Oranje hoopt na Denemarken ook Duitsland te verslaan
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal speelt dinsdag een oefeninterland tegen Duitsland. De aftrap in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam is om 20.45 uur. Oranje won drie dagen eerder met 4-2 van Denemarken, ook in een vriendschappelijke wedstrijd.
Bondscoach Louis van Gaal wil tegen Duitsland op een aantal posities andere spelers aan het werk zien. Doelman Mark Flekken begint net als tegen de Denen weer onder de lat. Het Nederlands elftal heeft bij een goed resultaat nog een kleine kans om vrijdag bij de loting voor het WK in Qatar groepshoofd te zijn.
Het wordt de 45e keer dat Nederland en Duitsland tegenover elkaar staan. Van de vorige 44 duels wonnen de Duitsers er zestien, eindigden er zestien onbeslist en won Oranje er twaalf. Duitsland is onder bondscoach Hansi Flick nog ongeslagen.
Na de ontmoeting met de Duitsers komt Oranje in juni weer bij elkaar voor vier wedstrijden in de Nations League; twee keer tegen Wales, tegen België en tegen Polen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
4 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
6 uur geleden