Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje houdt wrang gevoel over aan arbitrage, net als op WK

Oranje houdt wrang gevoel over aan arbitrage, net als op WK

DORTMUND (ANP) - De ene speler sprak zich wat duidelijker uit dan de ander, maar Oranje verliet het Europees kampioenschap met een wrang gevoel richting de arbitrage. De nederlaag in de halve finale tegen Engeland deed wat dat betreft in best veel opzichten denken aan de uitschakeling tegen Argentinië in de kwartfinale van het WK, ruim anderhalf jaar terug. Oranje had opnieuw niet de beste selectie, maakte met het vertoonde spel niet de grootste indruk, maar reikte opnieuw wel ver. In de beslissende fase van het toernooi zat het tegen een groot land weer niet mee en mocht Nederland zich beklagen.

De Spaanse scheidsrechter Antonio Mateu Lahoz gaf Lionel Messi, in december 2022 in de kwartfinale van het WK in Qatar, in de beginfase van de tweede helft geen gele kaart toen hij opzichtig hands maakte. Later in dat duel liep Messi alsnog tegen geel aan. Oranje beklaagde zich ook toen Leandro Paredes na een overtreding op Nathan Aké de bal hard de dug-out in schoot en daarvoor alleen geel kreeg. Wout Weghorst maakte diep in blessuretijd gelijk, waarna Oranje de strafschoppenserie verloor.

In het Signal Iduna Park van Dortmund ging het woensdag veel over Felix Zwayer, de Duitse scheidsrechter. Bondscoach Ronald Koeman oordeelde dat het voetbal kapot wordt gemaakt met de beslissing die de videoscheidsrechter nam na een duel tussen Denzel Dumfries en Harry Kane. "Ik vond het geen strafschop", zei Koeman. "Dit was echt weer zo'n beslissing van de VAR. Wat moet je doen als verdediger? Denzel probeert de bal te blokken en Kane schiet en raakt dan met zijn schoen de schoen van Dumfries. Voetbal gaat echt kapot door zulke beslissingen van een videoscheidsrechter."

'Niet ergens anders'

Toen Koeman die woorden uitsprak, wist hij nog niet dat in aanloop naar dat moment Engels international Bukayo Saka hands maakte. Dat was de arbitrage niet opgevallen. Zwayer telde er maar een aantal minuten blessuretijd bij en floot tot ergernis van de spelers van Oranje veel duels af. "Hij floot voor dingen waarvoor in de Premier League niet wordt gefloten. Maar daardoor hebben we niet verloren. Engeland speelde voor rust heel goed en maakte in de slotfase een mooie treffer", was Koeman ook realistisch.

Ook de spelers wilden niet alleen naar de scheidsrechter wijzen. "Er valt veel over de arbitrage te zeggen vandaag, maar dat hoeft niet. We hadden het zelf bij momenten beter moeten doen. We moeten het niet ergens anders gaan zoeken", was topscorer Cody Gakpo kritisch.

Meer uit Voetbal

FC Groningen neemt Hernes definitief over van Newcastle United

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.

4 minuten geleden
Nederlandse clubs leveren meer WK-deelnemers dan ooit

DEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.

1 uur geleden
PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

15 uur geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

15 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

17 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

17 uur geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

18 uur geleden