Oranje in september weer bijeen voor Nations League
NYON (ANP) - Het Nederlands elftal begint in september aan de Nations League. De Europese voetbalbond UEFA ziet geen reden dat toernooi te verplaatsen vanwege de overvolle kalender na de zomer.
De tweede editie van de Nations League begint met twee speelronden (3 tot met 5 september en 6 en 7 september). Oranje had al thuisduels met Polen (4 september) en Italië (7 september) op de agenda staan. Die duels worden naar verwachting snel bevestigd.
Bondscoach Ronald Koeman vervolgt de Nations League op 8 en 11 oktober met uitwedstrijden tegen Bosnië Herzegovina en Italië. Oranje ontvangt Bosnië Herzegovina op 14 november en sluit de groepsfase van de landencompetitie op 17 november af met een uitwedstrijd in Polen.
Oranje eindigde als tweede in de eerste editie van de Nations League. Portugal bleek in de finale in Porto met 1-0 te sterk.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
10 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
12 minuten geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
2 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
3 uur geleden