Oranje heeft al 18,75 miljoen euro verdiend op EK
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft tot dusver 18,75 miljoen euro bij elkaar gevoetbald op het EK. Oranje plaatste zich met een zwaarbevochten zege op Turkije (2-1) voor het eerst sinds twintig jaar voor de halve eindstrijd van een Europese eindronde. Alle halve finalisten van het EK in Duitsland krijgen 4 miljoen euro van de UEFA.
De startpremie voor het toernooi was 9,25 miljoen. Oranje verdiende 1,5 miljoen euro met een overwinning op Polen (2-1) en gelijkspel tegen Frankrijk (0-0). Nederland kreeg 1,5 miljoen euro voor het bereiken van de achtste finales en 2,5 miljoen euro voor een plek in de kwartfinales.
Oranje speelt woensdag tegen Engeland om een plek in de finale van het EK. De twee finalisten krijgen 5 miljoen euro. De winnaar pakt 8 miljoen euro. Het totale prijzengeld van het EK in Duitsland bedraagt 331 miljoen euro. Het geld dat het Nederlands elftal bij elkaar voetbalt, gaat naar de KNVB.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
8 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
12 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
12 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
15 uur geleden