Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje houdt wrang gevoel over aan arbitrage, net als op WK

Oranje houdt wrang gevoel over aan arbitrage, net als op WK

DORTMUND (ANP) - De ene speler sprak zich wat duidelijker uit dan de ander, maar Oranje verliet het Europees kampioenschap met een wrang gevoel richting de arbitrage. De nederlaag in de halve finale tegen Engeland deed wat dat betreft in best veel opzichten denken aan de uitschakeling tegen Argentinië in de kwartfinale van het WK, ruim anderhalf jaar terug. Oranje had opnieuw niet de beste selectie, maakte met het vertoonde spel niet de grootste indruk, maar reikte opnieuw wel ver. In de beslissende fase van het toernooi zat het tegen een groot land weer niet mee en mocht Nederland zich beklagen.

De Spaanse scheidsrechter Antonio Mateu Lahoz gaf Lionel Messi, in december 2022 in de kwartfinale van het WK in Qatar, in de beginfase van de tweede helft geen gele kaart toen hij opzichtig hands maakte. Later in dat duel liep Messi alsnog tegen geel aan. Oranje beklaagde zich ook toen Leandro Paredes na een overtreding op Nathan Aké de bal hard de dug-out in schoot en daarvoor alleen geel kreeg. Wout Weghorst maakte diep in blessuretijd gelijk, waarna Oranje de strafschoppenserie verloor.

In het Signal Iduna Park van Dortmund ging het woensdag veel over Felix Zwayer, de Duitse scheidsrechter. Bondscoach Ronald Koeman oordeelde dat het voetbal kapot wordt gemaakt met de beslissing die de videoscheidsrechter nam na een duel tussen Denzel Dumfries en Harry Kane. "Ik vond het geen strafschop", zei Koeman. "Dit was echt weer zo'n beslissing van de VAR. Wat moet je doen als verdediger? Denzel probeert de bal te blokken en Kane schiet en raakt dan met zijn schoen de schoen van Dumfries. Voetbal gaat echt kapot door zulke beslissingen van een videoscheidsrechter."

'Niet ergens anders'

Toen Koeman die woorden uitsprak, wist hij nog niet dat in aanloop naar dat moment Engels international Bukayo Saka hands maakte. Dat was de arbitrage niet opgevallen. Zwayer telde er maar een aantal minuten blessuretijd bij en floot tot ergernis van de spelers van Oranje veel duels af. "Hij floot voor dingen waarvoor in de Premier League niet wordt gefloten. Maar daardoor hebben we niet verloren. Engeland speelde voor rust heel goed en maakte in de slotfase een mooie treffer", was Koeman ook realistisch.

Ook de spelers wilden niet alleen naar de scheidsrechter wijzen. "Er valt veel over de arbitrage te zeggen vandaag, maar dat hoeft niet. We hadden het zelf bij momenten beter moeten doen. We moeten het niet ergens anders gaan zoeken", was topscorer Cody Gakpo kritisch.

Meer uit Voetbal

Jeugdinternational Addai twee keer trefzeker bij ruime zege Como

TURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.

1 uur geleden
Ajax praat met Jordi Cruijff voor functie van technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.

3 uur geleden
Bondscoach Veurink ziet drie speelsters afhaken bij Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.

4 uur geleden
Ajax gaat tegen Benfica op zoek naar vertrouwen en punten

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."

6 uur geleden
Herstelde Rosa kan met Ajax tegen Benfica spelen

AMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."

6 uur geleden
Depay voorlopig aan de kant met knieblessure

BELO HORIZONTE (ANP) - Memphis Depay kan voorlopig niet in actie komen voor zijn club Corinthians. De topscorer aller tijden van Oranje ontbrak in de nacht van zondag op maandag (Nederlandse tijd) bij de verloren wedstrijd van Corinthians tegen Cruzeiro (0-3) vanwege een knieblessure en heeft mogelijk zijn laatste wedstrijd van het jaar al gespeeld.

11 uur geleden
Gelijkspel Groningen en PEC Zwolle op besneeuwd veld in Euroborg

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in winterse omstandigheden met 2-2 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het duel werd twee keer vanwege de sneeuw stilgelegd. De Groningers staan na dertien wedstrijden op de zevende plaats met 20 punten. PEC Zwolle staat vijftiende met 13 punten.

23 uur geleden