel met Memphis Depay. Malen gaf, na een goede combinatie, halverwege de eerste helft de assist bij de 1-0 van Depay. Ook bij de derde treffer, van Georginio Wijnaldum, was Malen belangrijk.

In december 2019 liep Malen in de uitwedstrijd tegen Feyenoord een zware knieblessure op. "Ik heb een lange weg bewandeld. Het geeft me een heel fijn gevoel", zegt de spits, die hoopt zondag in de achtste finales weer te mogen beginnen. "Iedere speler wil hier gewoon starten. Ik denk ook dat het goed is dat iedereen er zo in staat. Het is heel menselijk dat je teleurgesteld bent op het moment dat je niet speelt. We hebben nog vijf of zes trainingsdagen. Daar doet iedereen z'n stinkende best. Uiteindelijk bepaalt de trainer."

Depay

Malen werd niet ongeduldig, zei hij, toen bleek dat De Boer voorin naast Depay de voorkeur ging geven aan Weghorst. "Dat viel wel mee. Ik weet wat ik te bieden heb."

Depay oogde met Malen naast zich een stuk gelukkiger dan met Weghorst. De twee snelle aanvallers wisten elkaar goed te vinden. De ene keer ging Depay diep, een andere keer weer Malen. "We passen goed bij elkaar", vindt Malen. "Ik weet wat hij wil. Andersom denk ik ook wel. We weten wanneer we in onze kracht kunnen komen. Het ging goed gisteren, maar er zit ook nog genoeg verbetering in."

Wijnaldum

Naast Depay heeft Malen bij Oranje ook veel aan aanvoerder Georginio Wijnaldum. "Het zijn ervaren jongens. Ze spelen al langere tijd voor het Nederlands elftal en weten wat er gevraagd wordt."

De stemming bij veel Oranjefans is na drie zeges omgeslagen, vooral bij de jongste jeugd. Malen: "Ik vind het wel mooi dat ze dat gevoel hebben. Wij moeten dat zelf ook hebben en uitstralen. Hopelijk winnen we het EK."

Meer uit Voetbal

Heitinga assistent bij Tottenham Hotspur na ontslag bij Ajax

LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.

21 minuten geleden
Gastland Marokko speelt finale Afrika Cup tegen Senegal

RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.

7 uur geleden
Klaassen ziet Ajax 'collectief falen' tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.

16 uur geleden
Arbeloa in eerste duel als Real-coach uitgeschakeld door Albacete

ALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.

16 uur geleden
Fortuna Sittard ziet Fosso vertrekken naar Sturm Graz

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.

16 uur geleden
PSV na eenvoudige zege tegen FC Den Bosch naar kwartfinale beker

DEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.

16 uur geleden
Napoli speelt tegen Parma voor de derde keer op rij gelijk

NAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).

19 uur geleden