Oranje heeft Groenen en Nouwen terug voor laatste groepsduel EK
SHEFFIELD (ANP) - Jackie Groenen en Aniek Nouwen kunnen zondag voor het Nederlands elftal uitkomen in de laatste groepswedstrijd tegen Zwitserland op het Europees kampioenschap in Engeland. "Zij zijn volledig beschikbaar", zei bondscoach Mark Parsons op de afsluitende persconferentie. "Nee, ik zeg nog niet of ze starten. Ik moet lastige keuzes maken."
Groenen testte na het eerste groepsduel met Zweden (1-1) positief op corona. De KNVB meldde vrijdag al dat ze hersteld was van de besmetting. Nouwen viel geblesseerd uit tijdens het openingsduel van Oranje op het EK voor vrouwen. Aanvalster Vivianne Miedema zit nog wel in isolatie, na een positieve coronatest. Parsons hoopt dat ze snel negatief test. "Maar ik zie dat niet voor het duel met Zwitserland gebeuren", zei hij. "Dat is denk ik niet realistisch."
Oranje heeft na het gelijkspel tegen Zweden en de winst op Portugal (3-2) tegen Zwitserland aan een gelijkspel voldoende voor een plaats in de kwartfinales. "Het belangrijkste is dat we verder gaan", zei aanvoerster Sherida Spitse, die ook weet dat Nederland in de kwartfinale op het sterke Frankrijk stuit als het als tweede in de groep eindigt. "Daar zijn we niet zo mee bezig, want als je ver wil komen moet je ook topteams verslaan", stelde ze. "Het belangrijkste is nu een goed resultaat tegen Zwitserland."
Zweden en Nederland hebben na twee groepsduels 4 punten. Als beide ploegen gelijk eindigen in de poule, dan is het doelsaldo beslissend. Zowel Nederland als Zweden heeft nu een positief doelsaldo van één treffer. Zweden sluit de groepsfase af tegen Portugal.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
9 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
10 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
13 uur geleden