Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje-international De Ligt voor vijf jaar naar Bayern München

Oranje-international De Ligt voor vijf jaar naar Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - De transfer van Matthijs de Ligt van Juventus naar Bayern München is rond. De Duitse landskampioen betaalt naar verluidt minimaal 70 miljoen euro voor de verdediger van Oranje. Dat bedrag kan door bonussen oplopen tot 80 miljoen euro. De 22-jarige oud-Ajacied ondertekende in München een contract tot de zomer van 2027.

De Ligt speelde sinds 2019 bij Juventus, dat hem voor 75 miljoen euro overnam na een succesvol jaar met Ajax in de Champions League. De centrale verdediger kwam tot 87 competitiewedstrijden in Italië en was het grootste deel van de tijd basisspeler.

Bij Bayern komt De Ligt oud-ploeggenoten Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui van zijn tijd bij Ajax tegen. De middenvelder en verdediger kwamen eerder deze transferperiode over van de Amsterdamse club.

Oprechte waardering

Bayern speelde vorig jaar vooral met Niklas Süle en de Franse voetballers Dayot Upamecano en Lucas Hernández centraal in de verdediging. Süle is transfervrij vertrokken naar concurrent Borussia Dortmund.

"Ik ben erg blij om speler te worden bij deze grote club", zegt De Ligt op de website van Bayern München. "FC Bayern is de meest succesvolle club in Duitsland, een van de meest succesvolle clubs in Europa en ook in de wereld. Vanaf het begin voelde ik oprechte waardering. Dat heeft mij overtuigd. Daarnaast is FC Bayern een uitstekend geleide club met grote doelen."

Bayern wilde De Ligt in 2019 al naar Duitsland halen, zegt technisch directeur Hasan Salihamidzic. "We waren toen al overtuigd van zijn kwaliteiten als verdediger en dat zijn we nu nog meer. Met zijn professionaliteit, zijn winnaarsmentaliteit en zijn geweldige karakter, past Matthijs perfect bij ons. Hij was als jonge speler al een leider bij Ajax en op zijn 22e kan hij zich nu nog steeds verder doorontwikkelen."

Meer uit Voetbal

Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

13 uur geleden
Laat eigen doelpunt voorkomt nog eerste Saudische titel Ronaldo

RIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.

13 uur geleden
Bondsvoorzitter Curaçao boos over rol Nederlandse media

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."

19 uur geleden
Voetbalbond Curaçao bevestigt terugkeer Advocaat als bondscoach

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.

20 uur geleden
Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona tot medio 2028

BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.

22 uur geleden
Depay staat voor rentree bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.

1 dag geleden
Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

1 dag geleden