Oranje-international Dekker gaat in Portugal voetballen
BRAGA (ANP) - Voetbalster Anouk Dekker verruilt Frankrijk voor Portugal. De 34-jarige Dekker gaat spelen voor SC Braga. De afgelopen zes jaar kwam de 86-voudig international van Oranje (zeven doelpunten) uit voor Montpellier.
"Het is moeilijk om afscheid te nemen van een plek die als thuis voelt", schrijft Dekker op Instagram. De oud-speelster van FC Twente was centraal achterin een vaste waarde in het Nederlands team dat in 2017 in eigen land de Europese titel veroverde. Tijdens het WK van 2019 pendelde ze tussen de bank en de basis. In de verloren WK-finale tegen de Verenigde Staten (0-2) stond Dekker aan de aftrap.
De routinier gaat volgende maand met Oranje naar Japan voor de Olympische Spelen, al behoort ze voorlopig wel tot de vier reservespeelsters. Bondscoach Sarina Wiegman hoopt dat het Internationaal Olympisch Comité toestemming geeft om die vier toe te voegen aan haar selectie van achttien vrouwen.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
18 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
21 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
22 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
1 dag geleden