Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje-international De Ligt voor vijf jaar naar Bayern München

Oranje-international De Ligt voor vijf jaar naar Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - De transfer van Matthijs de Ligt van Juventus naar Bayern München is rond. De Duitse landskampioen betaalt naar verluidt minimaal 70 miljoen euro voor de verdediger van Oranje. Dat bedrag kan door bonussen oplopen tot 80 miljoen euro. De 22-jarige oud-Ajacied ondertekende in München een contract tot de zomer van 2027.

De Ligt speelde sinds 2019 bij Juventus, dat hem voor 75 miljoen euro overnam na een succesvol jaar met Ajax in de Champions League. De centrale verdediger kwam tot 87 competitiewedstrijden in Italië en was het grootste deel van de tijd basisspeler.

Bij Bayern komt De Ligt oud-ploeggenoten Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui van zijn tijd bij Ajax tegen. De middenvelder en verdediger kwamen eerder deze transferperiode over van de Amsterdamse club.

Oprechte waardering

Bayern speelde vorig jaar vooral met Niklas Süle en de Franse voetballers Dayot Upamecano en Lucas Hernández centraal in de verdediging. Süle is transfervrij vertrokken naar concurrent Borussia Dortmund.

"Ik ben erg blij om speler te worden bij deze grote club", zegt De Ligt op de website van Bayern München. "FC Bayern is de meest succesvolle club in Duitsland, een van de meest succesvolle clubs in Europa en ook in de wereld. Vanaf het begin voelde ik oprechte waardering. Dat heeft mij overtuigd. Daarnaast is FC Bayern een uitstekend geleide club met grote doelen."

Bayern wilde De Ligt in 2019 al naar Duitsland halen, zegt technisch directeur Hasan Salihamidzic. "We waren toen al overtuigd van zijn kwaliteiten als verdediger en dat zijn we nu nog meer. Met zijn professionaliteit, zijn winnaarsmentaliteit en zijn geweldige karakter, past Matthijs perfect bij ons. Hij was als jonge speler al een leider bij Ajax en op zijn 22e kan hij zich nu nog steeds verder doorontwikkelen."

Meer uit Voetbal

Arteta is trots op Arsenal, maar voelt ook pijn na de nederlaag

BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.

8 uur geleden
Luis Enrique spreekt van verdiende zege Champions League van PSG

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.

8 uur geleden
PSG klopt Arsenal na strafschoppen en wint weer Champions League

BOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.

10 uur geleden
Arsenal begint Champions League-finale met Timber op de bank

BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.

14 uur geleden
Iraanse voetbalbond vraagt FIFA om opheldering over visa voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.

14 uur geleden
Liverpool ontslaat trainer Slot na twee seizoenen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.

17 uur geleden
Verdediger Holm haakt geblesseerd af bij Oranje-opponent Zweden

STOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.

19 uur geleden