Oranje-international Blind langer bij Spaanse verrassing Girona
GIRONA (ANP) - Daley Blind heeft zijn contract bij Girona met een jaar verlengd. De 34-jarige Oranje-international staat nu tot de zomer van 2026 onder contract bij de Catalaanse club.
"Ik ben erg blij dat ik kan vertellen dat ik een nieuw contract heb getekend", zei Blind in een korte boodschap aan de supporters op X. "Ik kijk ernaar uit om jullie volgend jaar weer te zien in het Montilivi."
Blind verruilde vorig jaar Bayern München voor Girona. De oud-Ajacied werd bij de verrassing van de Spaanse competitie meteen een vaste waarde. Hij speelde 33 wedstrijden voor de club. Slechts vier spelers kwamen vaker in actie dit seizoen.
Champions League
Girona deed dit seizoen lang mee in de titelrace. Inmiddels staat de ploeg op de derde plaats en heeft zich daarmee al geplaatst voor de Champions League van volgend seizoen.
De club, die vorig jaar als tiende eindigde in La Liga, maakt nog kans op de tweede plaats. Met nog twee wedstrijden te gaan heeft Girona een achterstand van 1 punt op Barcelona. De nummer 2 heeft wel een wedstrijd minder gespeeld.
Ajax
Blind speelde het grootste deel van zijn carrière bij Ajax, de club waar hij ook de jeugd doorliep. Ook kwam hij tussen 2014 en 2018 uit voor Manchester United. In 2023 vertrok hij van Ajax naar Bayern München.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
12 uur geleden