Oranje-international Malen blijft nuchter na vele complimenten
ZEIST (ANP) - Donyell Malen heeft na zijn optreden in de groepswedstrijd tegen Noord-Macedonië op het EK (3-0) veel complimenten gekregen. "Ik heb veel reacties gehad, van familie en vrienden. Ze waren blij voor me", aldus de international van Oranje. "Het maakt me trots dat ik tijdens het EK in de basis mocht starten. Als je er mag staan, moet je het laten zien."
Malen kreeg van bondscoach Frank de Boer de voorkeur boven Wout Weghorst, die tegen Oekraïne (3-2) en Oostenrijk (2-0) nog een basisplaats had. De PSV'er vormde een goed koppel met Memphis Depay. Malen gaf, na een goede combinatie, halverwege de eerste helft de assist bij de 1-0 van Depay. Ook bij de derde treffer, van Georginio Wijnaldum, was Malen belangrijk.
In december 2019 liep Malen in de uitwedstrijd tegen Feyenoord een zware knieblessure op. "Ik heb een lange weg bewandeld. Het geeft me een heel fijn gevoel", zegt de spits, die hoopt zondag in de achtste finales weer te mogen beginnen. "Iedere speler wil hier gewoon starten. Ik denk ook dat het goed is dat iedereen er zo in staat. Het is heel menselijk dat je teleurgesteld bent op het moment dat je niet speelt. We hebben nog vijf of zes trainingsdagen. Daar doet iedereen z'n stinkende best. Uiteindelijk bepaalt de trainer."
Depay
Malen werd niet ongeduldig, zei hij, toen bleek dat De Boer voorin naast Depay de voorkeur ging geven aan Weghorst. "Dat viel wel mee. Ik weet wat ik te bieden heb."
Depay oogde met Malen naast zich een stuk gelukkiger dan met Weghorst. De twee snelle aanvallers wisten elkaar goed te vinden. De ene keer ging Depay diep, een andere keer weer Malen. "We passen goed bij elkaar", vindt Malen. "Ik weet wat hij wil. Andersom denk ik ook wel. We weten wanneer we in onze kracht kunnen komen. Het ging goed gisteren, maar er zit ook nog genoeg verbetering in."
Wijnaldum
Naast Depay heeft Malen bij Oranje ook veel aan aanvoerder Georginio Wijnaldum. "Het zijn ervaren jongens. Ze spelen al langere tijd voor het Nederlands elftal en weten wat er gevraagd wordt."
De stemming bij veel Oranjefans is na drie zeges omgeslagen, vooral bij de jongste jeugd. Malen: "Ik vind het wel mooi dat ze dat gevoel hebben. Wij moeten dat zelf ook hebben en uitstralen. Hopelijk winnen we het EK."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse voetbalcompetitie versterkt. Het elftal van coach Cristian Chivu toonde in eigen stadion veerkracht tegen Pisa en won alsnog ruim: 6-2.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
23 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
23 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
1 dag geleden