Oranje in oefenduel in ArenA met 4-2 te sterk voor Denemarken
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste wedstrijd van het nieuwe jaar gewonnen. In de Johan Cruijff ArenA was de ploeg van bondscoach Louis van Gaal met 4-2 te sterk voor Denemarken. Dinsdag volgt het tweede oefenduel van deze interlandperiode, in Amsterdam tegen Duitsland.
Oranje speelde een goede eerste helft in het nieuwe spelsysteem, door Van Gaal uitgelegd als 1-3-4-1-2. Steven Bergwijn opende na een kwartier spelen met het hoofd de score. Jannik Vestergaard maakte al snel gelijk, ook met een kopbal. Dankzij Nathan Aké (eveneens met het hoofd) en Memphis Depay (strafschop) ging Nederland met een voorsprong van 3-1 rusten.
De bij de Deense ploeg teruggekeerde Christian Eriksen bracht kort na de pauze met de 3-2 de spanning terug. Bergwijn zorgde in de 71e minuut voor de vierde Oranje-treffer.
Nederland maakt dankzij de zege nog kans om op 1 april bij de loting voor het WK groepshoofd te zijn.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
5 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
23 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
1 dag geleden