Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje-international De Ligt voor vijf jaar naar Bayern München

Oranje-international De Ligt voor vijf jaar naar Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - De transfer van Matthijs de Ligt van Juventus naar Bayern München is rond. De Duitse landskampioen betaalt naar verluidt minimaal 70 miljoen euro voor de verdediger van Oranje. Dat bedrag kan door bonussen oplopen tot 80 miljoen euro. De 22-jarige oud-Ajacied ondertekende in München een contract tot de zomer van 2027.

De Ligt speelde sinds 2019 bij Juventus, dat hem voor 75 miljoen euro overnam na een succesvol jaar met Ajax in de Champions League. De centrale verdediger kwam tot 87 competitiewedstrijden in Italië en was het grootste deel van de tijd basisspeler.

Bij Bayern komt De Ligt oud-ploeggenoten Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui van zijn tijd bij Ajax tegen. De middenvelder en verdediger kwamen eerder deze transferperiode over van de Amsterdamse club.

Oprechte waardering

Bayern speelde vorig jaar vooral met Niklas Süle en de Franse voetballers Dayot Upamecano en Lucas Hernández centraal in de verdediging. Süle is transfervrij vertrokken naar concurrent Borussia Dortmund.

"Ik ben erg blij om speler te worden bij deze grote club", zegt De Ligt op de website van Bayern München. "FC Bayern is de meest succesvolle club in Duitsland, een van de meest succesvolle clubs in Europa en ook in de wereld. Vanaf het begin voelde ik oprechte waardering. Dat heeft mij overtuigd. Daarnaast is FC Bayern een uitstekend geleide club met grote doelen."

Bayern wilde De Ligt in 2019 al naar Duitsland halen, zegt technisch directeur Hasan Salihamidzic. "We waren toen al overtuigd van zijn kwaliteiten als verdediger en dat zijn we nu nog meer. Met zijn professionaliteit, zijn winnaarsmentaliteit en zijn geweldige karakter, past Matthijs perfect bij ons. Hij was als jonge speler al een leider bij Ajax en op zijn 22e kan hij zich nu nog steeds verder doorontwikkelen."

Meer uit Voetbal

Napoli pakt ticket Champions League, AS Roma verslaat Lazio

PISA (ANP) - Napoli heeft zich op de voorlaatste speeldag verzekerd van een ticket voor de Champions League. De ploeg van Sam Beukema won met 3-0 bij Pisa. Het AS Roma van Donyell Malen en Devyne Rensch maakt ook een goede kans op deelname aan het belangrijkste Europese toernooi na een 2-0-zege in de derby tegen Lazio.

2 uur geleden
FIFA blij met 'uitstekende en constructieve bijeenkomst' met Iran

ISTANBUL (ANP) - Secretaris-generaal Mattias Grafström van de FIFA is "erg blij" met de gesprekken die hij zaterdag met de voetbalbond van Iran heeft gevoerd in aanloop naar het WK voetbal. "We hebben een uitstekende en constructieve bijeenkomst gehad", vertelde Grafström.

4 uur geleden
Belgische voetbalclub Antwerp ontslaat trainer Oosting

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.

5 uur geleden
Chelsea bevestigt komst van trainer Alonso

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.

6 uur geleden
Spaanse trainer Alonso lijkt dicht bij overgang naar Chelsea

MADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.

6 uur geleden
Voetballers Iran maandag naar WK-trainingskamp in Turkije

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.

17 uur geleden
Cristiano Ronaldo verliest met Al Nassr finale Aziatisch toernooi

RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.

18 uur geleden