Oranje-international De Jong kampt met verstuikte enkel
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondag tijdens de verloren wedstrijd bij Real Madrid (3-2) een verstuikte enkel opgelopen. Dat verklaarde de Catalaanse club een dag na de Clásico. Barcelona meldde niet hoe lang het herstel van de Oranje-international duurt.
"Hij is niet beschikbaar en zijn beschikbaarheid is afhankelijk van zijn herstel", schreef Barcelona in een korte update over De Jong, die maandag medische tests onderging.
Volgens Spaanse media zou De Jong ongeveer vijf weken aan de kant staan met de blessure. Dit zou betekenen dat de middenvelder fit is voor het EK in Duitsland. Oranje speelt zijn eerste wedstrijd op 16 juni in Hamburg tegen Polen.
Rentree
De Jong liep de blessure op in de eerste helft van de wedstrijd in Madrid na een duel om de bal met Federico Valverde. Hij verliet het veld geëmotioneerd en hoofdschuddend per brancard.
De Jong maakte op 10 april juist zijn rentree in de uitwedstrijd bij Paris Saint-Germain, nadat hij begin maart ook al een enkelblessure had opgelopen. Hierdoor moest hij de interlands van Oranje tegen Schotland en Duitsland overslaan.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
19 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.
7 uur geleden