Oranje in laatste groepsduel Nations League gelijk tegen Bosnië
ZENICA (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste interland van het jaar niet kunnen winnen. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde in de Nations League teleur bij Bosnië en Herzegovina, de huidige nummer 74 van de wereld. Het werd 1-1 in Zenica.
Oranje was al geplaatst voor de kwartfinales en speelde daarom niet in de sterkste opstelling. Brian Brobbey opende in de 24e minuut, op aangeven van Noa Lang, met zijn hoofd de score. Het was zijn eerste doelpunt als international.
Bosnië kwam halverwege de tweede helft langszij via Ermedin Demirovic. Koeman bracht daarna Ryan Gravenberch, Cody Gakpo en Wout Weghorst in de ploeg, maar een overwinning leverde dat niet meer op.
Het Nederlands elftal begint het nieuwe jaar in maart met de kwartfinales voor de Nations League. Portugal, Spanje of Frankrijk is daarin de tegenstander. De loting is vrijdag in Nyon.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
10 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
11 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
13 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden