Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje heeft Groenen en Nouwen terug voor laatste groepsduel EK

Oranje heeft Groenen en Nouwen terug voor laatste groepsduel EK

SHEFFIELD (ANP) - Jackie Groenen en Aniek Nouwen kunnen zondag voor het Nederlands elftal uitkomen in de laatste groepswedstrijd tegen Zwitserland op het Europees kampioenschap in Engeland. "Zij zijn volledig beschikbaar", zei bondscoach Mark Parsons op de afsluitende persconferentie. "Nee, ik zeg nog niet of ze starten. Ik moet lastige keuzes maken."

Groenen testte na het eerste groepsduel met Zweden (1-1) positief op corona. De KNVB meldde vrijdag al dat ze hersteld was van de besmetting. Nouwen viel geblesseerd uit tijdens het openingsduel van Oranje op het EK voor vrouwen. Aanvalster Vivianne Miedema zit nog wel in isolatie, na een positieve coronatest. Parsons hoopt dat ze snel negatief test. "Maar ik zie dat niet voor het duel met Zwitserland gebeuren", zei hij. "Dat is denk ik niet realistisch."

Oranje heeft na het gelijkspel tegen Zweden en de winst op Portugal (3-2) tegen Zwitserland aan een gelijkspel voldoende voor een plaats in de kwartfinales. "Het belangrijkste is dat we verder gaan", zei aanvoerster Sherida Spitse, die ook weet dat Nederland in de kwartfinale op het sterke Frankrijk stuit als het als tweede in de groep eindigt. "Daar zijn we niet zo mee bezig, want als je ver wil komen moet je ook topteams verslaan", stelde ze. "Het belangrijkste is nu een goed resultaat tegen Zwitserland."

Zweden en Nederland hebben na twee groepsduels 4 punten. Als beide ploegen gelijk eindigen in de poule, dan is het doelsaldo beslissend. Zowel Nederland als Zweden heeft nu een positief doelsaldo van één treffer. Zweden sluit de groepsfase af tegen Portugal.

Meer uit Voetbal

Grote inzet politie na doodsbedreiging aan bondscoach Zuid-Korea

SEOUL (ANP/DPA) - De politie heeft verscherpte veiligheidsmaatregelen aangekondigd bij de terugkeer van het nationale voetbalelftal van Zuid-Korea, dat op het WK in de groepsfase is uitgeschakeld. Er zijn volgens persbureau Yonhap 160 politiemensen en 25 beveiligers aanwezig op luchthaven Incheon, nabij hoofdstad Seoul. Aanleiding is een doodsbedreiging aan het adres van bondscoach Hong Myung-bo. Een anonieme persoon kondigde op een onlineforum aan de trainer bij aankomst in Zuid-Korea te zullen vermoorden.

4 minuten geleden
Bestuurlijke ontmoeting KNVB en Marokkaanse bond in Monterrey

MONTERREY (ANP) - Vertegenwoordigers van de KNVB en de Marokkaanse voetbalbond (FRMF) hebben elkaar in aanloop naar de wedstrijd in de zestiende finales op het wereldkampioenschap ontmoet in Monterrey in Mexico. "De bestuurlijke ontmoeting stond in het teken van de jarenlange samenwerking, wederzijds respect en de bijzondere band tussen beide landen", aldus de KNVB.

6 uur geleden
Koeman verwacht dat Oranje tegen Marokko minder kansen weggeeft

GUADALUPE (ANP) - Ronald Koeman heeft er alle vertrouwen in dat het Nederlands elftal tegen Marokko minder kansen weggeeft dan in de groepsfase. "We hebben in onze eerste drie duels veel dingen goed gedaan", zei hij op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales in het Monterrey Stadium. "Maar we moeten soms sneller teruglopen en na balverlies compacter staan. We hebben daar weer uitgebreid op getraind. Ik verwacht dat we dat beter doen."

9 uur geleden
Van Dijk verwacht dat stadion ook in Mexico oranje kleurt

GUADALUPE (ANP) - Virgil van Dijk gaat ervan uit dat ook in Mexico het stadion donderdag grotendeels is gevuld met supporters van het Nederlands elftal, aangevuld met lokale bevolking die het elftal van bondscoach Ronald Koeman steunt en oranje kleding aandoet. De aanvoerder zei op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe, waar Marokko in de nacht van maandag op dinsdag de tegenstander is in de zestiende finales van het WK, ervan uit te gaan dat de strafschop die Oranje op het WK van 2014 tegen Mexico kreeg geen rol meer speelt.

10 uur geleden
Koeman: Gakpo is klaar om tegen Marokko te spelen

GUADALUPE (ANP) - Cody Gakpo is klaar om met het Nederlands elftal tegen Marokko te spelen. "Ik heb niet het idee dat het verdrietige nieuws dat hij heeft ontvangen dusdanig mee gaat wegen in zijn prestaties", zei bondscoach Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales op het WK in het Monterrey Stadium.

10 uur geleden
Makkelie leidt op WK knock-outduel tussen Frankrijk en Zweden

EAST RUTHERFORD (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie heeft op het wereldkampioenschap voetbal de leiding bij de wedstrijd tussen Frankrijk en Zweden in de eerste knock-outronde. Dat heeft de FIFA bekendgemaakt.

11 uur geleden
Voetballers Iran keren een illusie armer terug naar geboorteland

TIJUANA (ANP) - De voetballers van Iran keren maandag terug naar hun geboorteland na de uitschakeling op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ze stappen aan het einde van de middag (plaatselijke tijd) volgens de Iraanse voetbalbond op het vliegtuig in het Mexicaanse Tijuana.

11 uur geleden