Oranje houdt wrang gevoel over aan arbitrage, net als op WK
DORTMUND (ANP) - De ene speler sprak zich wat duidelijker uit dan de ander, maar Oranje verliet het Europees kampioenschap met een wrang gevoel richting de arbitrage. De nederlaag in de halve finale tegen Engeland deed wat dat betreft in best veel opzichten denken aan de uitschakeling tegen Argentinië in de kwartfinale van het WK, ruim anderhalf jaar terug. Oranje had opnieuw niet de beste selectie, maakte met het vertoonde spel niet de grootste indruk, maar reikte opnieuw wel ver. In de beslissende fase van het toernooi zat het tegen een groot land weer niet mee en mocht Nederland zich beklagen.
De Spaanse scheidsrechter Antonio Mateu Lahoz gaf Lionel Messi, in december 2022 in de kwartfinale van het WK in Qatar, in de beginfase van de tweede helft geen gele kaart toen hij opzichtig hands maakte. Later in dat duel liep Messi alsnog tegen geel aan. Oranje beklaagde zich ook toen Leandro Paredes na een overtreding op Nathan Aké de bal hard de dug-out in schoot en daarvoor alleen geel kreeg. Wout Weghorst maakte diep in blessuretijd gelijk, waarna Oranje de strafschoppenserie verloor.
In het Signal Iduna Park van Dortmund ging het woensdag veel over Felix Zwayer, de Duitse scheidsrechter. Bondscoach Ronald Koeman oordeelde dat het voetbal kapot wordt gemaakt met de beslissing die de videoscheidsrechter nam na een duel tussen Denzel Dumfries en Harry Kane. "Ik vond het geen strafschop", zei Koeman. "Dit was echt weer zo'n beslissing van de VAR. Wat moet je doen als verdediger? Denzel probeert de bal te blokken en Kane schiet en raakt dan met zijn schoen de schoen van Dumfries. Voetbal gaat echt kapot door zulke beslissingen van een videoscheidsrechter."
'Niet ergens anders'
Toen Koeman die woorden uitsprak, wist hij nog niet dat in aanloop naar dat moment Engels international Bukayo Saka hands maakte. Dat was de arbitrage niet opgevallen. Zwayer telde er maar een aantal minuten blessuretijd bij en floot tot ergernis van de spelers van Oranje veel duels af. "Hij floot voor dingen waarvoor in de Premier League niet wordt gefloten. Maar daardoor hebben we niet verloren. Engeland speelde voor rust heel goed en maakte in de slotfase een mooie treffer", was Koeman ook realistisch.
Ook de spelers wilden niet alleen naar de scheidsrechter wijzen. "Er valt veel over de arbitrage te zeggen vandaag, maar dat hoeft niet. We hadden het zelf bij momenten beter moeten doen. We moeten het niet ergens anders gaan zoeken", was topscorer Cody Gakpo kritisch.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
58 minuten geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
14 uur geleden