Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje houdt wrang gevoel over aan arbitrage, net als op WK

Oranje houdt wrang gevoel over aan arbitrage, net als op WK

DORTMUND (ANP) - De ene speler sprak zich wat duidelijker uit dan de ander, maar Oranje verliet het Europees kampioenschap met een wrang gevoel richting de arbitrage. De nederlaag in de halve finale tegen Engeland deed wat dat betreft in best veel opzichten denken aan de uitschakeling tegen Argentinië in de kwartfinale van het WK, ruim anderhalf jaar terug. Oranje had opnieuw niet de beste selectie, maakte met het vertoonde spel niet de grootste indruk, maar reikte opnieuw wel ver. In de beslissende fase van het toernooi zat het tegen een groot land weer niet mee en mocht Nederland zich beklagen.

De Spaanse scheidsrechter Antonio Mateu Lahoz gaf Lionel Messi, in december 2022 in de kwartfinale van het WK in Qatar, in de beginfase van de tweede helft geen gele kaart toen hij opzichtig hands maakte. Later in dat duel liep Messi alsnog tegen geel aan. Oranje beklaagde zich ook toen Leandro Paredes na een overtreding op Nathan Aké de bal hard de dug-out in schoot en daarvoor alleen geel kreeg. Wout Weghorst maakte diep in blessuretijd gelijk, waarna Oranje de strafschoppenserie verloor.

In het Signal Iduna Park van Dortmund ging het woensdag veel over Felix Zwayer, de Duitse scheidsrechter. Bondscoach Ronald Koeman oordeelde dat het voetbal kapot wordt gemaakt met de beslissing die de videoscheidsrechter nam na een duel tussen Denzel Dumfries en Harry Kane. "Ik vond het geen strafschop", zei Koeman. "Dit was echt weer zo'n beslissing van de VAR. Wat moet je doen als verdediger? Denzel probeert de bal te blokken en Kane schiet en raakt dan met zijn schoen de schoen van Dumfries. Voetbal gaat echt kapot door zulke beslissingen van een videoscheidsrechter."

'Niet ergens anders'

Toen Koeman die woorden uitsprak, wist hij nog niet dat in aanloop naar dat moment Engels international Bukayo Saka hands maakte. Dat was de arbitrage niet opgevallen. Zwayer telde er maar een aantal minuten blessuretijd bij en floot tot ergernis van de spelers van Oranje veel duels af. "Hij floot voor dingen waarvoor in de Premier League niet wordt gefloten. Maar daardoor hebben we niet verloren. Engeland speelde voor rust heel goed en maakte in de slotfase een mooie treffer", was Koeman ook realistisch.

Ook de spelers wilden niet alleen naar de scheidsrechter wijzen. "Er valt veel over de arbitrage te zeggen vandaag, maar dat hoeft niet. We hadden het zelf bij momenten beter moeten doen. We moeten het niet ergens anders gaan zoeken", was topscorer Cody Gakpo kritisch.

Meer uit Voetbal

Advocaat: Oranje WK-favoriet naast Spanje, Frankrijk en Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.

1 uur geleden
Deense premier opgelucht over toestand voetballer Eriksen

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.

2 uur geleden
Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

14 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

15 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

15 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

16 uur geleden
Feyenoord ontslaat trainer Van Persie na ruim een jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.

16 uur geleden