Oranje-international Blind langer bij Spaanse verrassing Girona
GIRONA (ANP) - Daley Blind heeft zijn contract bij Girona met een jaar verlengd. De 34-jarige Oranje-international staat nu tot de zomer van 2026 onder contract bij de Catalaanse club.
"Ik ben erg blij dat ik kan vertellen dat ik een nieuw contract heb getekend", zei Blind in een korte boodschap aan de supporters op X. "Ik kijk ernaar uit om jullie volgend jaar weer te zien in het Montilivi."
Blind verruilde vorig jaar Bayern München voor Girona. De oud-Ajacied werd bij de verrassing van de Spaanse competitie meteen een vaste waarde. Hij speelde 33 wedstrijden voor de club. Slechts vier spelers kwamen vaker in actie dit seizoen.
Champions League
Girona deed dit seizoen lang mee in de titelrace. Inmiddels staat de ploeg op de derde plaats en heeft zich daarmee al geplaatst voor de Champions League van volgend seizoen.
De club, die vorig jaar als tiende eindigde in La Liga, maakt nog kans op de tweede plaats. Met nog twee wedstrijden te gaan heeft Girona een achterstand van 1 punt op Barcelona. De nummer 2 heeft wel een wedstrijd minder gespeeld.
Ajax
Blind speelde het grootste deel van zijn carrière bij Ajax, de club waar hij ook de jeugd doorliep. Ook kwam hij tussen 2014 en 2018 uit voor Manchester United. In 2023 vertrok hij van Ajax naar Bayern München.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
17 uur geleden