Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje heeft Groenen en Nouwen terug voor laatste groepsduel EK

Oranje heeft Groenen en Nouwen terug voor laatste groepsduel EK

SHEFFIELD (ANP) - Jackie Groenen en Aniek Nouwen kunnen zondag voor het Nederlands elftal uitkomen in de laatste groepswedstrijd tegen Zwitserland op het Europees kampioenschap in Engeland. "Zij zijn volledig beschikbaar", zei bondscoach Mark Parsons op de afsluitende persconferentie. "Nee, ik zeg nog niet of ze starten. Ik moet lastige keuzes maken."

Groenen testte na het eerste groepsduel met Zweden (1-1) positief op corona. De KNVB meldde vrijdag al dat ze hersteld was van de besmetting. Nouwen viel geblesseerd uit tijdens het openingsduel van Oranje op het EK voor vrouwen. Aanvalster Vivianne Miedema zit nog wel in isolatie, na een positieve coronatest. Parsons hoopt dat ze snel negatief test. "Maar ik zie dat niet voor het duel met Zwitserland gebeuren", zei hij. "Dat is denk ik niet realistisch."

Oranje heeft na het gelijkspel tegen Zweden en de winst op Portugal (3-2) tegen Zwitserland aan een gelijkspel voldoende voor een plaats in de kwartfinales. "Het belangrijkste is dat we verder gaan", zei aanvoerster Sherida Spitse, die ook weet dat Nederland in de kwartfinale op het sterke Frankrijk stuit als het als tweede in de groep eindigt. "Daar zijn we niet zo mee bezig, want als je ver wil komen moet je ook topteams verslaan", stelde ze. "Het belangrijkste is nu een goed resultaat tegen Zwitserland."

Zweden en Nederland hebben na twee groepsduels 4 punten. Als beide ploegen gelijk eindigen in de poule, dan is het doelsaldo beslissend. Zowel Nederland als Zweden heeft nu een positief doelsaldo van één treffer. Zweden sluit de groepsfase af tegen Portugal.

Meer uit Voetbal

Slechte generale Paris Saint-Germain met nederlaag bij Paris FC

PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.

1 uur geleden
Eintracht Frankfurt neemt afscheid van coach Riera

FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.

1 uur geleden
Club Brugge zet met zege op Union grote stap naar titel

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.

3 uur geleden
West Ham na nederlaag bij Newcastle dicht bij degradatie

NEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.

3 uur geleden
Neymar bij Santos gewisseld door fout vierde official

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.

3 uur geleden
Vertrekkend AZ-directeur Huiberts ereburger gemeente Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.

4 uur geleden
Elversberg promoveert en speelt voor het eerst in de Bundesliga

SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.

5 uur geleden