Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje houdt wrang gevoel over aan arbitrage, net als op WK

Oranje houdt wrang gevoel over aan arbitrage, net als op WK

DORTMUND (ANP) - De ene speler sprak zich wat duidelijker uit dan de ander, maar Oranje verliet het Europees kampioenschap met een wrang gevoel richting de arbitrage. De nederlaag in de halve finale tegen Engeland deed wat dat betreft in best veel opzichten denken aan de uitschakeling tegen Argentinië in de kwartfinale van het WK, ruim anderhalf jaar terug. Oranje had opnieuw niet de beste selectie, maakte met het vertoonde spel niet de grootste indruk, maar reikte opnieuw wel ver. In de beslissende fase van het toernooi zat het tegen een groot land weer niet mee en mocht Nederland zich beklagen.

De Spaanse scheidsrechter Antonio Mateu Lahoz gaf Lionel Messi, in december 2022 in de kwartfinale van het WK in Qatar, in de beginfase van de tweede helft geen gele kaart toen hij opzichtig hands maakte. Later in dat duel liep Messi alsnog tegen geel aan. Oranje beklaagde zich ook toen Leandro Paredes na een overtreding op Nathan Aké de bal hard de dug-out in schoot en daarvoor alleen geel kreeg. Wout Weghorst maakte diep in blessuretijd gelijk, waarna Oranje de strafschoppenserie verloor.

In het Signal Iduna Park van Dortmund ging het woensdag veel over Felix Zwayer, de Duitse scheidsrechter. Bondscoach Ronald Koeman oordeelde dat het voetbal kapot wordt gemaakt met de beslissing die de videoscheidsrechter nam na een duel tussen Denzel Dumfries en Harry Kane. "Ik vond het geen strafschop", zei Koeman. "Dit was echt weer zo'n beslissing van de VAR. Wat moet je doen als verdediger? Denzel probeert de bal te blokken en Kane schiet en raakt dan met zijn schoen de schoen van Dumfries. Voetbal gaat echt kapot door zulke beslissingen van een videoscheidsrechter."

'Niet ergens anders'

Toen Koeman die woorden uitsprak, wist hij nog niet dat in aanloop naar dat moment Engels international Bukayo Saka hands maakte. Dat was de arbitrage niet opgevallen. Zwayer telde er maar een aantal minuten blessuretijd bij en floot tot ergernis van de spelers van Oranje veel duels af. "Hij floot voor dingen waarvoor in de Premier League niet wordt gefloten. Maar daardoor hebben we niet verloren. Engeland speelde voor rust heel goed en maakte in de slotfase een mooie treffer", was Koeman ook realistisch.

Ook de spelers wilden niet alleen naar de scheidsrechter wijzen. "Er valt veel over de arbitrage te zeggen vandaag, maar dat hoeft niet. We hadden het zelf bij momenten beter moeten doen. We moeten het niet ergens anders gaan zoeken", was topscorer Cody Gakpo kritisch.

Meer uit Voetbal

Arsenal wint in League Cup na strafschoppen van Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.

1 uur geleden
Nigeria wint moeizaam van Tanzania in eerste wedstrijd Afrika Cup

FÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.

3 uur geleden
Algemeen directeur Brands blijft tot medio 2029 bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.

5 uur geleden
Real Madrid verhuurt Endrick tot einde van het seizoen aan Lyon

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.

5 uur geleden
Duel Go Ahead - Heerenveen uitgesteld om Europa League

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.

10 uur geleden
Liverpool 'een paar maanden' zonder spits Isak na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.

13 uur geleden
Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

1 dag geleden