Oranje heeft Groenen en Nouwen terug voor laatste groepsduel EK
SHEFFIELD (ANP) - Jackie Groenen en Aniek Nouwen kunnen zondag voor het Nederlands elftal uitkomen in de laatste groepswedstrijd tegen Zwitserland op het Europees kampioenschap in Engeland. "Zij zijn volledig beschikbaar", zei bondscoach Mark Parsons op de afsluitende persconferentie. "Nee, ik zeg nog niet of ze starten. Ik moet lastige keuzes maken."
Groenen testte na het eerste groepsduel met Zweden (1-1) positief op corona. De KNVB meldde vrijdag al dat ze hersteld was van de besmetting. Nouwen viel geblesseerd uit tijdens het openingsduel van Oranje op het EK voor vrouwen. Aanvalster Vivianne Miedema zit nog wel in isolatie, na een positieve coronatest. Parsons hoopt dat ze snel negatief test. "Maar ik zie dat niet voor het duel met Zwitserland gebeuren", zei hij. "Dat is denk ik niet realistisch."
Oranje heeft na het gelijkspel tegen Zweden en de winst op Portugal (3-2) tegen Zwitserland aan een gelijkspel voldoende voor een plaats in de kwartfinales. "Het belangrijkste is dat we verder gaan", zei aanvoerster Sherida Spitse, die ook weet dat Nederland in de kwartfinale op het sterke Frankrijk stuit als het als tweede in de groep eindigt. "Daar zijn we niet zo mee bezig, want als je ver wil komen moet je ook topteams verslaan", stelde ze. "Het belangrijkste is nu een goed resultaat tegen Zwitserland."
Zweden en Nederland hebben na twee groepsduels 4 punten. Als beide ploegen gelijk eindigen in de poule, dan is het doelsaldo beslissend. Zowel Nederland als Zweden heeft nu een positief doelsaldo van één treffer. Zweden sluit de groepsfase af tegen Portugal.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
2 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
6 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
12 uur geleden