Oranje-international Dekker gaat in Portugal voetballen
BRAGA (ANP) - Voetbalster Anouk Dekker verruilt Frankrijk voor Portugal. De 34-jarige Dekker gaat spelen voor SC Braga. De afgelopen zes jaar kwam de 86-voudig international van Oranje (zeven doelpunten) uit voor Montpellier.
"Het is moeilijk om afscheid te nemen van een plek die als thuis voelt", schrijft Dekker op Instagram. De oud-speelster van FC Twente was centraal achterin een vaste waarde in het Nederlands team dat in 2017 in eigen land de Europese titel veroverde. Tijdens het WK van 2019 pendelde ze tussen de bank en de basis. In de verloren WK-finale tegen de Verenigde Staten (0-2) stond Dekker aan de aftrap.
De routinier gaat volgende maand met Oranje naar Japan voor de Olympische Spelen, al behoort ze voorlopig wel tot de vier reservespeelsters. Bondscoach Sarina Wiegman hoopt dat het Internationaal Olympisch Comité toestemming geeft om die vier toe te voegen aan haar selectie van achttien vrouwen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
14 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
23 uur geleden