Oranje-international Blind langer bij Spaanse verrassing Girona
GIRONA (ANP) - Daley Blind heeft zijn contract bij Girona met een jaar verlengd. De 34-jarige Oranje-international staat nu tot de zomer van 2026 onder contract bij de Catalaanse club.
"Ik ben erg blij dat ik kan vertellen dat ik een nieuw contract heb getekend", zei Blind in een korte boodschap aan de supporters op X. "Ik kijk ernaar uit om jullie volgend jaar weer te zien in het Montilivi."
Blind verruilde vorig jaar Bayern München voor Girona. De oud-Ajacied werd bij de verrassing van de Spaanse competitie meteen een vaste waarde. Hij speelde 33 wedstrijden voor de club. Slechts vier spelers kwamen vaker in actie dit seizoen.
Champions League
Girona deed dit seizoen lang mee in de titelrace. Inmiddels staat de ploeg op de derde plaats en heeft zich daarmee al geplaatst voor de Champions League van volgend seizoen.
De club, die vorig jaar als tiende eindigde in La Liga, maakt nog kans op de tweede plaats. Met nog twee wedstrijden te gaan heeft Girona een achterstand van 1 punt op Barcelona. De nummer 2 heeft wel een wedstrijd minder gespeeld.
Ajax
Blind speelde het grootste deel van zijn carrière bij Ajax, de club waar hij ook de jeugd doorliep. Ook kwam hij tussen 2014 en 2018 uit voor Manchester United. In 2023 vertrok hij van Ajax naar Bayern München.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
29 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
53 minuten geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
8 uur geleden