Oranje hoopt na Denemarken ook Duitsland te verslaan
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal speelt dinsdag een oefeninterland tegen Duitsland. De aftrap in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam is om 20.45 uur. Oranje won drie dagen eerder met 4-2 van Denemarken, ook in een vriendschappelijke wedstrijd.
Bondscoach Louis van Gaal wil tegen Duitsland op een aantal posities andere spelers aan het werk zien. Doelman Mark Flekken begint net als tegen de Denen weer onder de lat. Het Nederlands elftal heeft bij een goed resultaat nog een kleine kans om vrijdag bij de loting voor het WK in Qatar groepshoofd te zijn.
Het wordt de 45e keer dat Nederland en Duitsland tegenover elkaar staan. Van de vorige 44 duels wonnen de Duitsers er zestien, eindigden er zestien onbeslist en won Oranje er twaalf. Duitsland is onder bondscoach Hansi Flick nog ongeslagen.
Na de ontmoeting met de Duitsers komt Oranje in juni weer bij elkaar voor vier wedstrijden in de Nations League; twee keer tegen Wales, tegen België en tegen Polen.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
17 uur geleden