Oranje-international De Jong meldt zich op trainingscomplex Barça
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zich op de dag van Oranjes halve finale op het EK tegen Engeland gemeld op het trainingscomplex van FC Barcelona. Zijn club begint woensdag, vooral met jeugdspelers, aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Via sociale media verspreidt de club video's van het weerzien tussen De Jong en zijn ploeggenoten.
De Jong (27) sloot later in de voorbereiding op het EK aan bij Oranje, door een knieblessure die hem aan het einde van het clubseizoen aan de kant had gehouden. Uiteindelijk ging het herstel van de kwetsuur niet snel genoeg en moest De Jong afzien van deelname aan het EK. Zaterdag tijdens de kwartfinale tegen Turkije (2-1) was de middenvelder nog supporter in het Olympiastadion van Berlijn.
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
12 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
12 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
12 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
14 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
14 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
15 uur geleden